Polecane posty

galan99    7552

Tak powiem dziś kupiony traktor za 300 tyś ile będzie warty za 1 rok ? .

Już wartość spadła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Jak mi ktoś da bańkę za moje 500 ton zboża to sprzedaje! No dobra 999 tys.😁🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

No właśnie galan tu się mylisz, bo dziś kupiony za 300 a za rok możesz go sprzedać za 400 bo nowy ten sam będzie 450 kosztował..  chore ale tak to teraz wygląda 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
23 minuty temu, ZELKOW napisał:

Nie bez powodu robili zapasy w zeszłym roku, ale nie przewidzieli że lata są różne i plony też

Oni te zapasyu juz dawno przejedli. To nie byly zapasy a zakupy na biezace potrzeby. Chiny zeby zrobic zapasy na rok do przodu to chyba cale zboze z Europy i Ameryki wykupic by musieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
2 godziny temu, yaroslaw napisał:

Dzisiaj  w  wiejskim  sklepie   szefowa  mówiła  że przed  weekendem  zamawiała  mąkę  i  wychodzi  jej  na to  że  jeszcze  przed  świętami  mąka  pewnie  będzie  po  6 zł/kg  bo  hurtownia  od  jutra  zaczyna   mąkę  po  3,50   sprzedawać   a  od pierwszego marca było  2,70  czyli  druga podwyżka  w tym miesiącu

Właściciel lokalnej piekarni twierdzi że nie może kupić mąki na zapas bo młyn limituje sprzedaż. 

18 minut temu, ZELKOW napisał:

Nie bez powodu robili zapasy w zeszłym roku, ale nie przewidzieli że lata są różne i plony też

Jakbym wiedział że będzie wojna to też bym nakupił. Polskie władze też wiedziały. Morawiecki nie bez powodu sprzedaż działkę, którą kupił od kościoła. Jak jest kryzys to nieruchomości inwestycyjne mocno tracą na wartości.

Poniedziałki zazwyczaj są zielone. Przez łikend było pare artykułów w prasie zagranicznej że mocno drożeją środki do produkcji rolnej. To powinno dać sygnał do delikatnych wzrostów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
skywalker89 napisał:

No właśnie galan tu się mylisz, bo dziś kupiony za 300 a za rok możesz go sprzedać za 400 bo nowy ten sam będzie 450 kosztował..  chore ale tak to teraz wygląda 

Za rok uzywka 500 a nowy wcale niedostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja wolę sobie kupić ziemię jak jest możliwość, maszynę można kupić zawsze aby kasa była a ziemia nie zawsze się trafia. Robię starymi maszynami i co z tego? Ważne jak mam zrobione i ile zbieram a nie czym robię.

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
21 minut temu, pawelol111 napisał:

Za rok uzywka 500 a nowy wcale niedostępny

Podalem wariant optymistyczny, tylko jak będzie problem z nowymi to.moze być też problem z serwisowaniem tych nowych używek...

2 minuty temu, Mati17 napisał:

Ja wolę sobie kupić ziemię jak jest możliwość, maszynę można kupić zawsze aby kasa była a ziemia nie zawsze się trafia. Robię starymi maszynami i co z tego? Ważne jak mam zrobione i ile zbieram Anię czym robię.

No jak fajna Ania to czemu by nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Przepraszam automatycznie się ułożyło. Wiadomo co miałem na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

odnośnie cen maszyn to znajomy kupił w 96r nowego MTZ 82 za 36 tyś zł co się równało wtedy 50 ton pszenicy i rok temu też mógł by go sprzedać znowu za 50 ton pszenicy a maszyna pracowała tyle lat 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1291

Z tego wynika ze pszenica powinna kosztować x2 albo nawet x3 , 2x1000 , lub ok. 3x700 ..wtedy powiedzmy ze moglby kupic 25 ton pszenicy...

 

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

5 lat temu sprzedałem Farmtraca 555 za 52tys zł , dziś pojawił się w ogłoszeniach z przebiegiem o 90mth większym za kwotę o 15 tys wyższa, sam się zastanawiam czy to zasługa inflacji czy chęci zarobku przez sprzedającego. 

 

Co do tracenia wartości pieniądza to ten skok odczujemy na maszynach używanych dopiero za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Tak powiem dziś kupiony traktor za 300 tyś ile będzie warty za 1 rok ? .

Już wartość spadła .

Idąc  tym  tropem  to  i  jeść  nie warto  bo  gówno  z tego  będzie . Dawno temu miałem sąsiada  co  chodził  po  wsi  i  opowiadał  że  wkrótce zbankrutuję  bo  kupiłem  drugi  ciągnik  i  teraz  koszty  paliwa  mnie  zeżrą , on  część ziemi  sprzedał  potem  resztę  wydzierżawił   bo  ciął   koszty   i  do  swojej  śmierci  był  przekonany  że  świetny  z  niego  gospodarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1105    4
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Oni te zapasyu juz dawno przejedli. To nie byly zapasy a zakupy na biezace potrzeby. Chiny zeby zrobic zapasy na rok do przodu to chyba cale zboze z Europy i Ameryki wykupic by musieli

Chociaż jeden wie co się dzieje, nie trudno znaleźć w internecie raporty jakie niedobory mieli wszystkiego i nieoficjalnie głód panował w niektórych rejonach 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
11 godzin temu, lols123 napisał:

@monstercase457 Mnie to nie dziwi że same nowe sprzęty w Lubelskim ja LSW  w okolicy większość pobrała wszystkie możliwe dofinansowania, zwłaszcza sadownicy ,podzielili gospodarstwo pomiędzy siebie jak skorzystali już ze wszystkich programów to podzieli na dzieci  które też pobrały programy więc nie ma się co dziwić że w większości same nowe maszyny.

A później płacz ze się nie wyrabia na kredyty  i trzeba na strajki z Kołodziejczykiem jeździć

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Tak powiem dziś kupiony traktor za 300 tyś ile będzie warty za 1 rok ? .

Już wartość spadła .

będzie wart przynajmniej tyle samo a możliwe ze więcej 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428
10 minut temu, mds212 napisał:

Do grobu tego nie zabierzesz.

Tak  mawia    u mnie  jeden  z  pijaczków  pod  sklepem  -  on  nic  niema  ale  pociesza  się  że  ci  co  mają  i tak  do  grobu  tego  nie  zabiorą   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
11 godzin temu, dlugin napisał:

Wstyd to jest kraść 🙂🙂

Wstyd to nie kraść  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

I pewnie jest szczesliwszy od tych z uwiazanymi kredytami ktorzy mysla za co nawozy kupic i czy sie urodzi i na raty starczy :D

  • Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
pawlus224 napisał:

5 godzin temu, rybkins napisał:

LLE wczoraj 1500PLN. Po ruchu w skupach obstawiam w ciągu kilku dni zniżki niezależnie od MATIF.  W dłuższej perspektywie cena raczej się utrzyma a nawet wzrośnie do maja tak sądzę.  Pytanie ile pszenicy jeszcze chopy mają pochowane i na ile teraz się opróżnią. 

 

U kogo ? 

Rafalscy zdarzyli po obniżkach na giełdzie obniżyć cenniki ale już w Piątek podnieśli na 1500.

U Kowalczyka ruch jak zwykle od początku roku , czyli mniej niż 5 przyczep dziennie , w sobotę otworzyli o 9 a zmyli się koło południa , swoim transportem tez coś wożą na plac .

8 godzin temu, andrzej1988 napisał:

Jaki wstyd. Wstyd to kraść. Jak ktoś ma c 360, c380 albo jakiegos starego mtza to co? jest gorszy od tego co ma Dżona albo Fenda nowej generacji?. Ja w grudniu zakupiłem c 360 bo nie usmiecha mi sie kupować zachodniego za duzo wieksza kase albo brać kredyty na zakup ciagnika przy obecnach kosztach produkcji. Na 10 do15 ha c 330 i c 360 narazie mi wystarczy i wcale nie jest mi wstyd ze takimi jezdze. Nie są zdezelowane. Są dobrze utrzymane i bedą służyć. W piatek wywiozłem przyczepe po 1600 netto. Nastepne kursy wtorek i środa. W czwartek pewnie zakoncze wywożenie po 5 ton.

Pamiętam jak były te strajki w Zachodniopomorskim bojkotujące między innymi wykup Polskiej ziemi i rolnicy żalili się że mają pieczątki banków w dowodach rejestracyjnych , to taki jeden Bamber wypowiadał się przed kamerą i śmiał się z "małorolnych którzy mają kilka hektarów i starego Ursusa" strasznie mnie to zasmuciło , że wszyscy jadą na jednym wózku , a jak któryś ma 5 zł w kieszeni to już na tego mniejszego "pluje" , nigdy nic nie zdziałamy jako grupa zawodowa gdy tak będziemy postrzegać jeden drugiego.

 

Ja też mam stary park maszynowy, duży szacunek budzi we mnie widok starego ale zadbanego Ursusa z Autosanka na skupie , te nowe maszyny wszystkie są takie same i nudne 🙃

liczy sie ekonomia. Trzeba dobierać, kupować maszyny, traktory do swoich mozliwosci a nie pozniej martwic sie jak to spłacic. Miałem chęć na Zetora 5211 albo 7211 ale zetor się ceni. Nie był to moj budzet przy tych czasach. Moze jak to wszystko sie ustabilizuje to kupie sobie zetorka ale narazie c 330 i c 355/360 mi wystarczy na moj areał. Jutro nowy dzień. Obserwujmy ceny pszenicy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Najwyższy czas aby do rolników dotarło aby szanowali swoją pracę ,a nie od zawsze robienie z nas parobków ,mam jeszcze trochę pszenicy i kukurydzy w silosach taniej niż 2000zl nie sprzedam.wszyscy producenci podnoszą ceny bo im rosną koszty paliwo ,pracownik amortyzacja prąd itd. nam nawozy 600 procent w góre a inne koszty 30 ,40 ,50 procent to nic żywność ma być tania chyba dość .obok mnie jest duży producent naczep stal zdrożała naczepy podrożały pracownik zdrożał naczepy cena w górę on musi zarobić i koniec takie prawo rynku .rolnik ma tyle niewiadomych w swojej pracy że na koniec może wyjść na zero ale kogo to obchodzi niewdzieczna branża więc powtarzam chyba dość 

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

panowie trzeba znać we wszystkim umiar w robieniu i nierobieniu w inwestowaniu i nie inwestowaniu wiadomo kto się nie rozwija ten się cofa nie można tyrać jak wół bo nam zdrowie padnie i nic z tego ale i nie można nic nie robić bo do niczego nie dojdziemy życie nam szybko mija  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
20 minut temu, grys napisał:

panowie trzeba znać we wszystkim umiar w robieniu i nierobieniu w inwestowaniu i nie inwestowaniu wiadomo kto się nie rozwija ten się cofa nie można tyrać jak wół bo nam zdrowie padnie i nic z tego ale i nie można nic nie robić bo do niczego nie dojdziemy życie nam szybko mija  

Dokładnie trzeba wypośrodkować bo za 10 lat roboty c360 500-1000 godz rocznie odbije się w szpitalach a tam tam chyba każdy wie kto chorował co trzeba zrobić... a za pieniążki z rat zdrowia nie zawsze naprawimy.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj