Polecane posty

gomez181    197
skywalker89 napisał:

Coś mi się wydaje że jutro na pszenicy będzie ostra strzała zielona na giełd po tym ogłoszeniu zakazu eksportu..

Piszą gdzieś o tym więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Jk1976 byłeś w Lubelli na placu? Cena 1700 netto za jakie parametry? Pytam bo przez tel nie chcą gadać - przywieź towar to wycenimy - tak powiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77
gomez181 napisał:

skywalker89 napisał:

Coś mi się wydaje że jutro na pszenicy będzie ostra strzała zielona na giełd po tym ogłoszeniu zakazu eksportu..

Piszą gdzieś o tym więcej?

jaka na razie na czerwono dzisiaj na cbot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
krzysiek29 napisał:

Czy ktoś wie ile płaci Kowalczyk za pszenicę paszową?

na wczoraj 1550 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
55 minut temu, Gość napisał:

@Jk1976 byłeś w Lubelli na placu? Cena 1700 netto za jakie parametry? Pytam bo przez tel nie chcą gadać - przywieź towar to wycenimy - tak powiada...

 

Byłem parametry  

 

49 minut temu, Gość napisał:

na wczoraj 1550 brutto

Mi powiedział że 1600 może dać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Właśnie dostałam smsa, pasza 1200, konsumpcja 1480 netto. Chyba ich pogięło, bo wczoraj np pasza była 1700 netto. Na giełdzie zjazd o 28E a tu o 5 stów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ostatnio jeden handlarzyk z pod Bychawy powiedział że rolnicy podorabiali się domów, samochodów i nawet stać ich było na 2 kobity a on biedny w handlu 15 lat i nic się nie dorobił więc teraz chce się odbić bo chłopu już starczy 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

https://www.money.pl/gielda/rosja-ograniczy-eksport-surowcow-putin-podpisal-specjalny-dekret-6745150449056352a.html    Panowie spokojnie z tymi spadkami to zwykła korekta która musi być, wstrzymajcie sie ze sprzedaża to odbije, nie ma podstaw do spadków

Narazie nie ma wymienionych surowców które byłby objete zakazem ale na 99% pszenica w nich bedzie

 

Spadki na giełdzie sa tez pod jutrzejsze spotkanie Ławrow- Kuleba bo rynki myślą ze jest nadzieja na rozwiazanie konfliktu a to raczej jest nie realne

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Na Węgrzech pisze o zakazie exportu zbóż, ale że kraj ma pierwszeństwo zakupić po cenie rynkowej więc pewnie tak jak giełda wskazuje światowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

ukraina wprowadza zakaz eksportu niektórych zbóż, pewnie ceny w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Uwazam ze zboża paszowe pojdą do góry bo młyny zaczynaja juz brac paszówke bo konsumpcja za droga, kurniki pszenżyto, skupujacy szukaja tanszej alternatywy.Wczoraj np w cenniku agroloku konsumpcja na doł a wszystkie paszowe do góry w porownaniu z poprzednim dniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Ta cena pszenicy to jest śmiesznie niska w porównaniu z ON 8,3 zł i Saletrą po 6000

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

przeskok miedzy pszenicą paszowa 1780 netto a pszenżytem 1480 netto jest za duży. Maks 200 zł może być różnicy.

Pasze kupuje po 1820 netto a pszenice mogę sprzedać po 1780 netto. Coś tu jest grubo nie tak. 

Mieszalnie kontraktują zboża na początek maja. 

8 minut temu, Mario81 napisał:

Uwazam ze zboża paszowe pojdą do góry bo młyny zaczynaja juz brac paszówke bo konsumpcja za droga, kurniki pszenżyto, skupujacy szukaja tanszej alternatywy.Wczoraj np w cenniku agroloku konsumpcja na doł a wszystkie paszowe do góry w porownaniu z poprzednim dniem

tylko że gorsze parametry to mniej towaru wytworzonego. Bardziej bym się skłaniał ku temu że nie mają dostępu do dobrej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mam nadzieję , że rolnicy tak szybko nie wyczyszczą magazynów , nie poddadzą się propagandzie i obniżkom w skupach.

 

Na chłopski rozum do żniw jeszcze daleko , wahania mogą być , ale obecna sytuacja rzeczywiście raczej prognozuje wzrosty , no nie mówię już o 3tys za tonę , bo gdzieś jest granica , ale te 2 tys w pewnym momencie uważam za realne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18
1 godzinę temu, lokser napisał:

Kolo Sokołowa kto jeszcze bierze prócz stw, repek?? 

JACEK Sabnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroK86    14
1 godzinę temu, Jk1976 napisał:

Byłem parametry  

 

Mi powiedział że 1600 może dać 

Tak. Za konsumpcje daje 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

Rozgrywki surowcowe się poszerzają .USA nie kupi ropy od ruskich ,więc musi przeprosić Wenezuele za sankcje i będzie kupować ropę od nich ,już delegacje obecnie  dogadują się , oczywiście Wenezuela wygłodzona nie zamierza dolarów amerykańskich lokować w obligacje czy uzbrojenie tylko zacznie kupować żywność w skali bo zechce zapełnić puste półki w sklepach jak i zrobić rezerwy żywności jak amerykanie znów nałożą sankcje . Nie trzeba tłumaczyć co się stanie jak si ę dogadają . Europa podobnie chce ograniczyć ruską energię ale tylko w dwóch trzecich , ruski zapowiada ze wtedy zablokuje wszystkie dostawy weglowodorów jak i surowców spożywczych . Paliwo wtedy po 11 zł , saletra zapowiadane 6000 zł ,pszenica 3000 zł tona a na dodatek będą braki gdyż przerwane łańcuchy dostaw nie nadrobi się w pięć minut . I pamietajcie że to jest wariant optymistyczny . Bo jak się nie dogadają z Wenezuelą to arabi zarządaja nawet 250 dolarów za baryłkę i wydobycia nie zwiększą ,OPEK jasno dał to do zrozumienia . Inflacja będzie taka ze Balcerowicz ze swoją niech się chowa . Tylko towar daje jakieś gwarancje . Ostatnio wymieniłem się zbożem za świnkę . Policzył mi po 8 zł za kg (uważam że tanio) wiec dałem mu jęczmień po 1500 zł i te ż był bardzo zadowolony . Byliśmy namiastką przyszłości  Tak być może będzie wyglądał handel za parę miesięcy . Dobrze tylko że hodowca świnek nie powiedział że bierze "zboże i rower tyż" .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Transrol wielkopolskie pszenżyto 1600-1650 netto

Edytowano przez Magikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj