Polecane posty

Agrest    25488

To już istne szaleństwo i czysta spekulacja. 

Tylko ciekaw jestem czy rynek będzie wypłacalny.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

I to jest słuszna uwaga na temat tego czy rynek będzie wypłacalny. Lokalny skup wczoraj 1240 brutto, dzisiaj 1500 brutto 

LTM 

Edytowano przez Pronar82a
  • Thanks 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Już tydzień czasu żaden statek ze zbożem z Rosji ani UE nie wypłynął, ani nie jest ładowany.  Do tego można dodać stan upraw Amer. Płn. plus Europa i już takiego szaleństwa nie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A niech szaleje. W koncu czlowiek wezmie godne pieniadze. 

Jak ceny nawozow czy gazu szaleja to dobrze. A jak pszenicy to spekulacja i marudzenie.

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32
Przed chwilą, Bugii napisał:

A niech szaleje. W koncu czlowiek wezmie godne pieniadze. 

Jak ceny nawozow czy gazu szaleja to dobrze. A jak pszenicy to spekulacja i marudzenie.

Co z tego , że weźmiesz jak zaraz to oddasz ? Mi już jest zal ludzi z miasta .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Chociaz to wezmiesz bo taki co ma swinie to odda a nie wezmie.

Mi tam mieszczuchow nie szkoda. Ekologie bez gmo, wegetarjany. Jsk pol wyplaty wyda na miskie ryzu to zaraz mu glupoty mina.

Do tego piatka dka zwierzat. Po co nam rolnictwo. Truje, dojac krowe ja gwalca. Jedzenie sobie z ukrainy i ameryki lacinskiej kupimy a w ue to rolnictwo zlikwiduja.

Edytowano przez Bugii
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Tylko jaki odsetek tych skrzywionych a ilu tych normalnych?

Ci skrzywieni lansujà się w mediach i kasę mają. A gross ludzi popadnie w ubóstwo.

A socjalu nie będzie bo weźmie go Ukraina.  

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224 napisał:

10 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

a kto jeszcze w LLE dobrze płaci?? bo Kowalczyk wcale nie jest aktualnie konkurencyjny cenowo np za pszenzyto daje tylko 1100brutto pszenica wczoraj była 1350 więc dzisiaj może też już 1400 brutto.

Ten co pisze płaci słabo (Rafalscy https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/?graphql_id=UzpfSTMxNzA4MTczNTg0NjU5ODo5NDU5NTM0MzYyOTI3NTU%3D ) , gorzej płaci "GS" w Łęcznej bo tylko 1280zl brutto i ma słabe dane bo mówi że trzeba podnieść bo Rafalscy podnieśli na 1300zl , a w chwili gdy to mówił już na ich FP na Facebooku była cena 1400zl. Ostrożnie płaci Walenciuk z Ludwina , ale podąża za trendem i pieniądze w 3dni , a Kowalczyk z reguły płaci najlepiej , chyba że nie potrzebuje towaru to się nie wysila,mam do nich najbliżej więc głównie ich cennik mnie interesuje.

25km ode mnie w LSW , Janówek u Kozaka są już lepsze ceny , czasem opłaci się zawieźć , ktoś wspominał , że tam już 1500zł.

 

Powiedz , jak to wygląda z Twojej perspektywy ?

ja teraz aktualnie mam jedno auto pszenżyta do sprzedania i to jego cena mnie interesuje i u Rafalskich aktualnie 1250/t a u Kowalczyka 1200/t więc niby 50 zł więcej ,do Rafalskich nigdy nic nie sprzedawałem,może ty masz jakieś doświadczenia z nimi jak z płatnościami i czy nie ucinają z ceny na byle czym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, Agrest napisał:

To już istne szaleństwo i czysta spekulacja. 

Tylko ciekaw jestem czy rynek będzie wypłacalny.

Rynek przerzuci na konsumentów , a ten zamiast kupić kolejnego nowego wypasionego smartfona lub trzy razy do roku wczasy itd, kupi chleb jak głód do tyłka zajrzy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

To co weźmiemy na skupie oddamy w sklepach i to z nawiązką. 

Sam jeszcze trzymam pszenicę i powinienem się cieszyć że ceny idą w górę, ale to jest nienormalne co się dzieje teraz na rynku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191
9 minut temu, Ursus932 napisał:

Rynek przerzuci na konsumentów , a ten zamiast kupić kolejnego nowego wypasionego smartfona lub trzy razy do roku wczasy itd, kupi chleb jak głód do tyłka zajrzy ...

Kiedyś mój nieżyjący dziadek powiedział, że ludzie pogłupieli od dobrobytu , potrzebna im wojna, żeby zrozumieli, co jest w życiu ważne, a co jest tylko fanaberią

Dziś cena rośnie, bo zywność jest dobrem podstawowym, a wszystko wskazuje, że może być jej mniej na rynku.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

@Ursus932, jak powiesz to komuś zarabiającemu minimalną krajową, to dentysta zarobi dzięki Tobie na drogą bułkę... Życie w mieście bardzo zdrożało i ludziom z niskimi pensjami jest trudno, z drugiej strony taka jest cena wygody...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191
1 minutę temu, JanKrzysztof napisał:

@Ursus932, jak powiesz to komuś zarabiającemu minimalną krajową, to dentysta zarobi dzięki Tobie na drogą bułkę... Życie w mieście bardzo zdrożało i ludziom z niskimi pensjami jest trudno, z drugiej strony taka jest cena wygody...

Nikt nikogo na siłę nie pędzi do miasta. Woda, ścieki, komunikacja publiczna, prąd, gaz, miejskie ogrzewanie - to wszystko kosztuje i będzie kosztowac coraz drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3367

Drogą żywnością dostaniemy równo na wsi i w mieście ale tak popatrzeć wstecz na normalne czasy to żywność była za tania bo według analiz ludzie przeznaczali na żywność w przypadku bogatych 2-3 % a w przypadku biednych około 10-15% dochodów . reszta była przeznaczana na kupno mieszkania (40-60 %) ,zakup dóbr (samochody,agd itp) .Nawet wypoczynek kwalifikował się na poziomie około 10 % dochodów . Tania żywność doprowadziła ją do marnotrastwa  ,nawet nie opłacało się jej recyklingować w biogazowniach bo paliwo drożej kosztuje  by ją dostarczyć .niż ta żywność . Właśnie mamy reset . Pamiętacie te wypowiedzi polityków że będzie nowy ład (nie chodzi mi tu tylko o Polskę)  ,ze świat będzie inny , wszyscy myśleliśmy że to chodzi o covida a to chodzi o zmianę która wpłynąć ma na wszystkich .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, jahooo napisał:

Kiedyś mój nieżyjący dziadek powiedział, że ludzie pogłupieli od dobrobytu , potrzebna im wojna, żeby zrozumieli, co jest w życiu ważne, a co jest tylko fanaberią

Dziś cena rośnie, bo zywność jest dobrem podstawowym, a wszystko wskazuje, że może być jej mniej na rynku.

Mądry dziadek , może być z niego dumny 👍

Jaki dziadek taki wnuk 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Miałem w tym roku obsadzić parę ha porzeczką ale sprawa do przemyślenia  i chyba będzie pszenica. Choć mówi się o wysokiej cenie za owoce to nagle może się okazać że nie będzie kupca. A mąki z tego nie zrobi.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, JanKrzysztof napisał:

@Ursus932, jak powiesz to komuś zarabiającemu minimalną krajową, to dentysta zarobi dzięki Tobie na drogą bułkę... Życie w mieście bardzo zdrożało i ludziom z niskimi pensjami jest trudno, z drugiej strony taka jest cena wygody...

To muszą się przyzwyczaić do nowych realiów życia 🤷 .A nam na wsi to nie zdrożało życie ? Tylko zaradnym może będzie łatwiej bo chociaż dostęp do żywności będziemy mieli 

Wszystko na to wskazuje że najbliższe lata ludzie będą robić na jedzenie i oplaty , energię ... O fanaberiach zapomną 

My na wsi , no cóż bardzo drogie nawozy , SOR , paliwo itd , chyba plaga nowych Jonów na polach nam nie grozi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Zywnosc i surowce przez ostatnie lata bylu za tanie do wczasow, smartfonikow i innych glupot. Covid zaczal sprawe naprawiac a teraz wojna poprawi.

Mi te dziwne czasy sie podobaja. Prowadzenie gospodarstwa zaczyna przypominac gre na gieldzie. Ogromne znaczenie oprocz plonow ma co i kiedy kupujemy lub sprzedajemy. 

I nie zebym sie cieszyl z cudzego nieszczescia wojny czy choroby. Ale te glupoty zielone lady, ekolodzy, homo zaczynalo przeginac pale i potrzebny jest konkretny kopniak w zad. Zeby ludzie zrozumieli i docenili to co jest naprawde wazne.

  • Like 2
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

Świętokrzyskie pszenica 1400,pszenzyto 1150,jeczmien 1150 ceny brutto kolega ze skupu mówił że jakaś masakra z cenami się dzieje nic nie wiadomo co będzie za 2 dni ale powiem szczerze wolałbym zboże po 1000 i żeby tej wojny nie było bo niedługo podobno ropa ponad 8zl za l

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43
1 godzinę temu, Pronar82a napisał:

I to jest słuszna uwaga na temat tego czy rynek będzie wypłacalny. Lokalny skup wczoraj 1240 brutto, dzisiaj 1500 brutto 

LTM 

Kto tyle płaci na LTM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj