Polecane posty

PAN88    1715
10 godzin temu, Uziu92 napisał:

na matif by z przyczepka passatem zajechał, ale za ocean ciężko będzie 🤔

Matif to w Paryżu-Francja a nie Usa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

@PanPawel   u kogo taka różnica że jeden 1260 a agropest 1380?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

w tym roku gorący temat mamy 3 marca i 170 stron na orum w całym 2021 było 420 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Z czego większość jest o wojnie albo o kopaniu stawu czy innych bezsensownych kłótniach które z cenami pszenicy nie mają nic wspólnego.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

LLE do wczoraj 1260-1300 brutto za paszówkę , widzę dziś cebot dalej wzrosty więc możliwe że to będą dalsze podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, krzysiek29 napisał:

Z czego większość jest o wojnie albo o kopaniu stawu czy innych bezsensownych kłótniach które z cenami pszenicy nie mają nic wspólnego.

Dzwoniłem. 1150 mówił wczoraj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215
12 godzin temu, jahooo napisał:

PZZ ma jeszcze przedwojenną cenę

Tata był dzisiaj w ZMC i Agri Plus 1500 netto na bramie paszówka. 
I na stronie też tak jest. http://www.agriplus.pl/produkcja-pasz/ceny-zboz/
Ładne dwa skoki z 1060 na 1330 a potem na 1500. 

12 godzin temu, galan99 napisał:

Dziś dzwoniłem i nie zmienili nic paszowa 1080 a kos - 1150 . WSZYSTKO NETTO .

Widzisz Galan, za przeproszeniem mendo społeczna.  Śmiałeś się z innych że nie sprzedaliśmy na górce po 1300 netto tak jak Ty opchnąłeś swoja przyczepę. I wszystkie Twoje podśmiechujki z innych, że zachłanni albo liczyli na nie wiadomo jakie ceny i że trzeba było sprzedawać a nie czekać, że teraz będzie po 1000 albo i mniej jak będziemy jeszcze czekać. 

 I co? Łyso Ci teraz? :D 


Chińczycy nie na darmo robili zapasy na jesieni.

Edytowano przez melon10641
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

Akurat on sprzedał po niższej i brutto.

Ale skoro tacy cwani jesteście to czemu nie kupiliście od niego i innych za te 1300 jak to był interes pewny?

A wróćcie 2-3 tyg wstecz do tematu ile tam podkulonych ogonów było 🤭

 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
21 minut temu, melon10641 napisał:

Tata był dzisiaj w ZMC i Agri Plus 1500 netto na bramie paszówka. 
I na stronie też tak jest. http://www.agriplus.pl/produkcja-pasz/ceny-zboz/
Ładne dwa skoki z 1060 na 1330 a potem na 1500. 

Widzisz Galan, za przeproszeniem mendo społeczna.  Śmiałeś się z innych że nie sprzedaliśmy na górce po 1300 netto tak jak Ty opchnąłeś swoja przyczepę. I wszystkie Twoje podśmiechujki z innych, że zachłanni albo liczyli na nie wiadomo jakie ceny i że trzeba było sprzedawać a nie czekać, że teraz będzie po 1000 albo i mniej jak będziemy jeszcze czekać. 

 I co? Łyso Ci teraz? :D 


Chińczycy nie na darmo robili zapasy na jesieni.

Nie wojna nie wybiera ona jest nie byłbyś teraz taki cwany jak by tej wojny nie było .

Teraz trzeba  się modlić by tylko tam była bo jak się rozleje na Europę to ci ta cwana mina spadnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ja tam cwany nie jestem, handlem się nie zajmuje. 

8 minut temu, Agrest napisał:

Akurat on sprzedał po niższej i brutto.

O to taki rekin biznesu z niego.
Ja nie twierdzę, że cwaniak byłem, bo już miałem dość czekania 2 miesiące i zaglądania codzienne na giełdę. Przyznam się szczerze, że już powoli godziłem się z tym, że przespałem moment. Ale cały czas sobie powtarzałem, że nie po to Chiny kupują drogo jak ma być tańsze. 

Ale Galan jak to on, zawsze pisał pesymistycznie i że zachłanny byłem i nie sprzedałem. Podśmiechujki robił. No to teraz role się odwróciły :D 

Jak widać Chińczycy wiedzieli o wojnie już na jesieni. Ja nie wiedziałem, nikt z nas nie wiedział. Oparłem się na tym, że jak oni kupowali każdą ilość i ceny przez nich skoczyły to musi być później drożej, bo tam nie ma głupich rządzących. 

Edytowano przez melon10641
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

I tu niestety masz rację, a pieniędzmi będzie można się podetrzeć. Oczywiście jest jeszcze kwestia wypłacalności firm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Taki teraz mądry jesteś rekin biznesu mówiłem czemu w tedy tak nie powiadałeś tylko teraz to teraz powiedz , kiedy będzie koniec wojny ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Pisałem, że w żniwa poszedł jeden skład i w listopadzie 2 przyczepy a reszta czeka. 

Galan ja nie twierdzę, że jestem rekin biznesu ani wszechwiedzący ani, że przewidzę koniec wojny i jakie będą liczby w lotto.
Mam natomiast przyjemność z tego, że mogę Ci napisać, że nie miałeś racji sprzedając w listopadzie/grudniu. Tak jak Ty pisałeś przez 2 miesiące, że ludzie są zachłanni i liczyli na nie wiadomo jakie ceny.  I śmiałeś się, że trzeba było sprzedawać tak jak Ty. :) 
I myślę, że nie tylko ja w tym temacie myślę podobnie. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3816
33 minuty temu, melon10641 napisał:

Tata był dzisiaj w ZMC i Agri Plus 1500 netto na bramie paszówka. 
I na stronie też tak jest. http://www.agriplus.pl/produkcja-pasz/ceny-zboz/
Ładne dwa skoki z 1060 na 1330 a potem na 1500. 

Widzisz Galan, za przeproszeniem mendo społeczna.  Śmiałeś się z innych że nie sprzedaliśmy na górce po 1300 netto tak jak Ty opchnąłeś swoja przyczepę. I wszystkie Twoje podśmiechujki z innych, że zachłanni albo liczyli na nie wiadomo jakie ceny i że trzeba było sprzedawać a nie czekać, że teraz będzie po 1000 albo i mniej jak będziemy jeszcze czekać. 

 I co? Łyso Ci teraz? :D 


Chińczycy nie na darmo robili zapasy na jesieni.

Tylko weź też pod uwagę że wcześniej te  1300 netto jest tyle samo warte co teraz te 1500 netto. Paliwo może za dwa czy trzy dni będzie ponad 2 zł droższe na litrze niż w tamtym okresie. Stal, pustaki itd to samo. Ogólnie wszystko drożeje. 

Sam już nie wiem czy trzymać gotówkę czy w coś ja zainwestować bo jak to wszystko jeb.ie to będzie to bezwartościowy papier 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzbicka17    22

Chińczyk dogadał się z Putinem Pierwszo była wojna covidowa osłabili gospodarkę wykupili chińczycy ziarno stał nawozy, teraz ciche przyzwolenie dali na atak na Ukrainę itym samym niszczą Europę, a po wszystkim wejdą z odbudową w Ukrainę Chińczyk ma łeb

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj