Polecane posty

Magikk    12
1 godzinę temu, Sylwesteer22 napisał:

Agri Plus Zamość 1330 netto 

Z skąd takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
54 minuty temu, tommy66692 napisał:

Na wschodzie kraju to chyba jakas zmowa cenowa trwa 

Aż coś się robi ze u nas cena od paru tygodni stoi w miejscu na cenie 1150 netto


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

Bo tych dziadów nie stać żeby zapłacić a prawda jest taka że chcą jak najwięcej zarobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Dzwoniłeś do handlowca? Przy jakiej ilości taka cena? 

 

38 minut temu, Magikk napisał:

Z skąd takie informacje?

Cena na bramie .  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    39

Ale teraz się z przyjemnością się czyta temat o cenie pszenicy - prawie każdy post jest o cenie pszenicy😉. Jutro zadzwonie z ciekawości do firmy skupowej ale i tak narazie przetrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nasypałem dziś 2 przyczepy i jutro rano mam zawieść po 1391 zł brutto pszenice konsumpcyjną tylko to jest mały młyn i jak go zasypią to nawet jak będzie po 1500 to nie będzie gdzie sprzedać bo nie będą kupować do puki nie opróżnią silosów

a wiecie jak po woli drożeje a jak szybko tanieje      

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416
3 godziny temu, bercik9894 napisał:

Tylko pytanie dlaczego na razie pszenica nie ciągnie żyta,  pszenżyta do góry? 🤔

Bo  UPAina  to  pszenica  a  nie  żyto  i obawy  o dostępność  pszenicy  z  tamtejszych  czarnoziemów  windują  ceny  tego  zboża  jak  i  rzepaku

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

Jakby ktoś się zastanawiał czemu skupy nie biorą po cenie giełdy, to się zastanawiają, bo jak jednego dnia zamówią statek po 1500zł a już na drugi dzień muszą płacić 1600 to jaki w tym interes ? czekają wszyscy aż się uspokoi cena, młyny i tak ciągną za giełdą myślę że jutro będzie powyżej 1500 cena na młynach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
tommy66692 napisał:

Z podwyżka to idą 20zl na dzień a jak obniżają to 150 od razu 

zgadza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
15 minut temu, ZELKOW napisał:

Jakby ktoś się zastanawiał czemu skupy nie biorą po cenie giełdy, to się zastanawiają, bo jak jednego dnia zamówią statek po 1500zł a już na drugi dzień muszą płacić 1600 to jaki w tym interes ? czekają wszyscy aż się uspokoi cena, młyny i tak ciągną za giełdą myślę że jutro będzie powyżej 1500 cena na młynach

Ciekawe na których? Wylezin, Łaskarzew 1100 i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89
2 godziny temu, acoustic napisał:

Phu Orłowski Koziczyn 

u Kazia...

Ciekawe jak tam przasnyskie handlarzy-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oskar_    0
2 godziny temu, Adrenalinaa napisał:

Pomorskie pszenica Kons 1530 netto z odbiorem

Czy można prosić o namiar na firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oskar_    0
2 godziny temu, Adrenalinaa napisał:

Pomorskie pszenica Kons 1530 netto z odbiorem

Czy można prosić o namiar na firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Niechce być niemiły ale gdzie są teraz Ci co drwili "trzeba było sprzedać na górce". Spokojnie, ja niechce być huraoptymistyczne ale wyrażając swoje zdanie to pszenica na giełdzie sięgnie pewnie nawet

500eurasów, a co będzie u nas.. zobaczymy. 

Jednak każdy musi to przyznać że Ci co nie sprzedali rapsu ani pszenicy to ta wojna dla nich to prawdopodobnie jak wygrana na loteri..

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jesli zdążą sprzedać, takiej sytuacji nikt nie przewidział , sztucznie wywołana , pszenicy może braknąć w nastepnym sezonie , w obecnym nie zabraknie, ale niestety ten świat jest pojeba..y i nie zmienimy tego

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
12 minut temu, miwigos napisał:

Jesli zdążą sprzedać, takiej sytuacji nikt nie przewidział , sztucznie wywołana , pszenicy może braknąć w nastepnym sezonie , w obecnym nie zabraknie, ale niestety ten świat jest pojeba..y i nie zmienimy tego

Wicherek przetrzyma i do następnego sezonu zrobi biznes życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
39 minut temu, skywalker89 napisał:

Niechce być niemiły ale gdzie są teraz Ci co drwili "trzeba było sprzedać na górce". Spokojnie, ja niechce być huraoptymistyczne ale wyrażając swoje zdanie to pszenica na giełdzie sięgnie pewnie nawet

500eurasów, a co będzie u nas.. zobaczymy. 

Jednak każdy musi to przyznać że Ci co nie sprzedali rapsu ani pszenicy to ta wojna dla nich to prawdopodobnie jak wygrana na loteri..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
33 minuty temu, skywalker89 napisał:

Niechce być niemiły ale gdzie są teraz Ci co drwili "trzeba było sprzedać na górce". Spokojnie, ja niechce być huraoptymistyczne ale wyrażając swoje zdanie to pszenica na giełdzie sięgnie pewnie nawet

500eurasów, a co będzie u nas.. zobaczymy. 

Jednak każdy musi to przyznać że Ci co nie sprzedali rapsu ani pszenicy to ta wojna dla nich to prawdopodobnie jak wygrana na loteri..

To powiedz mi teraz w ktorym momencie bedzie ta gorka.

Cena zboza nie ma nic wspolnego z pogoda, zbiorami, zapasami

Jakby ruski odpuscil to po ile bylaby pszenica?

Ja sprzedalem jedena partie po 1380 netto, druga po 1280, mam porozliczane raty, kupiona chemie, nawozy paliwo kilka inwestycji dopietych i jeszcze cos w silosach  jest

Tyle ze ciagnik zamowiony w grudniu za 0.5 mln juz jest 0.6 mln, a niech jeszcze pare wzrostow to bedzie 0.7 i wiecej, myslisz ze teraz ceny do produkcji rolnej nie poszybuja?

Dzis nic pewnego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Miałem na myśli tych co drwili że trzeba było sprzedać jak dobijało do 1,5k brutto, teraz Górka może być 2k jak i 5k, nie wie tego nikt....  Ruski by nie odpuscil, to były nie wiem czyje mrzonki.. powtarzam to odkąd zrobiło się to zagrożenie- czekają nas ciężkie czasy bo gospodarki kilka lat przy dobrym układzie będą się zbierać.. 

Wszyscy zdarzą sprzedać, spokojnie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

to że na giełdzie jest 350 EURO to tyle samo znaczy co u wicherka np 1500  teraz pewnie 1800

oprócz ceny ważne jest również to czy się towarem handluje

może by się jakiś ekspert AF wypowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258
33 minuty temu, stach12 napisał:

to że na giełdzie jest 350 EURO to tyle samo znaczy co u wicherka np 1500  teraz pewnie 1800

oprócz ceny ważne jest również to czy się towarem handluje

może by się jakiś ekspert AF wypowiedział

Gdyby cenę ustalał sprzedający Wicherek, to 350 w żniwa by było


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj