Polecane posty

marek1977    1306

Sąsiad dzisiaj dostał sms z ceną za pszenicę 1280zł ,dwa razy mu się pytałem ,czy dobrze odczytał ,ale pokazał wiadomość ,więc nie kłamał.Oferta od stałego kupca , ponoć brak towaru do zrealizowania umowy do portu.

 

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51

Lubelskie Kowalczyk Zofiówka Garbów Kliny Łopiennik koło. BORZECHOWA i Krzczonow od dziś 1100 VAT 1180 RR pszenica paszowa

Co do cen w porcie potwierdzam1280 pelne parametry u nas na lubelszczynie nie ma takiej jakości. Ponadto można dostać i przy dużych paczkach 1300 ale czy to się opłaca jak Jelonki czy Kutno dają tyle samo a bliżej... 

  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
1 godzinę temu, king12 napisał:

Azot ok pewnie coś w dół pójdzie ale NPK marne szanse

 

1 godzinę temu, kagitaar napisał:

Jak ty jeszcze nie kupiłeś nawozow to powodzenia... Nie wiem na co czekać, kto miał kupić ten kupił, nawet mali rolnicy pobrali po pare ton na place jak Vat skasowali. A na przyszły sezon to się jeszcze wydarzyć może tyle że szkoda przy takich cenach robić zapasy. Podobnie z ceną pszenicy... to poki co spekulacje giełdowe - oby sie utrzymały kilka dni to moze i rynki sie ruszą. 

Brakuje mi tylko na majowe wysiewy kilku ton azotu, liczyłem że potanieje.. teraz przestaje w to wierzyć i zaczynam myśleć o jakimś połowicznym zapasie nawet na przyszły sezon nawet na kreske z jakimś terminem listopadowym, bo coś mi się wydaje że niedługo te 3k/t to będzie jak wcześniej 800zl, czyli tanio i promocja. Raz że jeśli pszenica dużo podrożeje to na pewno nawozy nie pozostaną dłużne. Pokazali Europie przedsmak mniejszych dostaw gazu i co z cenami sie zrobiło, to pomyślcie co będzie jak zakręcą całkiem. A 3 sprawa to co tu widzę niektórzy poruszyli.. jeśli zechcą pchać zboże m.in przez nas to ceny zboża mogą być bardzo niskie względem cen nawozów, ale w to jakoś nie wierzę, chybaze Putek miałby taki plan aby zalali nas tanim zbozem bo będzie trzeba im kasy, ale to już ciężko mi w to uwierzyć..  Egipt ponoć się martwi że nie będą mieli skąd zboża kupować to się im wysle przez paczkomaty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
10 minut temu, AniaYogi napisał:

Lubelskie Kowalczyk Zofiówka Garbów Kliny Łopiennik koło. BORZECHOWA i Krzczonow od dziś 1100 VAT 1180 RR pszenica paszowa

Co do cen w porcie potwierdzam1280 pelne parametry u nas na lubelszczynie nie ma takiej jakości. Ponadto można dostać i przy dużych paczkach 1300 ale czy to się opłaca jak Jelonki czy Kutno dają tyle samo a bliżej... 

Spadło czy wzrosło w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
1 godzinę temu, jahooo napisał:

I może nasze i Rumuńskie porty zarobią

Rumuni ostatnio pchali po coś ok 310 $ z załadunkiem i tą cena załatwili nawet Ukraińców ok 320$ nie mówiąc o Rosjanach z ich ok 340$ , praktycznie wykończyli konkurentów, ciekawe skąd mają tyle tak taniej pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
23 minuty temu, AniaYogi napisał:

Lubelskie Kowalczyk Zofiówka Garbów Kliny Łopiennik koło. BORZECHOWA i Krzczonow od dziś 1100 VAT 1180 RR pszenica paszowa

Co do cen w porcie potwierdzam1280 pelne parametry u nas na lubelszczynie nie ma takiej jakości. Ponadto można dostać i przy dużych paczkach 1300 ale czy to się opłaca jak Jelonki czy Kutno dają tyle samo a bliżej... 

Dziś w Zofiówce do południa jeden klient a od południa brama zamknięta, ruchu nadal brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
AniaYogi napisał:

Lubelskie Kowalczyk Zofiówka Garbów Kliny Łopiennik koło. BORZECHOWA i Krzczonow od dziś 1100 VAT 1180 RR pszenica paszowa

Co do cen w porcie potwierdzam1280 pelne parametry u nas na lubelszczynie nie ma takiej jakości. Ponadto można dostać i przy dużych paczkach 1300 ale czy to się opłaca jak Jelonki czy Kutno dają tyle samo a bliżej... 

Jelonki 1150 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97
21 minut temu, skywalker89 napisał:

 

Brakuje mi tylko na majowe wysiewy kilku ton azotu, liczyłem że potanieje.. teraz przestaje w to wierzyć i zaczynam myśleć o jakimś połowicznym zapasie nawet na przyszły sezon nawet na kreske z jakimś terminem listopadowym, bo coś mi się wydaje że niedługo te 3k/t to będzie jak wcześniej 800zl, czyli tanio i promocja. Raz że jeśli pszenica dużo podrożeje to na pewno nawozy nie pozostaną dłużne. Pokazali Europie przedsmak mniejszych dostaw gazu i co z cenami sie zrobiło, to pomyślcie co będzie jak zakręcą całkiem. A 3 sprawa to co tu widzę niektórzy poruszyli.. jeśli zechcą pchać zboże m.in przez nas to ceny zboża mogą być bardzo niskie względem cen nawozów, ale w to jakoś nie wierzę, chybaze Putek miałby taki plan aby zalali nas tanim zbozem bo będzie trzeba im kasy, ale to już ciężko mi w to uwierzyć..  Egipt ponoć się martwi że nie będą mieli skąd zboża kupować to się im wysle przez paczkomaty..


Nie no jeśli faktycznie cena saletry miałaby być jeszcze wyższa po zniwach to z automatu zamiast rzepaku - idzie soja. 
Pszenica dostanie anemii i anoreksji do azotu a plon przy sprzyjających opadach bedzie adekwatny do kosztow. 

Zobaczymy jeszcze co pokaże giełda i czy utrzymaja sie ceny z dziś - bo jeśli tak to ceny w skupach powinny wrocic do cen z przelomu listopada a grudnia zeszłego roku. I obyśmy w przyszłym roku nie musieli sprzedać taniej niż w tym, bo to byłaby dla wielu tragedia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jahooo napisał:

albo pójdą jeszcze w górę

nie wiadomo, czy sankcje nie obejmą handlu zbożem z Rosji - na razie nie ma takich zamiarów, ale Rosja nie poprzestanie na zajęciu Doniecka i Ługańska. Jeśli działania obejmą rejon Morza Czarnego , to Ukraina nie będzie miała możliwości eksportu zboża.

Polska jak zawsze zechce pomóc i puszczą eksport przez Polskę i przy okazji u nas zostanie z 20%

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

No niestety nasz kraj nie potrafi dbać o własne interesy. Niepotrzebnie angażują się w rewolucje choćby na Ukrainie czy Białorusi a potem zwykli ludzie za to obrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
8 godzin temu, ws71 napisał:

Rumuni ostatnio pchali po coś ok 310 $ z załadunkiem i tą cena załatwili nawet Ukraińców ok 320$ nie mówiąc o Rosjanach z ich ok 340$ , praktycznie wykończyli konkurentów, ciekawe skąd mają tyle tak taniej pszenicy

Mają niższe podatki i ogólnie w gospodarce niższe koszty administracyjne - dlatego ciągle zbierają zj**.... od Unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

miedwiediew powiedział że teraz trzeba będzie płacić 2000 erło za 1tys m3 gazu 😆

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
16 minut temu, jahooo napisał:

Mają niższe podatki i ogólnie w gospodarce niższe koszty administracyjne - dlatego ciągle zbierają zj**.... od Unii

mają lepszy klimat i lepsze gleby niż my w Rumunii jest potencjał zbożowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
kagitaar napisał:

21 minut temu, skywalker89 napisał:

 

Brakuje mi tylko na majowe wysiewy kilku ton azotu, liczyłem że potanieje.. teraz przestaje w to wierzyć i zaczynam myśleć o jakimś połowicznym zapasie nawet na przyszły sezon nawet na kreske z jakimś terminem listopadowym, bo coś mi się wydaje że niedługo te 3k/t to będzie jak wcześniej 800zl, czyli tanio i promocja. Raz że jeśli pszenica dużo podrożeje to na pewno nawozy nie pozostaną dłużne. Pokazali Europie przedsmak mniejszych dostaw gazu i co z cenami sie zrobiło, to pomyślcie co będzie jak zakręcą całkiem. A 3 sprawa to co tu widzę niektórzy poruszyli.. jeśli zechcą pchać zboże m.in przez nas to ceny zboża mogą być bardzo niskie względem cen nawozów, ale w to jakoś nie wierzę, chybaze Putek miałby taki plan aby zalali nas tanim zbozem bo będzie trzeba im kasy, ale to już ciężko mi w to uwierzyć..  Egipt ponoć się martwi że nie będą mieli skąd zboża kupować to się im wysle przez paczkomaty..


Nie no jeśli faktycznie cena saletry miałaby być jeszcze wyższa po zniwach to z automatu zamiast rzepaku - idzie soja. 
Pszenica dostanie anemii i anoreksji do azotu a plon przy sprzyjających opadach bedzie adekwatny do kosztow. 

Zobaczymy jeszcze co pokaże giełda i czy utrzymaja sie ceny z dziś - bo jeśli tak to ceny w skupach powinny wrocic do cen z przelomu listopada a grudnia zeszłego roku. I obyśmy w przyszłym roku nie musieli sprzedać taniej niż w tym, bo to byłaby dla wielu tragedia. 

 

Do cen listopadowych daleko, dość mocno spadły w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerna102    13
9 godzin temu, AniaYogi napisał:

Lubelskie Kowalczyk Zofiówka Garbów Kliny Łopiennik koło. BORZECHOWA i Krzczonow od dziś 1100 VAT 1180 RR pszenica paszowa

Co do cen w porcie potwierdzam1280 pelne parametry u nas na lubelszczynie nie ma takiej jakości. Ponadto można dostać i przy dużych paczkach 1300 ale czy to się opłaca jak Jelonki czy Kutno dają tyle samo a bliżej... 

A jaki jest u Was termin płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
32 minuty temu, pawelek98 napisał:

mają lepszy klimat i lepsze gleby niż my w Rumunii jest potencjał zbożowy

Wiem od osób, co maja tam kontakty biznesowe, że biurokracja tam a u nas, to zupełnie inny świat. I z podatkami daleko im jeszcze do poziomu Polskiego Ładu. Klimat też robi swoje. Dlatego zawsze mieli nizsze podatki i niższe ceny niż my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
35 minut temu, Farmerna102 napisał:

A jaki jest u Was termin płatnoś

30 dni u niektórych 14 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

A ja się pytam po raz kolejny gdzie te statki w portach co miały przyjmować po 1500 bo czekam i czekam wróżbity na forum mówiły o końcu stycznia teraz koniec lutego

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
21 minut temu, mezik0 napisał:

A ja się pytam po raz kolejny gdzie te statki w portach co miały przyjmować po 1500 bo czekam i czekam wróżbity na forum mówiły o końcu stycznia teraz koniec lutego

A Ty co rozumu swojego nie masz ? Rady ludzi z forum potrzebujesz?😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
8 minut temu, dlugin napisał:

A Ty co rozumu swojego nie masz ? Rady ludzi z forum potrzebujesz?😂😂

w sumie to ja też myślałem, że po to jest to forum, aby zasięgnąć porady, opinii....

A tu taka hamuwa!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
1 godzinę temu, mezik0 napisał:

A ja się pytam po raz kolejny gdzie te statki w portach co miały przyjmować po 1500 bo czekam i czekam wróżbity na forum mówiły o końcu stycznia teraz koniec lutego

Ta cena 1500 jest w Egipcie z dostawą 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

coś teraz w górę ma giełdzie poszła może jak się utrzyma kilka dni to na skupach podwyższa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj