Polecane posty

STIG13    903
52 minuty temu, Damianek20 napisał:

Dzisiaj zzz obniżyli 1241 brutto. Jeździłem po mieście trochę to jakoś ludzie się nie kwapią do nich. W agri wygląda to tak jakby wiozły kontrakty. W horyszowie do Hadama rano jeden ciągnik jechał 4,5 t przyczepa jęczmienia. Nie powiedział bym że ruch nie wiadomo jaki,kąpią ludzie. Zobaczymy co dalej. Myślę że z zagranicy też za darmo nie ściągną chyba że syf ale do niego potrzebują dobrej żeby wymieszać. 

Trzeba ochujec żeby dać na grzyba 600 zł teraz. Ciekawe ile naprawdę osób z tego forum daje takie dawki za taką kasę i czy zbiera tyle co piszą. No bo k**wa jak susza była w większości rejonu przynajmniej u mnie to o ile rzepak każdemu w miarę wyszedł ładnie to że zbóż już nosem kręcili. Nawet bamber pola przy szosie piękne ale już dalej od drogi grzyb opierdolił jemu po górach. A gość ma głowę bo potrafił patrząc po przyczepach jakie ma i ile w działce osiągnąć ok 12 t. 

10 ha razy 600 zł daje 6000 tys sam grzyb a reszta ? 

Myślę że więcej bujdy tutaj 

Kwestia co ktoś chce uzyskać. Sam będę miał ponad 500 na same grzybowe. Zamojszczyzna też nie jest jednakowa. Nawet tamten rok. Na wschodniej sucho a na zachodniej jedno błoto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
42 minuty temu, galan99 napisał:

Przecie pisałem jak rzepaki sypali po 2 tony w 2020 roku w Zamojskim to wielu pisało że nie prawda bo dawało po 3 tony a było to gówno prawda .

Zgadza się pole polu nie równe a co najlepsze wioska wiosce. Sam tego doświadczyłem. Mam pole w dwóch gminach i dwóch wioskach i k**wa na jednej padało jak by się wscieklo a druga omijało. Siostra zebrała 4,2 t z ha w 20 r działka która dali rodzice więc wiem jaka powierzchnia, a szwagier wioska dalej ze swojego 1,5 t mniej a tyle samo sypali ale inaczej padało. Dziwne to i śmieszne sam bym w to nie uwierzył gdybym nie zobaczył i nie doświadczył 

2 minuty temu, STIG13 napisał:

Kwestia co ktoś chce uzyskać. Sam będę miał ponad 500 na same grzybowe. Zamojszczyzna też nie jest jednakowa. Nawet tamten rok. Na wschodniej sucho a na zachodniej jedno błoto 

Wszystko się zgadza. Ja osobiście zjeżdżam z azotem w dół i grzyb to samo. Pierwszy zabieg prochlorazu 0,9 l plus 0,3 morfolina. Na drugi 0,7 prochlorazu i 0,7 epoksykonazol i tyle planuje dać.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1604    1
3 godziny temu, krzysiek29 napisał:

Przestańcie panikować. Firmy obniżają ceny bo ludzie masowo zaczynają przywozić zboża. Do żniw daleko a w każdej chwili może przyjechać statek i cena może wzrosnąć do 1500. 

A tak swoją drogą to na jakiej stronie sprawdzacie aktualny kurs pszenicy matif?

Wiozą bo niektórzy sprzedają zboża żeby na nawozy bylo miejmy nadzieję że pod koniec marca coś się poprawi wyprzedadza się ci co muszą bo nawozy bo kredyty bo opłaty bo jakieś opryski zostaną ci silniejsi co mieli jskies zapasy na ten rok .. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
28 minut temu, krzysiek29 napisał:

Myślę że nowy tydzień przyniesie wzrosty. Teraz szukają taniego towaru.

Ukraina cena locco port 978 zł cena za pszenice najwyższej klasy[2] to wiadomo gdzie podziały się statki,które miały pojawić się u nas, a pro po nawozów, w okolicy wczoraj na polach ruch ze szok każdy coś tam sypał

Edytowano przez ws71
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
4 minuty temu, ws71 napisał:

Ukraina cena locco port 978 zł cena za pszenice najwyższej klasy[2] to wiadomo gdzie podziały się statki,które miały pojawić się u nas

A miały sie pojawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
22 minuty temu, pawelek98 napisał:

Nie doplat w rol ictwie tylko doplat w Polskim rolnictwie 

W krajach, które nie spodobają się Niemcom i Francji

Przed chwilą, pawelek98 napisał:

A miały sie pojawić?

Tak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Poczekamy zobaczymy. Jak ktoś ma możliwość to może trzymać do przyszłego roku, przez rok nic jej się nie stanie. W ciągu roku może być susza powodzie gradobicia. Nie wiadomo jaka pogoda będzie do zbioru jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
2 minuty temu, pawelek98 napisał:

 

W tej chwili wygląda to na dojenie Ukrainy że zboża i z drugiej strony paniczna wyprzedaż w obawie przed zamknięciem portów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Kapka Tarnogród dalej cena w dół. Przed chwilą sms z cena 1150 netto konsumpcja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
2 minuty temu, Aroo22 napisał:

Kapka Tarnogród dalej cena w dół. Przed chwilą sms z cena 1150 netto konsumpcja. 

Tak bo skup pracuje do 20 i wysyła SMS. Wymyslilbys coś lepszego naganiaczu :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Kapka obniżki potrafi wysyłać po 19:00 , jaka cena mąki czy tez obniżył

 

Za tą cenę plewy dostanie

Edytowano przez Sunf
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Potwierdzam, też dostałem smsa od Kapki. Drugą zmianę kończą w biurach o 22.00, więc mogą wysyłać smsy nawet później.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez sadownik12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54
7 minut temu, Mateusz1q napisał:

Tak bo skup pracuje do 20 i wysyła SMS. Wymyslilbys coś lepszego naganiaczu :)

U kapki w Tarnogrodzie  jest skup, młyn i piekarnia w jednym kompleksie. Sms tez dostałem przed chwilą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Przede wszystkim Panowie miejmy trochę godności. Ja rozumiem że kredyty itp. ale kurcze oddawać po kosztach przezucac tony a jak pójdziecie kupować nawozy sprzęt czy inne rzeczy dużo natargujecie ? Albo bierzesz albo nie. 

U mnie w pracy towar którym handluje wzrósł o 30 proc bez uzasadnienia i teraz kolejna podwyżka od marca. Pracownicy tej firmy dostali 2 proc więcej a 28 proc gdzie ? 

Dlatego wychodzę z założenia że trzeba iść po najmniejszej linii oporu bo nikt naszej pracy nie szanuje. Handlarze pośrednicy robią sobie biznes a my mamy im w tym pomagać ? 

Chcą to niech sobie ściągają z zagranicy i tyle. 

Kiedyś hodowaliśmy sporo świń ale do momentu w którym trzeba było dołożyć kilka razy z rzędu hodowla się skończyła zostały krowy i opasy. 

Zadzwoniłem o podwyżkę za mleko to nie da bo jemu mało to powiedziałem że przestaje w to inwestować i 3 krowy wypada a na to miejsce jest tylko jedna jałówka. To on cenę podniósł o 20 gr no sorry ale za późno. 

Godność pamiętajcie, jak się biznesu na roli nie klei to lepiej iść na łopatę niż tyrać za darmo.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
22 minuty temu, jahooo napisał:

W tej chwili wygląda to na dojenie Ukrainy że zboża i z drugiej strony paniczna wyprzedaż w obawie przed zamknięciem portów.

ukraina ma do konca lutego odbiory zbóż  , dopiero od marca mogą być wolne statki . 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
Przed chwilą, jarecki napisał:

ukraina ma do konca lutego odbiory zbóż  , dopiero od marca mogą być wolne statki . 

Skąd info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
7 minut temu, dlugin napisał:

Skąd info ?

a na jakiej zasadzie do polski zawijały statki ? to było w wiekszosci oparte na analizie rynku niż na kontraktach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
3 minuty temu, pawelek98 napisał:

Od putina😁

Ufff dzięki Bogu to przynajmniej pewne info jak od Putina.Myslalem że od ciebie maklerze z agrofoto💪💪💪💪💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacperro    8
39 minut temu, Damianek20 napisał:

Poczekamy zobaczymy. Jak ktoś ma możliwość to może trzymać do przyszłego roku, przez rok nic jej się nie stanie. W ciągu roku może być susza powodzie gradobicia. Nie wiadomo jaka pogoda będzie do zbioru jeszcze.

Tylko ciekawe czy na takim przetrzymaniu jeszcze więcej się nie przegra…

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
52 minuty temu, STIG13 napisał:

Kwestia co ktoś chce uzyskać. Sam będę miał ponad 500 na same grzybowe. Zamojszczyzna też nie jest jednakowa. Nawet tamten rok. Na wschodniej sucho a na zachodniej jedno błoto 

Co masz na myśli , bo mi w tamtym roku cała ochrona grzybowa wyszła nie całe 250 zł/ha , i teraz idzie na młyn łapiąc wszystkie parametry , które są wymagane . Jeszcze mi zostało ok. 12 - 15 ton , ale już teraz można coś powiedzieć o plonie . Gdyby na tej kupce która jeszcze jest było 10 ton , to średnia wyjdzie 7,6 t/ha , a gdyby jeszcze się z 15 ton nazbierało , to średnia była by 8 ton . Więc średnia wyjdzie od 7,6 do 8 ton/ha , dokładnie będzie wiadomo jak tą resztkę się sprzeda , ale skoro przechodzi na konsumpcje i plon też jest ok. , tak mi się przynajmniej wydaje , więc chyba spoko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903

Jasne że spoko jeżeli tak się udało, u mnie sam zabieg elatus era nie wiele mniej wyjdzie stąd koszty. Średnie plony wyższe, ochrona 3 zabiegowa. W tamtym roku nie wyobrażam sobie aż tego ale i nie neguję. U mnie większe ryzyko ulew niż suchego

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj