Polecane posty

Damianek20    2020

Ostatnio widziałem film z bardowskim i robił wyceny ile zarobi jak będzie sypać i nie więc jemu zawsze się opłaci nawet przy tym 1200. 

Cena śmiech na sali. Zapowiada się ciężki rok. Wczoraj padał deszcz dzisiaj wiatr  słońce i ziemia zaczęła tężec. 

Zboża skalę ok 25 września nie urywają d*py nawet po rzekach u Bambrów. Ciekawe może być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
10 godzin temu, damin1 napisał:

Jak miałaby być wojna za miedzą to lepiej niech ta pszenica spadnie do 1000 nawet. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co to by było. Konsekwencje gospodarcze dla nas będą ogromne. Cały dotychczasowy znany nam "nasz świat" wywrocilby się o 180 stopni.. A jakby wmieszałby się zachód tak już całkiem. Każdy zgromadził jakiś tam majątek, większy, mniejszy i w oka mgnieniu tego mogłoby by nie być. 

Niestety wiele na to wskazuje , mam rodzinę w irlandii i usa i tam w mediach juz sie o wojnie glosno mowi ,czas pokaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706
5 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

ktoś mi mówił,albo tu wyczytałem,że to nie chodzi o żadne ziemie,czy inne wartości majątkowe tylko żeby Ukrainą rządzili ludzie z nadania Moskwy.Putin nie chce dać rządzić  oligarchom nie wspierającym go.

jak wysoko nad przyczepą wysyp ze żmijki?

Będę się szykował do sprzedaży i niby czysto ale zawsze jakaś szansa na robaka jest.Czy żmijka z sitem rurowym poradzi sobie z tym robactwem?

Doczyszczanie łubinu 2 sort

miałem ze 2m nad

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Ostatnio widziałem film z bardowskim i robił wyceny ile zarobi jak będzie sypać i nie więc jemu zawsze się opłaci nawet przy tym 1200. 

Cena śmiech na sali. Zapowiada się ciężki rok. Wczoraj padał deszcz dzisiaj wiatr  słońce i ziemia zaczęła tężec. 

Zboża skalę ok 25 września nie urywają d*py nawet po rzekach u Bambrów. Ciekawe może być 

W moich okolicach, praktycznie codziennie pada. Rzepak i zboża są ładne, ale dużo pól znika pod wodą. Porobiło się bardzo dużo zastoisk wodnych, a tam gdzie nie ma wody to i tak nie da się wjechać bo ziemia jest jak gąbka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Dlatego mówię że może być różnie, teraz martwimy się o cenę że nie adekwatna do nawozów a co dalej, nie mówiąc o tym że jak Putin ruszy na Ukrainę to Ukraińcy rusza do PL 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Sprzedana ostatnia partia pszenicy po 1130 netto. Średnio wyszło ok 5,4 t/ha więc nie najlepiej zwłaszcza iż pszenica dostała ponad 170 kg N oraz pełną ochronę fungicydową z regulacją wzrostu oraz aminokwasy. Zimna wiosna, czerwcowe upały i deszczowe żniwa spowodowały że jest jak jest. Przy saletrze za 1030 zł/tona i obecnej cenie pszenicy i tak zostało sporo jednak w tym roku tak kolorowo już nie będzie. Trzeba się poważnie zastanowić czy robić koszty i liczyć na pogodę czy dać tylko podstawowe naważenie, zebrać ok 4 t i jakoś rok przeczekać.

Ciekawostką jest przeżyto, które na V klasie tylko z NPK i 300 kg salmagu bez ochrony fungi sypnęło 4,8 t, fakt że po łubinie ale mimo to i tak znakomity wynik.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Przy tych cenach to 6,5 t minimum, żeby mówić o opłacalności, ale gleby w Polsce mamy jakie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Jak Ruskie nie ustąpią to pszenica bardzo szybko wróci do ceny 1300-1400 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
01_Spider napisał:

Sprzedana ostatnia partia pszenicy po 1130 netto. Średnio wyszło ok 5,4 t/ha więc nie najlepiej zwłaszcza iż pszenica dostała ponad 170 kg N oraz pełną ochronę fungicydową z regulacją wzrostu oraz aminokwasy. Zimna wiosna, czerwcowe upały i deszczowe żniwa spowodowały że jest jak jest. Przy saletrze za 1030 zł/tona i obecnej cenie pszenicy i tak zostało sporo jednak w tym roku tak kolorowo już nie będzie. Trzeba się poważnie zastanowić czy robić koszty i liczyć na pogodę czy dać tylko podstawowe naważenie, zebrać ok 4 t i jakoś rok przeczekać.

Ciekawostką jest przeżyto, które na V klasie tylko z NPK i 300 kg salmagu bez ochrony fungi sypnęło 4,8 t, fakt że po łubinie ale mimo to i tak znakomity wynik.

 

mi wyszło deko więcj bo 5.6 t a nakłady na conajmniej 8 t

  • Haha 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Dokładnie, ja tez z nakładami pod 8 ton i jak rosła na polu to na "oko" min. te 6,5 powinna oddać. Ale tak to jest, szacunki swoją drogą a waga dopiero prawdę pokaże.  U mnie słaba gęstość i przez to wydawało się iż będzie więcej. W ogóle to ostatnio im więcej nawozu sypię to mniej zbieram. Jeszcze ze 4-5 lat temu 7, 7,5 tony na III klasie było normalnym wynikiem, teraz 6,5 ciężko złapać. To samo z rzepakiem, 3 z przodu to już sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

Podziwiam 3 posty do góry że ktoś się potrafi przyznać ile im wyszło tonażowo z hekatra ,bo tutaj to każdy piszę tylko 8-10 nic mniej 😂😂

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie brawo za szczerość. W końcu ktoś jasno pisze jaki osiągnął plon a nie bajki że po 9 t/ha... U mnie również nakład na 7 t/ha (bo ciężko uzyskać więcej na klasie IVa i IVb) a wynikowo od najgorszego pola 3,5 t/ha do 5,6 t/ha. U mnie wina była jedna - suchy czerwiec gdy pszenica nalewała ziarno bo na prawde wyglądała imponująco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Przy tych cenach to 6,5 t minimum, żeby mówić o opłacalności, ale gleby w Polsce mamy jakie mamy

Wspaniały przelicznik! Każdy na przecież takie same wydatki na hektar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
dlugin napisał:

Podziwiam 3 posty do góry że ktoś się potrafi przyznać ile im wyszło tonażowo z hekatra ,bo tutaj to każdy piszę tylko 8-10 nic mniej 😂😂

sam sobie zaprzeczasz, piszesz o 4.9tony rzepaku, co jest mega super wynikiem a za chwilę nasmiewasz się z 8 ton pszenicy. mi jest łatwiej osiągnąć 8 ton pszenicy niż 4.9 rzepaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
25 minut temu, yacenty napisał:

sam sobie zaprzeczasz, piszesz o 4.9tony rzepaku, co jest mega super wynikiem a za chwilę nasmiewasz się z 8 ton pszenicy. mi jest łatwiej osiągnąć 8 ton pszenicy niż 4.9 rzepaku

No widzisz a mi się udało rzepaku tyle nakosic, pszenicę sprzedam to się dowiem ile wyszło z hekatra będzie też pewnie wynik ciekawy bo gęstość mega jest .A naśmiewam się bo jest z czego ,tutaj każdy w żniwa kosi na przyczepy ,plony super a później jadą na wagę i zdziwienie wielkie jest .Czego nie kumasz?

Edytowano przez dlugin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

hipokryzji nie kumam u osoby która do tej pory pisała dość normalnie

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Zeszły sezon był specyficzny przynajmniej w mojej okolicy ale fakt jest taki że rzepak w porównaniu do pszenicy plonował super dało rady wyrwac 4+ a pszenica zapowiadała się na 7 i więcej ale to z czasem zaczęło pokazywać realia jakie mogą być. Wyszedł kłos później warunki jakie były takie były czarne puste kłosy drobne ziarno i co? najlepsze bajcięższe ziemie dały 6t i to ziarna bez parametrów ( deszcze) niższe klasy 4-4.5t paszówy i zbiór z ciąganiem kombajnu. Siew rzepaku nawet w błoto i brak wschodów miejscami nie mówiąc już że niemal we wrześniu choć pocieszające że gdzie nie wzeszło to przez zimę chyba się pokazały rośliny tylko co z nich bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Wszędzie zapowiadała się ładnie a co do czego to spaliło ja, dlatego więcej nie dam niż 100 kg w czystym składniku na zboże, przynajmniej łatwiej ja wyregulować i grubsze ziarno. Poza tym wracam do zwykłych paszowek tylko dorzucę hondie do pakietu na mixa. W Grabowcu kto wozi to wie jak lądują na samochody, konsumpcja i paszowa i poszła na port jako konsumpcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
3 minuty temu, Andpol napisał:

Wczoraj na bramie pszenica 1220 brutto.

1136 netto ładnie cena się przedstawia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
2 godziny temu, sznajdik napisał:

Zeszły sezon był specyficzny przynajmniej w mojej okolicy ale fakt jest taki że rzepak w porównaniu do pszenicy plonował super dało rady wyrwac 4+ a pszenica zapowiadała się na 7 i więcej ale to z czasem zaczęło pokazywać realia jakie mogą być. Wyszedł kłos później warunki jakie były takie były czarne puste kłosy drobne ziarno i co? najlepsze bajcięższe ziemie dały 6t i to ziarna bez parametrów ( deszcze) niższe klasy 4-4.5t paszówy i zbiór z ciąganiem kombajnu. Siew rzepaku nawet w błoto i brak wschodów miejscami nie mówiąc już że niemal we wrześniu choć pocieszające że gdzie nie wzeszło to przez zimę chyba się pokazały rośliny tylko co z nich bedzie?

Dokładnie. Zboża wyglądały a 6+ a sypały poniżej 3ton..przynajmniej pszenżyto. Gdzie rzepak na podobnej ziemi klasy 5 dał 3 tony. 

Co do cen rola Człuchów, pszenica 12.5 1180, pasza 1150, żyto kons 1000, pasza 950, pszenżyto 1050,jęczmien 1050,owies 900, łubin 1250. Netto. Z resztą brutto obecnie nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

U mnie tak samo nakłady na 7-8 t a nie wiem czy koło 5t się zakręcę. Zobaczymy bo jeszczee nic nie sprzedane. Deszcz na moich borowinach w czerwcu i w żniwa zabrał plon. W poprzednich latach suchych i mniejszych nakładach wyciągało się sporo wiecej.A za to rzepak sypał na poziomie 3.5 tony z 10 ha gdzie u mnie to już rekord życiowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Co do plonów to różnie bywa.

Ja sporo lat podciągałem pszenicę do góry i 7,5-8 t/ha to max na moich glebach 3b/4a. Ale ostatnie 2 lata dały po tyłku, w 2020 roku przymrozki i susza a w 2021 grad. Pszenica ledwo 4.5-5 a rzepak spadł z 4.5 na 1.9. Pogoda rozdaje karty.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Dlatego ja już kilka lat przestałem się jarać super grzybówką i odżywkami, średnie plony zazwyczaj 6-7t, 2lata temu chyba było pod 8, ale miałem tylko 9ha pszenicy. 

Zobaczymy jak jutro matif, ale coś mi się wydaje że będzie zielono..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj