Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mysza103    2417
1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

przecież to troll jakich mało, non stop magazynuje i każe stawiać magazyny w każdym temacie, a w życiu tak jak mówisz worka się sprzedał! pszenica 1220 osadkowski

Ale nie zmienia to faktu że z jednym ma rację , żeby mieć jakieś zaplecze magazynowe przynajmniej żeby w okresie żniw nie sprzedać , a potem to moim zdaniem wedle uznania , kiedy komu pasuje i żeby trafić na cenę , żeby się było zadowolonym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

Doucz się jak oblicza się cenę netto gdy masz cenę brutto. Bo to napewno nie jest 1116 netto. 

po co te nerwy !!!

kolega nie zdążył sprzedać jak było po 1400 ???? czy szczepiony ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Miałem kiedyś przez ciebie bana, to teraz ci znowu to na spokojnie tłumaczę. A pszenicę się pozbyłem w żniwa i mam spokojna głowę kiedy sprzedawać. I na szczęście nieszczepiony. 

Pszenica u nas 1240netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

matif prawie 269 E ciekawe co bedzie w poniedziałem. narazie mam wywiezione 4.5 tony. Zostało jeszcze z niecałe 35 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

wszystko zależy od tego psychopaty ze wschodu. Nie bez powodu szpitale polowe rostawiają na białorusi i rosji. Ja liczę na wzrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
stach12 napisał:

andrzej1988

trzymaj do grudnia jak wicherek , a na wiosnę stawiaj biny

 

niesprzedawałem bo kasa nie była mi potrzebna. RSM 32 kupiony po 1590 brutto, Holist NK po 1320 brutto.wiec narazie spie spokojnie ale w ponoedziałek coś tam znowu wywioze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Dzisiaj zajrzałem do pszenicy, a tam rozkruszek 🙄🙄

Wezmą na konsumpcję czy teraz już tylko na pasze ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

A jak ty go dostrzegłeś , jak nie zagazujesz to raczej młyn nie wezmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Idzie sobie z nim poradzić bez chemii potrzebny tylko suchy dość chłodny i wietrzny Dzień

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
4 minuty temu, mysza103 napisał:

A jak ty go dostrzegłeś , jak nie zagazujesz to raczej młyn nie wezmie 

Poszedłem sprawdzić i zauważyłem dużo rozdrobnionego oraz wygruzionego ziarna. Wziąłem sitko, przesialem zboże. Pod lupą znalazłem trzy sztuki. 

Edytowano przez Gromi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
4 minuty temu, soltys48 napisał:

Idzie sobie z nim poradzić bez chemii potrzebny tylko suchy dość chłodny i wietrzny Dzień

Mógłbyś to rozwinąć , bo parę lat temu miałem , i poszło na port , ale było gazowane , A teraz w tym roku podobno na portach powywieszane ogłoszenia że jak wyczują że było gazowane , to zwrot , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

na strychu jak zboze trzymam to wiecznie jest robak, przeleci przez dmuchawe i zawsze było czysto

  • Like 2

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Dzisiaj odwiedził mnie przedstawiciel z Ampolu  i pytał ,czy chcę podpisać pszenicę na nowe zbiory po 1200zł/netto.Ciekawa propozycja ,bo niby tanieje i ma tanieć poniżej 1000zł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
14 minut temu, mysza103 napisał:

Mógłbyś to rozwinąć , bo parę lat temu miałem , i poszło na port , ale było gazowane , A teraz w tym roku podobno na portach powywieszane ogłoszenia że jak wyczują że było gazowane , to zwrot , 

Żmija wysoko ustawiona jak sypie na przyczepę, wiatr resztę załatwia za nas

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
51 minut temu, stach12 napisał:

andrzej1988

trzymaj do grudnia jak wicherek , a na wiosnę stawiaj biny

 

A co złego w stawianiu magazynow widzisz,  bo moim zdaniem sa potrzebne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 10.02.2022 o 21:01, galan99 napisał:

A czemu Polska pszenica nie bardzo idzie ? .

Trzeba wziąć poprawkę na Putina i co si3 wydaży. Rosja i Ukraina rekordowy eksport zboża . Rosji się nie dziwię bo to nie na jej terenie będzie wojna ale Ukraina sprzedaje ale nie daj Boże jak będzie wojna to na jej terenie i głód. My jeŻELI uwikłany się w konflikt to też nie będzie nic pewnego . Ale jest też jeden fakt że Francja jest rekordzistą w eksporcie w tym roku a Niemcy rekordzistą w imporcie czyli jak zwykle wietrzą zysk. Niepokojące jest tworzenie sZpitali polowych na Białorusi przy granicy i transport jednostek krwi w tę rejony. Albo Putin chce jak Hitler bez konfliktu aneksji terenów Ukrainy i poZoruje albo się rozegra. Sytuacja identyczna jak przed 2 wojną. Na Francję i Niemcy nie ma co liczyć a Amerykanie ewakuują cywili z Ukrainy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
22 minuty temu, marek1977 napisał:

Dzisiaj odwiedził mnie przedstawiciel z Ampolu  i pytał ,czy chcę podpisać pszenicę na nowe zbiory po 1200zł/netto.Ciekawa propozycja ,bo niby tanieje i ma tanieć poniżej 1000zł.

To niech sam podpisze kontrakt na te 1200 w żniwa i jak wg niego ma tanieć pszenica poniżej 1000 to na magazyn i w żniwa wypełni kontrakt 💪💪💪 I już zarobiony będzie fachowiec Amperolu😂😂 Bo coś to wygląda że on szuka głupszego od siebie 

22 minuty temu, ralf3635 napisał:

A co złego w stawianiu magazynow widzisz,  bo moim zdaniem sa potrzebne 

Ograniczeni ludzie tylko widza coś zlego w stawianiu magazynów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554
39 minut temu, marek1977 napisał:

Dzisiaj odwiedził mnie przedstawiciel z Ampolu  i pytał ,czy chcę podpisać pszenicę na nowe zbiory po 1200zł/netto.Ciekawa propozycja ,bo niby tanieje i ma tanieć poniżej 1000zł.

tak podpisz tylko potem nie płacz że w żniwa będzie 1300

podpisywanie kontraktów na zboża przez rolników to największa głupota jakieś świat nie widział... 

Edytowano przez jan88
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

No nie mów że 1200 netto na żniwa to zła cena ? Bo ja uważam że bardzo dobra , i jeśli by ktoś z bliskich słupów taką cenę zaproponował , to na 50% zbiorów pisze umowę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj