Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tu problemem nie jest ilość jaką kolega ma na sprzedaż, a fakt że dużo gospodarstw decyduje się na sprzedaż właśnie teraz, ceny raczej utrzymają się lokalnie na bieżących poziomach, bo podaż zboża się zwiększa a kupujących na "bieżąco" coraz mniej chętnych


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
12 godzin temu, pawlus224 napisał:

Nie wiem ile w tym prawdy , ale kolega który jeździ jako kierowca i ma znajomych którzy wożą zboża , twierdzi że mówią , że wożą pszenicę z Litwy na porty , a Polska pszenica nie bardzo "idzie".

Litwa nie ma takich ilości zboża to wszystko ruskie jedzie,  oni żyją z handlu, kukurydza jedzie na Litwę i na szerokie tory ładują

a czemu polska nie idzie bo jest porośnięta

1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Tu problemem nie jest ilość jaką kolega ma na sprzedaż, a fakt że dużo gospodarstw decyduje się na sprzedaż właśnie teraz, ceny raczej utrzymają się lokalnie na bieżących poziomach, bo podaż zboża się zwiększa a kupujących na "bieżąco" coraz mniej chętnych

wszyscy nie będą do maja czerwca trzymać, bo dla połowy z tych ludzi robaki wejdą, poza tym większość liczyła że cena wzrośnie, 

już wcześniej pisałem, od kilku lat cena sprzedaży grudzień styczeń najkorzystniejsza jeżeli chodzi o pszenicę, nawet jak później zdrożeje to aż nie tak mocno, kukurydza i rzepak swoimi prawami się rządzą i tu decydować przyszłe zbiory będą

wielka nie wiadoma kurs złotego, cena ropy też wpływ na ceny

no i chyba ta wojna będzie, tylko czy te nasze barany cen wtedy nie zamrożą

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
5 godzin temu, pawelek98 napisał:

Ten rok zweryfikuje nawozenie, plony beda podobne przy nizszych dawkach

Plony będą takie same na agrofoto a nawet i większe bo nikt się nie przyzna do mniejszych plonów bo zaraz powiedzą że dzid nie nasypał to niema lub susza była to nie zapobiegł suszy bo nie umiał .

Cena zaraz zjedzie do 1000 zł jak zapodają ceny zjazdy co dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
Przed chwilą, galan99 napisał:

Plony będą takie same na agrofoto a nawet i większe bo nikt się nie przyzna do mniejszych plonów bo zaraz powiedzą że dzid nie nasypał to niema lub susza była to nie zapobiegł suszy bo nie umiał .

Cena zaraz zjedzie do 1000 zł jak zapodają ceny zjazdy co dnia .

z cenami to nie wiadomo ruscy szpitale polowe rozstawiają przy granicach z Ukrainą

a plony nawożenie dawało się większe ochronę bo Ci naganiacze doradzali, ja teraz ich się pozbyłem wszystko z rozsądkiem, azotu na dwie dawki ozimin kupiony w sierpniu starczy, siarczany potasu są, chemia jest zobaczymy, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Gra pod publikę, jeszcze nikt nie wszedł na Ukraińska ziemie, a już od dłuższego czasu jest zamieszanie które służy do lepszej kontroli, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Szczepanki dziś obniżyły pszenicę na max 1200, żyto na max 1030. Szału z cenami więc nie ma. traktorow żadnych , same tiry że zbożem sporo wcześniej zakontraktowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Rejowiec Proskura

kons.1220

pasz.1200 ceny brutto

Inny lokalny skup -20 od wtorku -obecnie 1220 brutto ruch bardzo słaby ale sporo osób jezdzi  i pyta o ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Pytają czekają i zasypią skupy i cena gruchnie na 900 zł i będą podstawy na niszą cenę na nowe kontrakty ciekawa sytuacja się dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz predyspozycje do bycia skupującym, na rynku ceny pszenicy jeszcze 1150-1300 a Ty przed chwila miałeś 1000, a nagle mowa o 900. Ja już któryś raz mówię, że u Ciebie to sezonowy charakter, bo jeszcze trzy miesiące temu mówiłeś odwrotnie, ze zboża nie ma i będzie cena :D 

  • Like 6
  • Haha 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25613

E tam sezonowy. Bardziej godzinowy. Nawet kobieta mniej zmienną jest. Choć dominuje pesymizm, a zmienność bardziej jego poziomu dotyczy niż przeplatania z optymizmem. 🤭

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
24 minuty temu, galan99 napisał:

Pytają czekają i zasypią skupy i cena gruchnie na 900 zł i będą podstawy na niszą cenę na nowe kontrakty ciekawa sytuacja się dzieje .

o 900 nie jeden pomarzy jak się cieplej zrobi

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Po raz enty pszenica próbuje odrabiać straty na giełdzie, gdzie pod koniec dbia traci cała wartość którą poszla...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pewien ciepełka i ceny 900 jesteś to już pewnie klepnąłeś pare tysiaków ton po 1100 żeby przytulić od tych naiwniaków pare złociszy co myślą, ze będzie po 1500 

W moment do milionera, tu przepis na sukces a Wy w polu robita chłopy. Bierzcie przykład, tylko trzeba na jakiś webinar do stacha na jasnowidza się zapisać 

  • Like 2
  • Haha 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
15 godzin temu, Zdzinio napisał:

Jaki azot będziecie stosować dolistne, bo obecny mocznik nie nadaje się do tego?

można dodac rsm tylko rozsadnie nie jak mocznik bo zawiera formę saletrzaną i w większej dawce można poprzypalać  mysle ze 10% bedzie ok

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Mnie wczoraj olśniło o co chodzi z tym matifem... przecież do połowy kwietnia nie puszczą ceny, bo matif=paryż=francja=wybory prezydenckie w kwietniu... 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

ja w tym tygodniu wywiozłem wszystko

pszenica paszowa 1180netto, jęczmień paszowy 1080netto.

Koniec myślenia nocami o prognozach cen zbóż.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

Ja też dzisiaj wywiozłem resztę swietokrzyskie pszenżyto 1100 brutto pszenicę sprzedawałem miesiąc temu po 1250 a teraz jest 1220 od jutra 1200 także mam już spokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
skywalker89 napisał:

Mnie wczoraj olśniło o co chodzi z tym matifem... przecież do połowy kwietnia nie puszczą ceny, bo matif=paryż=francja=wybory prezydenckie w kwietniu... 😂

matiff praktycznie krok w krok naśladuje amerykański Cbot, a tak daleko Macron zdecydowanie nie ma swoich macek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Pszenica 1200netto, pszenżyto skup wstrzymany aż do marca. Tasomix Biskupice. 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

podajecie ceny brutto , a wat na ziarno 0

ile więc wynosi ta brutto / netto dla watowca za pszenice  ????????

1200 - 7 %  = 1116 zł.  ???????????????????? np .

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj