Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damianek20    2024

To że na giełdzie odbija nie znaczy że skupy podniosą. Przecież oni są bardziej pazerni niż my. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja wiem o tym. Jak idzie w doł na giełdzie to skupy momentalnie obnizają a jak w gore to trzeba długo czekac na podwyżki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Zależy jak ludzie podejdą do zakupu nawozów i jaka pogoda. Bo nikt nie wie tak naprawdę ile jest zboża i jakie będą parametry w nowym sezonie. 

Zboże obniżyli 

Nawozy stoją albo w górę. Więc albo kupimy bardzo drogie nawozy i

Albo sprzedamy z zarobkiem zboże albo kupimy drogie nawozy i sprzedamy zboże poniżej kosztów bo ktoś ogłosi że w Rosji albo Argentynie urodziło się dużo ceny w dół a czy tak było czy nie 🤷 nie wiadomo. I co wtedy !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Moim zdaniem trzeba dać przynajmniej 3/4 azotu tego co zwykle żeby myśleć o jakimś przyzwoitym plonie, chemia podstawowa. Jak unia wprowadzi zmniejszenia swoje to nie wiem co i czym będziemy pryskać, trzeba będzie tablice informacyjne na polach montować że się pryska... więc żywność nie będzie tania przy takiej polityce.. przy tym wszystkim myślę że zapomnijcie o cenach poniżej 1k, a bardziej trzeba abstrakcyjnie(w tej chwili) myśleć o 1,5k-2k w najbliższej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615
48 minut temu, pawelol111 napisał:

Pytanie czy to korekta spadków czy zmiana na wzrosty

Już blisko zera, jeszcze na czerwono zamknięcie będzie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy dużo mniej zasiali pszenicy bo były drogie polifoski na jesieni i mówią ze za to zasieją soję tak samo z kukurydzą też będą mniej siali bo drogie nawozy i w to miejsce też będą siali soje     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Mój plan na ten rok jest taki, że nie przekraczam 100kg N na zboża i zero skracania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

Edit

Cbot już czerwony - 6,5 a pół godziny temu było plus 6🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
Przed chwilą, Agrest napisał:

Już blisko zera, jeszcze na czerwono zamknięcie będzie.

chyba prawdę powiadasz

może fachowcy od trendów się wypowiedzą

do żniw daleko ale zabawa fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Mówiłem, że rządy trzymają łapę - każda próba forsowania w górę jest tego samego dnia kontrowana, to już 3 albo 4 raz od początku roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

W sąsiedniej wiosce jest skup zboża i właściciel obniżył na 1050 zl brutto tona pszenicy , taką cenę miał przez tydzień. Nikt mu nic nie przywiózł i wrócił do ceny 1200 brutto bo tak płacą wszystkie skupy w okolicy TKA.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
23 minuty temu, robo1980 napisał:

W sąsiedniej wiosce jest skup zboża i właściciel obniżył na 1050 zl brutto tona pszenicy , taką cenę miał przez tydzień. Nikt mu nic nie przywiózł i wrócił do ceny 1200 brutto bo tak płacą wszystkie skupy w okolicy TKA.

A dokładnie gdzie tyle w TKA bo ja z TPI u nas 1150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Jak ja się cieszę że kupiłem nawozy w lipcu... swoją drogą ciekawe jak to będzie w tym roku w czerwcu- lipcu czy tez nawozy potanieją w tym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
53 minuty temu, skywalker89 napisał:

Moim zdaniem trzeba dać przynajmniej 3/4 azotu tego co zwykle żeby myśleć o jakimś przyzwoitym plonie, chemia podstawowa. Jak unia wprowadzi zmniejszenia swoje to nie wiem co i czym będziemy pryskać, trzeba będzie tablice informacyjne na polach montować że się pryska... więc żywność nie będzie tania przy takiej polityce.. przy tym wszystkim myślę że zapomnijcie o cenach poniżej 1k, a bardziej trzeba abstrakcyjnie(w tej chwili) myśleć o 1,5k-2k w najbliższej przyszłości

Żywność będzie droga ale nie produkty bez obaw. Sprowadza z UA Ameryki bo tam taniej jest a tutaj będzie się wmawiać że trzeba wszystko ograniczać bo ekologia i zdrowa żywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

będzie podobno jak z trzoda, w Polsce wyniszcza po to żeby ściągnąć z zagranicy. Swoją drogą bardziej opłaca się wysłać samochód do Hiszpanii po mrożone półtusze jak kupić i rozebrać w Polsce od rolnika 100km od zakładu, paranoja

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

Dziś w sklepie schab bk i karczek po 11,99🤦‍♂️, polędwica 19,99, żeberka kąty 7,99.

Tak tanio to od kilku lat nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Piffpaff napisał:

Jak ja się cieszę że kupiłem nawozy w lipcu... swoją drogą ciekawe jak to będzie w tym roku w czerwcu- lipcu czy tez nawozy potanieją w tym okresie

pewnie potanieją z 2800 na 2500 saletra.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

Po dzisiejszym dniu na giełdzie jednak skłaniam się ku temu, że na świecie ktoś przestawił wajchę i jednym ruchem cudownie wygasił pandemię wraz z giełdowymi spekulantami grającymi na zwyżki. Ta huśtawka cen wiele gospodarstw wpędzi w problemy... Kto nie ma nawozów, raczej powinien czekać, bo kupno saletry po 3000 w takiej sytuacji to absolutne szaleństwo.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
11 minut temu, andrzej1988 napisał:

pewnie potanieją z 2800 na 2500 saletra.

nawet nie wiesz jak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dziś sąsiady sprzedawały pszenicę pi 1200 zł brutto do Cieszkow. U mnie dużo osób w okolicy zaczyna przygodę z soją, bo jest skup. Co do nawozów to praktycznie nikt nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
5 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Po dzisiejszym dniu na giełdzie jednak skłaniam się ku temu, że na świecie ktoś przestawił wajchę i jednym ruchem cudownie wygasił pandemię wraz z giełdowymi spekulantami grającymi na zwyżki. Ta huśtawka cen wiele gospodarstw wpędzi w problemy... Kto nie ma nawozów, raczej powinien czekać, bo kupno saletry po 3000 w takiej sytuacji to absolutne szaleństwo.

Przecież już to przerabiane było 2012 rok bodajże, ceny wysokie zbóż i surowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

No i czerwono aż w oczy razi.

Ale się finansjera bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

Jedni otwieraja szampana i inni wlosy wyrywaja

Ale nic pewnego wszystko przed nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj