Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A w Agriplus podwyżka o 40z.1240zł

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

dziś giełda kilka euro w górę, jak się coś konkretnego nie wyklaruje, będzie taka huśtawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

właśnie obejrzałem filmik na yt nawozy.eu gdzie wypowiadał się analityk gr. azoty, wszystko zależy od ewentualnej wojny, cena może wzrosnąć do 1500- 1700zl ciekawe ciekawe

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
8 godzin temu, oregano napisał:

Na giełdach panuje chaos a te gwałtowne skoki w górę i w dół to tylko dowód na to, że dzisiaj większe znaczenie niż światowe zapasy, prognozy zbiorów czy stan przezimowania ozimin ma kryzys na Ukrainie i to od dalszych ruchów Putina zależy po ile będzie pszenica.

W górę to tych gwałtownych skoków bym powiedział że nie ma . Raczej przez 3 - 4 - 5 dni powolna  wspinaczka w górę a  potem w jeden dzień spadek większy niż w tych dniach były wzrosty w sumie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Jak uważacie, jęczmień paszowy po 1200 na rękę na obecną chwilkę chyba odpowiednia cena dla obu stron ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, zbyszek8201 napisał:

Jak uważacie, jęczmień paszowy po 1200 na rękę na obecną chwilkę chyba odpowiednia cena dla obu stron ?

jaka lokalizacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4024
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

też o tym pomyślałem, żeby zaraz nie wyszło tak że pójdą z ruskimi i białorusinami na nas ostatecznie :D

Czyli wojna   będzie  na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Witam. Małopolska.okolice miechowa cena pszenicy na dzisiejszy dzień to 1250 zł brutto i oczywiście w rozmowie z kupującymi to loteria cenowa codzień, tłumaczą że transport drogi, likwidacji trzody itd. Ja myślę, że te skoki cenowe to są po to aby rolnicy zaczęli opróżniać magazyny,,, 🤔 chyba że się mylę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

wiele firm skupowych gra na czas, bo w tej chwili duży obrót generuje duże podatki

czekają, aż wyjaśnią się pewne niuanse tego nowego "ładu" aby wiedzieć, jak rozliczać podatki

zauważcie, ze w tej chwili  praktycznie skup prowadzą tylko firmy paszowe i młyny, bo one muszą mieć surowiec, a pośrednicy sami nie wiedzą, co robić, chyba, że mają akurat kontrakt

cena w firmach paszowych nie spadła tak drastycznie , a czasem nawet jest lepsza jak na giełdzie

więksi rolnicy na VAT sprzedali sporo przed wejściem zerowej stawki i starali się zrobić zakupy do odliczeń jeszcze z VAT

sytuacja jest ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Towary spożywcze objęte stawką 0% VAT od 1 lutego do 31 lipca 2022 r CN 10 – Zboża • CN 11 – Produkty przemysłu młynarskiego; słód; skrobie; inulina; gluten pszenny • CN ex 12 – Nasiona i owoce oleiste; ziarna, nasiona i owoce różne; rośliny przemysłowe lub lecznicze; słoma i pasza - wyłącznie towary przeznaczone do spożycia przez ludzi • CN ex 15 – Tłuszcze i oleje pochodzenia i tak dalej dalej ........ czyli my też teraz sprzedamy zboże bez vatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Setki razy powtarzane , dla RR zostaje 7% , a dla VATowca żadna różnica jaka stawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
32 minuty temu, jahooo napisał:

wiele firm skupowych gra na czas, bo w tej chwili duży obrót generuje duże podatki

czekają, aż wyjaśnią się pewne niuanse tego nowego "ładu" aby wiedzieć, jak rozliczać podatki

zauważcie, ze w tej chwili  praktycznie skup prowadzą tylko firmy paszowe i młyny, bo one muszą mieć surowiec, a pośrednicy sami nie wiedzą, co robić, chyba, że mają akurat kontrakt

cena w firmach paszowych nie spadła tak drastycznie , a czasem nawet jest lepsza jak na giełdzie

więksi rolnicy na VAT sprzedali sporo przed wejściem zerowej stawki i starali się zrobić zakupy do odliczeń jeszcze z VAT

sytuacja jest ciekawa

Niby dlaczego sprzedali bo vat 0 % , nie bądż śmieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201
Przed chwilą, miwigos napisał:

Niby dlaczego sprzedali bo vat 0 % , nie bądż śmieszny

sprzedawali z powodu niepewności, jaka ta stawka będzie przy sprzedaży, poza tym każdy na zakupy potrzebuje kasy, jak chcesz kupić z VAT, żeby odliczyć z nawozów, to trzeba , a właściwie - powinno się mieć na to kasę, bo coraz więcej firm nie chce wystawiac faktur na dłużej niż 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak niepewność dla vatowca vat jest neutralny , nie zrozumiałeś tego jeszcze , czy w tym kraju już nikt nie ma kasy że musi najpierw sprzedać żeby kupić , nic nie macie odłożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

jaki neutralny - sprzedasz pszenicę - trzeba oddać VAT

kupisz nawóz bez VAT - nic nie odliczysz aktualnie, bo 0%

paliwo - j/w

widzisz jakąś neutralność ? a kasę ze sprzedaży zboża trzeba oddać

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Dostawałem 5% vatu i go oddawałem, teraz nie dostaje i nie oddaje , jaka różnica , troche logiki, jestam na vacie 16 lat mam wszystko policzone do złotówki czy zyskuje czy tracę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
15 minut temu, miwigos napisał:

Jak niepewność dla vatowca vat jest neutralny , nie zrozumiałeś tego jeszcze , czy w tym kraju już nikt nie ma kasy że musi najpierw sprzedać żeby kupić , nic nie macie odłożone

Też jestem na vacie i powiem ci jedno , vat neutralny to może i jest , ale jak porównujesz 1 produkt np. pszenica - dostajesz 5% vatu i 5% musisz oddać , czy nawozu - płacisz 8%vatu i te 8% ci oddają , ale jak zestawimy 2 produkty różnie opodatkowane 5% i 8%vat , to już taki neutralny nie jest, bo do tej pory te 3% byłeś do przodu , a teraz jesteś na zero .

Dzisiaj pisałem fakturę za pszenicę 1300netto , stawka vat 0 , dzwoniłem na wszelki wypadek do księgowego , i tak ma być 

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie gadaj trochę będzie ciężej kosztów narobić żeby z vatem na plus wyjść. Tylko zboża sprzedajesz za 100000zl a saletry i paliwa na 50 tyś. kupujesz. I tu będzie trochę brakować żeby VAT na 0 wyszedł.

Hehe teraz będzie papierologia bez korzyści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
4 minuty temu, gustaww napisał:

Hehe teraz będzie papierologia bez korzyści. 

no wlasnie, wiec po co te papiery? :)

koszty dalej można stalą albo częściami narobić


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
Napisano (edytowany)
11 minut temu, mysza103 napisał:

Też jestem na vacie i powiem ci jedno , vat neutralny to może i jest , ale jak porównujesz 1 produkt np. pszenica - dostajesz 5% vatu i 5% musisz oddać , czy nawozu - płacisz 8%vatu i te 8% ci oddają , ale jak zestawimy 2 produkty różnie opodatkowane 5% i 8%vat , to już taki neutralny nie jest, bo do tej pory te 3% byłeś do przodu , a teraz jesteś na zero .

Dzisiaj pisałem fakturę za pszenicę 1300netto , stawka vat 0 , dzwoniłem na wszelki wypadek do księgowego , i tak ma być 

źle liczysz jedno z drugim nic nie ma wspólnego, liczyć czy jesteś do przodu to trzeba porównać sprzedaż z satawką RR czyli 7% do vatu za zakupiony towar , było wujaśniane kika razy ,a le jak większość nie pojołeś, 

Będac na vat moge sprzedawać z vatem 99% i nic mi to nie da tak go oddaje

Edytowano przez miwigos
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj