Polecane posty

mysza103    2450

Na amerykańskiej giełdzie dzisiaj odbiło 28 dolarów za buszel , to przeliczając na nasze będzie coś chyba z 10-12euro/tona . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509

A u mnie strona cbot nie działa od wczoraj. Gdzie widzisz ten wzrost?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

poszło niemal 4proc ja czytam tu: https://www.zmp.de/en/grains/cbot-wheat_future

  • Like 2
  • Thanks 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Na amerykańskiej giełdzie dzisiaj odbiło 28 dolarów za buszel , to przeliczając na nasze będzie coś chyba z 10-12euro/tona . 

Cena za buszel jest podawana w centach nie dolarach.

Jeżeli pszenica w Ameryce nie spadnie to w europie pszenica powinna w okolice 283 euro.

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ja tu

https://www.kaack-terminhandel.de/pl/cbot-pszenica.html

Zrypała się strona , procentów nie pokazuje, sale faktycznie sktualnie 770$

Porównajcie wykresy z europy i ameryki praktycznie idealnie się pokrywają wiec jak w Ameryce poszła do 770 za buszel i jutro nie będzie tracić to w europie jutro powinna dużo zyskiwać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

GOLDMANY mówią  że ropa przekroczy 100$+ a to pociągnie wzrosty na zbożu, nie mówiąc o rzepaku🙄

Prawdziwy popłoch z cenami wszystkich surowców miekkich będzie jak PUTIN wjedzie na Ukraine , patrząc tam na pogode to w przyszłym tygodniu powinni działać. NA ukrainie brak dróg a utopiony czołg to inwalida. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

zdumiewa i przeraża mnie lekkość ,z jaką niektórzy wypowiadają się o nadchodzącej wojnie (kolejnym jej etapie)  w tak bliskim sąsiedztwie ( wiem ,że tam trwa ona już prawie 10 lat) .

Ważne ,że cena zboża w górę . 

Edytowano przez rocknrollnik1
  • Like 3
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
23 minuty temu, rocknrollnik1 napisał:

zdumiewa i przeraża mnie lekkość ,z jaką niektórzy wypowiadają się o nadchodzącej wojnie (kolejnym jej etapie)  w tak bliskim sąsiedztwie ( wiem ,że tam trwa ona już prawie 10 lat) .

Ważne ,że cena zboża w górę . 

Dzisiaj mnóstwo samolotów  z EUROPY latało nad Ukrainą i wracało da bazy. Lekkośc czy nie ale lepiej się doinformować dzisiaj bo jutro już możemy internetu nie zobaczyć i sprzedamy bo trzeba a co robić w trakcie wojny będziemy brać od KOCIEGO jeźdźca z szebelką . 

 

 

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131
mtz55 napisał:

Dzisiaj mnóstwo samolotów  z EUROPY latało nad Ukrainą i wracało da bazy. Lekkośc czy nie ale lepiej się doinformować dzisiaj bo jutro już możemy internetu nie zobaczyć i sprzedamy bo trzeba a co robić w trakcie wojny będziemy brać od KOCIEGO jeźdźca z szebelką .

Często przy pracy zewnątrz patrzę w niebo na samoloty, takie małe hobby, że można już model rozpoznać albo nawet skąd leci jak ma stałe trasy codziennie. Ale ostatnie dni to loty amerykańskich samolotów wojskowych których nigdy nie widziałem a większość nawet na flifghtradarze nie występuje. No i latają w kierunkach wschód zachód, trochę to niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509

No panowie, za oceanem rośnie jak ciasto drożdżowe w 30⁰ 👍

To chyba Wicherek zmian na lepsze😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

w USA 1 buszel równa się 17,2 kg, ale prawdopodobnie chodzi o wagę owsa

pszenica o gęstości 78 ma masę 780kg/m3

buszel ma 35l

7,814 dolara za buszel

w 1m3 jest 28,5 buszla

daje to cenę około 223,25 dolara za tonę pszenicy

jak coś źle przeliczam, niech mnie ktoś poprawi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

czyli nawozy nie stanieją, dziś zamówiłem paliwo to podwyżki co dziennie są i prawdopodobnie ta obniżka vatu zostanie zjedzona

jeżeli wybuchnie wojna na Ukrainie, a chyba tak bo nawet pociągi z Chin wstrzymane, to po ile będzie gaz i paliwo, a co za tym idzie nawozy i zboże

 

Już Amerykanie zacierają ręce

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hybryda1979    4

Wojna jest tylko po to, aby Rosja zbombardowała istniejące stare gazociągi co pozwoli na szantaż w sprawie NS2 i przyspieszy jego uruchomienie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj