Polecane posty

stach12    908

wicherek jak chłopy mocną uwolnią zapasy to w marcu się wycofasz z obietnic

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Ja ide zasadą mniejszą łyżką zjesz więcej, dlatego podzieliłem kupkę na 4. przy jednym dużym strzale moze byc fajnie, albo może byc odwrotnie

Ja to rozumiem , i nie o to mi chodziło , tylko o to że cena pszenicy jest sprawą drugorzędną . To tak jak byś miał drugi skup 10 km dalej , płacący 100 zł więcej na tonie , a ty mówisz że tam nie pójdę bo cena to sprawa drugorzędna . Tak to zabrzmiało we wcześniejszym wpisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Może skrót myślowy i tak zabrzmiało, grunt ze się rozumiemy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej2012    5
6 godzin temu, AS2 napisał:

Opisujesz sytuację w maju na podstawie cen z okresu przedżniwnego?😅🤣

Tak się składa, że też jestem z kujawsko-pomorskiego i sprzedawałem w maju pszenicę do Cedrobu w Rypinie w cenie 970 netto i pszenżyto po 860 netto. Jęczmień w maju sprzedawałem do Golpaszu po połączeniu z De Heus po 870 netto, a w marcu był po 820 netto.

Sprzedaż zboża w maju to nie jest "sprzedaż na ostatni moment."

 

 

 

Ja tez jestem z kuj pom  umowę podpisałem na początku czerwca do Agri Plus i pszenica była po 1010 netto a pszenzyto po 945 netto  dzisiaj jest po ok 1200 ale nadal tanieje a gość powiedział ze będzie po 900 

Edytowano przez Maciej2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

w  2021 w małopolsce sprzedawałem pszenice 2 letnią po 900 netto i było to maj / czerwiec  po 1000 była kilka dni po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
10 godzin temu, Agrest napisał:

Co to za święto w USA że giełdy nie pracują?

Liczysz że jak giełda ruszy to będzie na zielono? Przymuszają niektórych żeby sprzedawali ziarno obniżkami i kupowali nawozy, takie moje zdanie ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
9 godzin temu, jahooo napisał:

do Gdańska płyną dwa zbożowce, będą 23 i 30 stycznia, jeden stoi w Szczecinie

czy zabiora zboże - nie wiem

Rozładował się rzepak u nas i pszenica, podobno jeszcze jeden , rzepakiem płynie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
9 godzin temu, jahooo napisał:

do Gdańska płyną dwa zbożowce, będą 23 i 30 stycznia, jeden stoi w Szczecinie

czy zabiora zboże - nie wiem

Rozładował się rzepak u nas i pszenica, podobno jeszcze jeden , rzepakiem płynie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Jacolino napisał:

9 godzin temu, jahooo napisał:

do Gdańska płyną dwa zbożowce, będą 23 i 30 stycznia, jeden stoi w Szczecinie

czy zabiora zboże - nie wiem

Rozładował się rzepak u nas i pszenica, podobno jeszcze jeden , rzepakiem płynie. 

Zamiast Odbierać do przywożą?.....


Pszenica na giełdzie na zielono, oby jak najdłużej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Zielono zielono.wystarczylo postraszyć że VAT na zboże może być zerowy a w tydzień zawalili chłopy skup pszenica.

Tyłu tu maklerów i strategów a co do czego gacie pełne.moze jakby ministerstwo rolnictwa wydało rozporządzenie żeby każdy obowiazkowo założył konto na af to będzie można rządzić rynkiem

Sznurek i folie kupujcie

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Jak myślicie pojdzie w tym tyg do góry? Sprzedawać jak wszyscy w okolicy czy czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
3 minuty temu, Maches napisał:

Jak myślicie pojdzie w tym tyg do góry? Sprzedawać jak wszyscy w okolicy czy czekać?

Cyganka prawdę ci powie  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, gomez181 napisał:

Zamiast Odbierać do przywożą?.....

 

Pszenica na giełdzie na zielono, oby jak najdłużej....

 

A skąd mają odbierać jak nasz krajowy rzepak już dawno w skupach/zakładach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Jeszcze u mnie sie znajdzie ze 30t rzepaku🙃 o pszenicy nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304
2 godziny temu, Maches napisał:

Jak myślicie pojdzie w tym tyg do góry? Sprzedawać jak wszyscy w okolicy czy czekać?

Czekać , a jeśli kusi to radzę zastosować Stoperan.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

U mnie cisza, na skup to można co najwyżej worek na sankach po lodzie zawieść, jeżeli szosa nie będzie sucha to nikt nic nie wywiezie. Zboże po 900 a saletra po 3 tys no biznes ja kupować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
5 godzin temu, gomez181 napisał:

Zamiast Odbierać do przywożą?.....

 

Pszenica na giełdzie na zielono, oby jak najdłużej....

 

Co tu pisać że giełda na zielono i się podniecać , jak wystarczy spojrzeć na wykres matif i się okazuje że mamy teraz cenę z wrzesień - pazdziernik . więc szału raczej ni ma 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Szczepanki pszenica 1230, żyto 1130 netto. w zeszłym tygodniu było 70zl wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Okolice Pułtuska pszenica 1150pasza, pszenżyto 1050ceny netto. Wczoraj byłem zapytać to na skupie pusto ale też pogoda była kiepska. A w magazynie góry zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@mysza103 Tylko we wrześniu, październiku nikt u nas netto powyżej 1050 za pszenicę, pszenżyto 900, żyto 800 nie placił. Teraz pszenica 1230 - 1270 pszenżyto 110-1150 , żyto 990-1020. . Sam żyto w grudniu sprzedawałem po 860 netto. Także w skupach jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
8 minut temu, Norman napisał:

@mysza103 Tylko we wrześniu, październiku nikt u nas netto powyżej 1050 za pszenicę, pszenżyto 900, żyto 800 nie placił. Teraz pszenica 1230 - 1270 pszenżyto 110-1150 , żyto 990-1020. . Sam żyto w grudniu sprzedawałem po 860 netto. Także w skupach jest różnica.

Resztę sam sobie dopowiedz , bo wychodzi z tego że w Polsce względem matifu mamy bardzo drogie zboża , a co za tym idzie na statki po zboże za bardzo nie ma co liczyć , chyba że ...cena . Ehh  człowiek się trochę przygapił i teraz trochę nerwówka , ale wystarczyło by żeby pogoda coś namieszała i nastepne dane z usa w lutym będą mówiły że prognozy są spadkowe na zbiory zbóż i wszystko się może odwrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj