Polecane posty

Mazkwieckie, sprzedałem 20 grudnia po 1320 netto i zamowilem nawozy odrazu,np saletrę po 2680 brutto. Myślałem że najlepsze posuniecie to nie było ale z perspektywy czasu nie wyszło najgorzej. Oczywiście  mogłem sprzedać miesiąc wcześniej ale zawsze jest jakies ale. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
10 godzin temu, Taurus83 napisał:

50 na tonie to takie minimum żeby opłacić kierowcę, koszty i coś Zatankować do x7. 

 

37 minut temu, jarecki napisał:

przy pełnym tirze około 100 zł brutto na tonie , 

Po środku się spotkacie. Bynajmniej tak było 2 lata temu jak u takiego znajomego z doskoku jeżdziłem. 

Widać że wy nie rolnicy z LLU Ci od razu liczyli że razy 2 zarabiasz🤣😂

10 godzin temu, Taurus83 napisał:

50 na tonie to takie minimum żeby opłacić kierowcę, koszty i coś Zatankować do x7. 

 

37 minut temu, jarecki napisał:

przy pełnym tirze około 100 zł brutto na tonie , 

Po środku się spotkacie. Bynajmniej tak było 2 lata temu jak u takiego znajomego z doskoku jeżdziłem. 

Widać że wy nie rolnicy z LLU Ci od razu liczyli że razy 2 zarabiasz🤣😂

10 godzin temu, Taurus83 napisał:

50 na tonie to takie minimum żeby opłacić kierowcę, koszty i coś Zatankować do x7. 

 

37 minut temu, jarecki napisał:

przy pełnym tirze około 100 zł brutto na tonie , 

Po środku się spotkacie. Bynajmniej tak było 2 lata temu jak u takiego znajomego z doskoku jeżdziłem. 

Widać że wy nie rolnicy z LLU Ci od razu liczyli że razy 2 zarabiasz🤣😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

@XTRO firma nazywa się Mirpasz, powstało to niedawno, na jesieni oporowo kukurydzę skupowali, kolega tam woził. Nie wiem jak z innymi zbożami że skupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koniu napisał:

Tylko co mają urlopy handlowców w polsce do spadków na giełdzie?

No ksiądz na ambonie nie kupi zboża, jednak ktoś nad tym pracuje. Matiff sam nic nie kupi, ktoś fizycznie musi zrobić to za niego.

Ruch na rynku to nie tylko ciągniki na skupie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
15 godzin temu, Piffpaff napisał:

od poniedziałku zielono na giełdzie a dziś spadło. Wychodzi na to że cena stoi

Nie stoi tylko niestety spada. Jak sobie zrobisz wykres od końca listopada to widać wyraźnie, że trend jest spadkowy. Jeden dzień na zielono, jeden na czerwono i tak w kółko, ale ogólnie spada.

Na pocieszenie dodam, że u mnie obecnie (powiat Opatów) pszenicę paszową da się sprzedać po 1300 brutto a w szczycie w grudniu była po 1350 więc przecena na polskim rynku jeszcze jest mała. Swoją sprzedałem w tym tygodniu a co będzie dalej to jest wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13

No jednak u niektórych zwieracze zaczynają puszczać. 2 tygodnie temu dzwonię do klienta o jęczmień i "proszę się" o towar mówi że 1130 netto to bardzo licho ma oferty po 1200 ale jeszcze pójdzie i czeka (moje świnie czekać niestety nie mogą). Od wczoraj napier.... telefonem że jednak "zaryzykuje" i że 2 auta mi sprzeda" trudno daj te 1130. Mówię że cena już mocno nie aktualna i niech trzyma bo przecież jeszcze zdrożeje. Stanęło na 1050 (z odbiorem z podwórka i szybkiej płatności). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Widzę że panika na forum rolnik musi sprzedać produkt kiedy najtaniej a kupić nawóz kiedy jest najdrożej by ktoś mógł zarobić a i jeszcze apteka bo  stoperan sprzeda radzę niecierpliwym nie zaglądajcie przez jakiś czas na cboty matify itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

dokładnie , trzeba sprzedawać jak jest najwyższa cena i kiedyś ona będzie jak nie za miesiąc to za rok ale będzie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Wychodzi na to że ludzie mają sporo pszenicy w magazynach  pisane było trzymać cena będzie do góry    no i trzymam  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
55 minut temu, jan88 napisał:

dokładnie , trzeba sprzedawać jak jest najwyższa cena i kiedyś ona będzie jak nie za miesiąc to za rok ale będzie 

A skad wiesz ze te najwyzsza juz nie była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Trzeba pamiętać, że duży wpływ na popyt pszenicy ma duża podaż kukurydzy, która dobrze obrodziła w 2021.

W tym sezonie to pewnie będzie obowiązywać stara zasada, że gdy wysokie koszty produkcji to mały zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Dzis dzwonil do mnie znajomu i mowi ze od lutego ryczałtowiec dostanie tylko cene netto.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 minutę temu, Jurek87 napisał:

Dzis dzwonil do mnie znajomu i mowi ze od lutego ryczałtowiec dostanie tylko cene netto.

To jest potwierdzone info w 100 % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

U mnie trzech skupujących powiedziało że z zbożem nic się nie zmieni. Cena będzie netto + vat. Z tym że dodali iż jest tak na teraz. Co będzie za tydzień nie wiadomo. Wszystko się może zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jurek87 napisał:

Dzis dzwonil do mnie znajomu i mowi ze od lutego ryczałtowiec dostanie tylko cene netto.

Czyli ryczałtowy rolnik straci na tym ogólnie i z 500+ na dziecko musi dołożyć, jak ma. 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
18 minut temu, Jurek87 napisał:

Dzis dzwonil do mnie znajomu i mowi ze od lutego ryczałtowiec dostanie tylko cene netto.

a co chciał kupić ?  bo raczej bezinteresownie nikt głupot nie plecie .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2247
7 minut temu, Marcinrolnik2022 napisał:

Czyli ryczałtowy rolnik straci na tym ogólnie i z 500+ na dziecko musi dołożyć, jak ma. 😲

Nawozy śor i paliwo ma na 0 vat także niech nie płacze ryczałtowy rolnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
21 minut temu, majster545 napisał:

To jest potwierdzone info w 100 % ?

Tak info spod sklepu na wiosce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacperro    8

Cargill Białystok pszenica 1250, pszenżyto 1150 ceny netto. I namawia do sprzedaży bo będzie obniżka. Podobno eksport leży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Kiedyś ktoś pisał o statkach w porcie jakie mają przypłynąć  jakie są ładowane można gdzieś to sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
1 godzinę temu, Jk1976 napisał:

Wychodzi na to że ludzie mają sporo pszenicy w magazynach  pisane było trzymać cena będzie do góry    no i trzymam  

Jak mówią trzymaj to ty sprzedawaj i na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Jak macie sraczkę w styczniu to czemu nie sprzedaliście zboża w listopadzie jak była cena? Przecież to było oczywiste, że będą wahania w notowaniach, bo jakby cały czas rosło, to w maju pszenica by kosztowała 2000 zł netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj