Polecane posty

Zbyszek3939    940
5 minut temu, king12 napisał:

Mały skup lubelskie 1350 brutto bez zmian od około 3 tygodni 

 Konsumpcja  czy pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    308

A może wlasciciel młyna tak powiedział żeby trzymał a jak cena spadnie to kupi taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
53 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

 Konsumpcja  czy pasza

1340 pasza 1360 konsumpcja 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89
1 godzinę temu, magnum123 napisał:

niewiarygodne wrecz. jak ten własciciel taki uczciwy człowiek to niech mu da te 1400 a jak skoczy na 1500 to mu daplaci 100. w czym problem.

nie mam bladego pojęcia wiem że jest u niego kierowcą od 10 lat i wział od niego pszenice na poczatku grudnia, chciał teraz wyplacac (najwysza cena to była 1400 zł) a ten powiedział mu żeby poczekał bo idą podwyżki.

 

oczywiście taki układ pewnie dla nikogo innego by nie funkcjonował, ale jako ciekawostka być może dobry prognostyk dla nas po prostu przekazuję to co wiem z pewnego żródła.

Edytowano przez lukasz493
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://infograin.pl/2022/01/02/chiny/

Elewarr ma puste magazyny? 🤣 Sprawdziłeś to gdzieś?

Ludzie słuchajcie tych bredni, tak samo jak Chiny skupiły Połowę żywności świata

 

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

Nie skupiły połowe żywności świata , tylko skupili tyle że są w posiadaniu ponad 50% światowych zapasów zboża . A to jest jednak różnica .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

@mysza103 chyba nie do końca tak jest

Dostałem dziś sporo pytań z prośbą o komentarz.
Połowa światowych zbiorów zbóż to ok. 1.1 mld ton. Tyle kupiły 🇨🇳? Bzdura, tak samo, jak to, że 🇨🇳 przechowują 69% światowej 🌽, 60% ryżu i 50% pszenicy. Chiny kupują/importują ok. 55 mln ton zbóż w sezonie i 100 mln ton soi. https://t.co/tr94zKUD0k

— Mirosław Marciniak InfoGrain (@infograin_m) December 30,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1717
11 godzin temu, tofik420 napisał:

I prawidło. Może wreszcie spekulację na rynku powinni przejąć rolnicy.

To jeszcze gorzej by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115
15 minut temu, ws71 napisał:

@mysza103 chyba nie do końca tak jest

Dostałem dziś sporo pytań z prośbą o komentarz.
Połowa światowych zbiorów zbóż to ok. 1.1 mld ton. Tyle kupiły 🇨🇳? Bzdura, tak samo, jak to, że 🇨🇳 przechowują 69% światowej 🌽, 60% ryżu i 50% pszenicy. Chiny kupują/importują ok. 55 mln ton zbóż w sezonie i 100 mln ton soi. https://t.co/tr94zKUD0k

— Mirosław Marciniak InfoGrain (@infograin_m) December 30,

 

A pod spodem napisał mimochodem, że prawdą jest, że na koniec sezonu 2019/20 prawie 60% światowych zapasów pozostało w magazynach Chin, kwestią dyskusyjną jest tylko, na ile wiarygodne sa dane publikowane przez ten kraj w świetle ich zakupów zbóż i wewnetrznej konsumpcji.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i będzie gorzej. Export zboża był mały przez spekulacje rolników ktorzy przetrzymują zboże. Np. Wipasz teraz chetnie kupi przenice nie po 1400 tylko po 1050. Od cała spekulacja chłopa. Tak trzymać. 

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1717
8 minut temu, Marcinrolnik2022 napisał:

No i będzie gorzej. Export zboża był mały przez spekulacje rolników ktorzy przetrzymują zboże. Np. Wipasz teraz chetnie kupi przenice nie po 1400 tylko po 1050. Od cała spekulacja chłopa. Tak trzymać. 

I teraz dopiero chłop zacznie wozić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

To już czacha paruje, nie wiadomo co robić i co myśleć o tym wszystkim. Niedawno mówili że jak ten omikron rozleje się po świecie to paliwo potanieje, teraz mówią że jak omikrona wyprą, czwarta fale czy któraś tam już to dopiero paliwo zacznie taniec. Raz tak gadają a raz tak. Tak samo spekulacje że zbożem się mają. To jest chore że cenę kreują debilne gadania a nie rzeczywista sytuacja ilościową, jakościową itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115
12 minut temu, Marcinrolnik2022 napisał:

No i będzie gorzej. Export zboża był mały przez spekulacje rolników ktorzy przetrzymują zboże. Np. Wipasz teraz chetnie kupi przenice nie po 1400 tylko po 1050. Od cała spekulacja chłopa. Tak trzymać. 

u mnie okoliczne skupy płacą 1300-1340 brutto jak leci i ssanie jest, a wnioski wyciągnij sam

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
27 minut temu, ws71 napisał:

@mysza103 chyba nie do końca tak jest

Dostałem dziś sporo pytań z prośbą o komentarz.
Połowa światowych zbiorów zbóż to ok. 1.1 mld ton. Tyle kupiły 🇨🇳? Bzdura, tak samo, jak to, że 🇨🇳 przechowują 69% światowej 🌽, 60% ryżu i 50% pszenicy. Chiny kupują/importują ok. 55 mln ton zbóż w sezonie i 100 mln ton soi. https://t.co/tr94zKUD0k

— Mirosław Marciniak InfoGrain (@infograin_m) December 30,

 

Tylko że ty o czym innym piszesz . Pisałem wyrażnie że że kupili tyle że mogą mieć ponad 50% światowych zapasów, a nie że kupili 50%światowych zbiorów . Przykładowo Polska zbiera 20 mln ton ziarna , to ty będziesz twierdził że agencje rządowe mają te 20 mln ton w posiadaniu ? no chyba nie , bo jeśli mają to pewnie nie więcej niż 500tys ton , i od takiej ilości trzeba by liczyć zapasy , a nie tak jak ty liczysz że od całkowitej ilości ile się zebrało , bo gdy by tak było to statki w tej chwili płynęły by do Chin po pszenicę , a nie z pszenicą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
17 minut temu, jahooo napisał:

u mnie okoliczne skupy płacą 1300-1340 brutto jak leci i ssanie jest, a wnioski wyciągnij sam

1250 netto konsumpcja, i szukają dziury w całym

 

30 minut temu, jahooo napisał:

A pod spodem napisał mimochodem, że prawdą jest, że na koniec sezonu 2019/20 prawie 60% światowych zapasów pozostało w magazynach Chin, kwestią dyskusyjną jest tylko, na ile wiarygodne sa dane publikowane przez ten kraj w świetle ich zakupów zbóż i wewnetrznej konsumpcji.

Za Chinami i Rosją nie nadążysz co kombinują, Rosjanie mają 340 $ i niby maja rekordową sprzedaż

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

Minister Sawicki już pokazał, jak wygląda liczenie zapasów i co z tego wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Spotkałem się zdanymi że ponoć 1,2mln t pszenicy mamy na czarna godzinę, ale ile w tym prawdy?

6 minut temu, jarecki napisał:

a ogóle w Polsce liczy się zapasy ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

W styczniu przypływają jakieś statki po pszenicę?Może ktoś ma jakieś info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25271

Od 2 handlujących zbożem w grudniu słyszałem że nie ma awizacji na żadną łajbę po Nowym Roku.

Kiedyś ktoś tu regularnie wstawiał dane co się w portach dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

https://infograin.pl/2022/01/02/chiny/

Elewarr ma puste magazyny? 🤣 Sprawdziłeś to gdzieś?

Ludzie słuchajcie tych bredni, tak samo jak Chiny skupiły Połowę żywności świata

 

W sumie w tym zalinkowanym artykule jest napisane, że realne Chińskie zapasy mogą być jeszcze niższe niż oficjalne. A to by oznaczało, że co do zasady import zbóż przez Chiny nadal będzie trwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

Po wczorajszym spadku o prawie 10 E ,  to dzisiejszy wzrost o 5E nie wygląda już tak ładnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj