Polecane posty

Wicherek    3872
6 godzin temu, miwigos napisał:

Czy ktoś Tobie kiedyś dogodził , jak dojdzie do takiej ceny w tym roku w co nie wierze kompletnie  to nie dobrze wróże fach rolnika na przyszłość

https://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rok-wzrostu-cen-zboz-na-swiatowych-gieldach,114581.html   Pan redaktor twierdzi  , że możemy zobaczyć niewyobrażalne poziomy cen !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Już spekulanci grają na obniżki. Rekordowe plony w Argentynie. Gdzie na świecie żniwa tam zawsze rekordy już od jakiegoś czasu. 

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2392
2 godziny temu, Wicherek napisał:

https://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rok-wzrostu-cen-zboz-na-swiatowych-gieldach,114581.html   Pan redaktor twierdzi  , że możemy zobaczyć niewyobrażalne poziomy cen !

Piszesz cały czas że pszenica będzie cały czas droższa i wstawiasz różne artykuły że drożeje , a z tego artykułu wychodzi że w ostatnim okresie staniała 30 euro , i jeśli nie będzie wojny między Rosją a Ukrainą na większą skalę , to mogą być jeszcze korekty mniejsze lub większe , więc obniżki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

rok do roku zdrożała, a spadła 30 euro wobec maximum

na razie utrzymuje się poziom około 280 euro

istotniejsze jest, jak zachowają się ceny nawozów i SOR

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Moi drodzy, 

korekta cen za wykresie to akumulacja do zwyżki czyli pokonania 300 euro wtedy zaczną udeptywac dno w tej cenie i szykować kolejne rekordy.

Bardzo duże obroty na poziomie 290 euro co świadczy o tendencji wzrostowej , a 1500 zł i tak zostanie osiągnięte w celu dalszej akumulacji obrotów - spekulacje.

W mojej ocenie jak ktoś ma środki trzymać towar ceny będą bujać pokonując następne szczeble i rekordy wraz z oczywistymi korektami cen.

 

W mojej ocenie marzec 2022 pszenica osiagnie poziom 1500 zł przynajmniej takie nowe szczyty powinny byc testowane.

Pamiętajcie Ameryka Łacińska klęska nieurodzaju co przełoży się na ceny i zobaczymy jak żniwa w Australii.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395
3 godziny temu, Wicherek napisał:

https://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rok-wzrostu-cen-zboz-na-swiatowych-gieldach,114581.html   Pan redaktor twierdzi  , że możemy zobaczyć niewyobrażalne poziomy cen !

Jaki autor mądry jak będzie wojna to będzie drożej jak nie bedzie to może spadnie ,taki mądry to i ja jestem , według mnie wojny nie będzie

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

@nojsze  zobaczymy czy Twoje przepowiednie na te 1500 sie spełnią. Żeby nie było że bliżej wiosny zacznie sie ruch na skupach bo nie jeden nie ma nawozów, paliwa itd, po czym ceny zjadą w dół albo bedą stały w miejscu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
3 godziny temu, damin1 napisał:

Już spekulanci grają na obniżki. Rekordowe plony w Argentynie. Gdzie na świecie żniwa tam zawsze rekordy już od jakiegoś czasu. 

Rekordowa to i tam jest inflacja 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    553
2 godziny temu, koniu napisał:

@nojsze  zobaczymy czy Twoje przepowiednie na te 1500 sie spełnią. Żeby nie było że bliżej wiosny zacznie sie ruch na skupach bo nie jeden nie ma nawozów, paliwa itd, po czym ceny zjadą w dół albo bedą stały w miejscu.

przy tej cenie nawozów nikt nie powinien sprzedawać ani kg pszenicy a tym bardziej gdyby taniała, lepiej przechować i za rok sprzedać za 3000 tyś albo i więcej i bez roboty i pole odpocznie przez rok

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3872
25 minut temu, jan88 napisał:

przy tej cenie nawozów nikt nie powinien sprzedawać ani kg pszenicy a tym bardziej gdyby taniała, lepiej przechować i za rok sprzedać za 3000 tyś albo i więcej i bez roboty i pole odpocznie przez rok

A masz magazyny na podwójny zbiór ?

A właściwie do Lipca można coś jeszcze postawić  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

moim zdaniem pszenica będzie drożeć skoro Chiny zakupiły ok 60% wszystkich zbóż co myślicie że tam nie mają analityków i kupowali po wysokich cenach a teraz stracą bo cena zbóż na świecie spadnie. Polska też niema za dużo zboża cena pszenicy trochę spadła bo paszarnie zakupiły tańszą kukurydze podczas żniw, więc jeszcze początek stycznia będzie spokojny a luty pokaże większe wzrost ceny. Również do końca lutego raczej nawozy nie potanieją więc rolnicy będą trzymać zboże.  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

hardkor113 : A jeszcze rok temu myślałeś że cena mocznika będzie oscylować w granicach 5k ? Czasy są naprawdę nieprzewidywalne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    553
35 minut temu, hardkor113 napisał:

Albo po 1000zl. Macie fantazjie pszenica po 3 tys

żebyś nie wspomniał moich słów.. 

 

12 minut temu, Wicherek napisał:

A masz magazyny na podwójny zbiór ?

A właściwie do Lipca można coś jeszcze postawić  !

tak bez problemu , pozatym mam jeszcze część zboża z 2020 wiec potrójny się zmieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

https://m.pch24.pl/prof-grzegorz-gorski-nie-chcialbym-psuc-sylwestra-ale-chiny-posiadaja-obecnie-50-proc-swiatowych-zapasow-zboz/?fbclid=IwAR2wTIfNMApez_F-dY7hU0Jteu4e9iGdkciZ3yum1wv2ZIoX3HGFPszoU0k 

Skoro każdy ma tak dużo na magazynach to kto ma więcej niż Chiny, które nadal kupują. Ich obecne zapasy są na 1,5 roku. Jestem tylko nie pewny jak się zachowa rynek jeśli giełda w USA się załamie a tak prognozuje do czerwca...

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    344
9 godzin temu, miwigos napisał:

Jaki autor mądry jak będzie wojna to będzie drożej jak nie bedzie to może spadnie ,taki mądry to i ja jestem , według mnie wojny nie będzie

Wojna juz jest nie militarna a gospodarcza , w ten sposob rosja tez osiaga swoje cele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531
Mikua napisał:

Jeszcze będziecie się prosić aby wzięli po 1000 

Ty już pewnie swoją sprzedałeś? Jednak wcześniejsza sytuacja była lepsza gdy pszenica była tańsza o 20% a nawozy o 70%.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    553
10 godzin temu, hardkor113 napisał:

Nie chcial bym takiej ceny pszenicy. No chyba ze nawoz poszedl by jeszcze w gore.

Wiadomo że to nie jest dobre dla nikogo bo gdy będzie taka cena pszenicy to nawozy dalej pójdą w górę, ja też bym wolał żeby było w miarę stabilnie ale niestety wszystko wskazuje że narazie tanieć nie będzie

8 godzin temu, Mikua napisał:

Jeszcze będziecie się prosić aby wzięli po 1000 

w tym roku napewno nie  a co dalej to nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jest jakiś temat o cenie pszenżyta? Ewentualnie niech ktoś napisze jaka jest i czy są jakieś widoki na podwyżki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271
6 minut temu, ukaszProcho napisał:

Jest jakiś temat o cenie pszenżyta? Ewentualnie niech ktoś napisze jaka jest i czy są jakieś widoki na podwyżki? 

Tutaj masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj