Skocz do zawartości
adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

bialy2005    193

według mnie bierz 480/600 nie bedziesz żałował zawsze mniej ugniecie a co do spalania to po mojemu raczej nie beda miały wpływu. Możesz jescze wziasc 420/540 tył jak dobrze pamietam

brzozak2    236

@AdrianFanDeutz moj ojciec ma takie buty w nh t6040 i nie ma problemu z brakiem mocy :) mysle, ze w t6020 tez tego nie doswiadczysz.

spalanie w pewnych sytuacjach wzrosnie, w pewnych moze nawet zmalec, jedno jest pewne nie bedzie to zauwazalne :)

Wiadomość z agroFakt.pl

grzen    177

panowie pomocy jeżeli na mojm MF290 mam na tyle 16.9/34 to jakie powinienem załorzyć na przód prosze o pomoc ,jakiś wzór na obliczenie tego.

Arek    113

Nie ma żadnego wzoru. Opony dobierasz odpowiednio do przekładni ewentualnie przekładnie dobierasz do opon :P

adikpl1    179

Wedle konedata w parze z 16,9-34 montowano 13,6-24 standardowo do MF 290, a jakie były przedtem opony?

grzen    177

na tyle jw.a na przodzie 11.2/24 i scinało je konkretnie wogle to nie wiem jakim cudem skrzynia się nie rozwaliła.im bardziej się ścinają te opony to gorzej mi skrzynia wyje.

Dzięki wielkie za te dla mnie cenne informacje.Pozdrawiam. :P

krycha094    7

potrzebował bym opon o rozmiarze 12,5-18 (do ładowarki) nie wiecie może czy jakiś inny rozmiar by nie pasował :P

sebe1033    62

możesz szersze zakładać jak Masz miejsce tylko jakie MAsz teraz zwykle czy wzmocnione takie budowlane albo poszukaj używanych

mon21051    0

witam nie wiem czy dobrze wtrafiłem ale mam pytanie mam opony w przodzie 11.2 R24 i zastanawiam sie czy moge założyć szersze opony??? bardzo bym prosił o jakąś informacje

bialy2005    193

12,4 r 24 mozesz załozyci nie bedzie problemu jesli o szerszych myslisz to raczej niskoprofilówki . Jakie masz z tyłu ??

yacenty    567

biały skad te informacje?

chcesz koledze płacić za naprawe przedniego napędu, sprzęgła lub skrzyni biegów?

mon21051    0

w styłu mam 16.9 R30 a te niskoprofilowe to jakie moge zalozyć

i te co mi podales to problemu z nimi nie bedzie zalorzyć???

tylko jak widze inne ciągniki jak mój i mają pozakładane szrsze opony

bialy2005    193

Na przykłądzie zetora moge powiedziec ze smiało mozna ząłożyc 12,4 r24 zamiast 11,2 r24 :( bo sa te opony montowane zamiennie w zetorach a z tyły bez zmian. 13,6 juz wymagaja z tyłu r34 :(

Arek    113

Ale akurat nie wiesz czy nie mają innego przełożenia napędzającego przód.

yacenty    567

przeciez to już jest inny obwód opony, inne przełożenie więc to może zaboleć

bialy2005    193

u mnie fabrycznie jest 12,4 r24 i tył 16,9 r30 i przedni naped ciagnie duzo mocnij jest duzo szybszy wiec po mojemy 11,2 r24 bedzie na takim samym przełozeniu tylko bedzie moze równiej ciagneło z tyłem. U mnie na asfalcie lub betonie to zostaje slad po przednich oponach jak mam włączony przedni. Tak jest w zetorze.

Davido    28

siemka :) mam mały problem z doborem rozmiaru opony do tyłu, oryginalnie JD 5080M ma na przodzie 13.6-24 i na tyle 16.9-34 no i teraz chcemy zostawić te 13.6-24 z przodu a do tyłu założyć 13.6-38, jak myślicie będą się te oponki razem zgrywać???

PronarekP5    25

Witam kolegów , nie wiedziałem gdzie umieścić ten post to umieściłem go tutaj a mianowicie chciałbym sie dowiedziec jakie maksymalne opony moge wrzócić do mojego MF 6160 jeśli teraz ma 18.4 R 38 - 460/85 R 38 tył i przód 14.9 R 28 - 380/85 R 28opony jakie teraz są są równo z felga i w niedalekiej przyszłości myślę mu założyć max. szerokie jakie tylko wejdą i tak żeby było dobrze<opony nie były "ściągnięte" na feldze i żeby się napędy zgrywały .

Pozdrawiam

szczewko    31

100 konny ciagnik do 580/480 to troche za cienko. 520/70 i 420/70 ma takie zaparcie w glebie ze predzej Ci ciagnik zgasnie niz zakopie na 4 kola :rolleyes: . Po drugie cena takowych opony bedzie sporo mniejsza niz szerszego kpl, po trzecie na 520 mozesz spokojnie siac nawozy i pryskac nie martwiac sie o wygniatanie zboża. Dla mnie wybór jest oczywisty a ty zrobisz jak uważasz. :)

PronarekP5    25

powiem tak opony wchodzą w grę tylko używki z ponad 50% bieżnikiem , kolega ma w 912 na tyle 520 nawet ładnie wyglądają zaraz lepiej ciągnie powiedział , do siania i oprysków mam mniejsze ciągniki :rolleyes: ten tylko do orki, siewu,prasy rolującej , przyczepy samozbierającej, transportu , także opony szerokie ze względu na łaki , oraz czasem mokre pola , ale także ze względów wyglądowych

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.
    • Przez mikos3456
      Cześć!
      Panowie zakupiłem opony stomila 12.4 do Ruskiego T25. Miałem wcześniej oryginalne 11.2 i mam do Was pytanie czy dętki mogę założyć od 11.2 ? Ponieważ nie dostałem od sprzedającego dętek?