Skocz do zawartości
adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

brzozak2    236

na pewno nie!!!!!!!!!! poza tym jesli piszemy profil to nie dajemy "%", bo to stosunek :P

brzozak2    236

http://www.goodyear-promocja.pl/rolnicze.php?action=nap

tutaj mozna sciagnac plik PDF (4mb, nie wiem czy w mozilli mozna otworzyc) i tam sa 2 pliki, w tym mniejszym pisza, ze 85

EDIT

spotkalem sie z czyms takim na jednym z for:

jesli nie podaje się profilu opony to oznacza pełny profil 80 a dokładniej 82

i to chyba by tlumaczylo nasze rozbieznosci, byc moze kolo wie dokladnie :P

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

A felga jaką ma szerokość ? Jeden rozmiar szerzej można bez problemu a więcej jest zależne od szerokości felgi.

brzozak2    236

paulo890625 w jakim ciagniku masz taka opone, to jest zdaje sie do miedzyrzędzi. producenci nie oferuja nic specjalnego na zamiane takiej opony.

yacenty    557

z tego co ja sie doczytałem to standard to jest 85, a ja juz sie nie moge doczekac kiedy ojciec przywiezie kapciochy do zetorka :lol:

albo bedzie super, albo ojciec bedzie mnie blogoslawił :lol:

yacenty    557

banalny jest przelicznik bierzesz szerokość w calach mnożysz przez profil i wszystko jasne.

W twoim przypadku 16.9 x 0.85 (bo taki jest standardowy profil) co daje 14.365 cala a to jest 36.49cm

druga opona to 18.4 x 0.85 = 15.64 a to jest 39.73 czyli opona wyzsza o 3.5cm ;)

odpowiednikiem dla 16.9 jest 480/70 a odpowiednikiem 18.4 jest 520/70

brzozak2    236

@yacenty to nie takie proste, bo na wysokosc ma nie tylko wplyw procent szerokosci ;)

jest szereg innych czynnikow (oczywiscie duzo mniej waznych) jak np. wspolczynnik ugiecia opony itp. dlatego zachecam do skorzystania z przelicznika GY, tam jest wszystko prosto podane, no chyba, ze ktos ma zamiar sie zaglebiac w sklad mieszanki to juz tylko excel albo dobry kalkulator :D .

yacenty    557

o jakim przeliczniku mówisz?

wiadoma sprawa ze bedzie wpływ na składniki opony, na cisnienie, na temperature i inne no ale po cos jest ten współczynnik szerokości do wysokości?

Wydaje mi się ze jak dobierzesz oponę która będzie odbiegac 1 czy 2 % od tego co powinno być to będzie git, gorzej jakbyś wziął 5 czy moze nawet 10%

a ja 14.9 zamieniam na 480/65

brzozak2    236

oczywiscie, ze jest i jego waga to 90% przy wyborze szerszej opony odpowiadajacej wysokosci poprzedniej, ale spotkalem sie w paru przypadkach, ze z kalkulatora dalbym inne opony niz wychodzi z tabeli, choc w wiekszosci przypadkow sie pokrywaja ;)

szczewko    31

Jutro jak bede w Agromie to zrobie zdjecie tabeli zamienników. Maja chyba wszystkie rozmiary opon i ich zamienniki niskoprofilowe(70,65,60).Zrobie zdjecie w duzej rozdzielczosci zeby było czytelne i wstawie gdzies na forum. Wtedy bedzie wszystko jasne.

yacenty    557

eeee, tabele to są wszedzie na kazdej stronie liczącego się producenta, najlepsze oczywiscie po niemiecku lub co ciekawe - czesku ;)

wg tej tabeli GY wychodzi to samo co wg innych i o dziwo to samo co sobie wyliczysz

banalny jest przelicznik bierzesz szerokość w calach mnożysz przez profil i wszystko jasne.

W twoim przypadku 16.9 x 0.85 (bo taki jest standardowy profil) co daje 14.365 cala a to jest 36.49cm

druga opona to 18.4 x 0.85 = 15.64 a to jest 39.73 czyli opona wyzsza o 3.5cm :)

odpowiednikiem dla 16.9 jest 480/70 a odpowiednikiem 18.4 jest 520/70

Chłopaki tu sie wszystko rozchodzi o to że nie wiem czy do koł 18,4/34 moge podlaczyć 16,9/34 jako bliźniaki. To jak Yaceny mówi ze 3,5 cm to bajki.

b0gdan    85

zaraz wstawię tabelkę zamienników od MF 5400 do galerii...jeśli przejdzie :)

rafal13113    96

a wie może ktoś jaka jest różnica w obwodzie i wysokości między oponą 380/70/24 a oponą 360/70/24

yacenty    557

a tak ciezko sobie policzyc? kilka razy juz podawałem łopatologicznie jak sie to liczy

LowRider    33

Tak tylko opona oponie nie równa, dla Kormorana miałem gdzieś dokładne tabele z danymi to na weekendzie mogę zamieścić ;)

oczywiście kilka rozmiarów bo dużo przepisywania jest :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się