Skocz do zawartości
adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

Kondzio55    24

Zamierzam wymienić oponki w zetorze 7211 gdzie aktualnie mam 16.9/14-R28.

Wiem, że moge zakupić standardowe 16.9R28 lub 420/85R28.

Ale moje pytanie: czy dałoby rade załozyć 480/70R28?? 

Ciagnik chodzi głownie z turem i wiadomo prace z przyczepą, opryskiwacz itp ( prace lekkie).Na pewno traci trochę na mocy ale z ciekawości się tak pytam.

Myśle,że jesli zdecydowałbym się na zakup to firma już poważniejsza typu Mitas, Taurus,Cultor.

seweryn20    582
18 godzin temu, solaris7 napisał:

Witam wiem ze zly dzial ale musze widzieć.  Czym sie roznia opony 28.1R26 a 28LR26 jakie sa roznice 

Na moje oko to samo tylko różnią się konstrukcją bo LR są opisywane jako leśne. Ciężko znaleźć coś na ten temat.

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    193

Jak nie mas pojecia to nie pisz bzdur. Mam z takimi oponami doczynienia wiec  wiem o czym pisze. 

seweryn20    582
Napisano (edytowany)

No ta... tylko że  rozmiarem jest właśnie 28,1  i 26 , a oznaczenie literowe jak R, ZR czy LR oznacza jego konstrukcję. Niewielkie  różnice w rozmiarze mogą wynikać jedynie  pomiędzy producentem.  Sam bzdury piszesz jeśli ma inny rozmiar musi to być określone cyframi. 

Edytowano przez seweryn20

bialy2005    193
Napisano (edytowany)

Użyj googla albo zadzwon do jakiegos dobrego wulkanizatora handlarza opon to ci wyjasni,   jakie sa różnice 28L to nie jest opona lesna!!! Najczesciej montowana w kombajnach i sieczkarniach zamiennie z 23,1 R26  ( wezszy zamiennik) a 28,1 R26 juz nie wchodzi albo ociera o maszyne

naet chwilke sie potrudziłem i mam dane

28L ma srednice 1607 szerokosc 719-750 zalezy od firmy ta ma profil bodajrze 65-70% wiekszosc przypisuje ja do rozmairu radialnego 750/65R26

28.1 ma 1735 szerokosc 750,  przyjmuje sie ze ma pełny profil czyli 85%

Edytowano przez bialy2005

seweryn20    582
Napisano (edytowany)

LR  u wulkanizatora to opona o zmniejszonym oporze toczenia ale to tyczy się tylko osobówek. Więc nic się nie dowiesz. 

Jednej i drugiej rozmiar  podany w mm to 750/65R26. Gdzie ta różnica? 

Niektórzy przynajmniej sprzedawcy przypisują do tego rozmiaru jeszcze 720 i to robi bałagan. Oznaczeniem literowym nie określa się rozmiaru.

Edytowano przez seweryn20

solaris7    1

Ja mam w bsie zalozone 28.1 i sie zastanawiam czy wejdzie 28L . a z tego co tu piszecie wychodzi ze wejda bo sa mniejsze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez mikos3456
      Cześć!
      Panowie zakupiłem opony stomila 12.4 do Ruskiego T25. Miałem wcześniej oryginalne 11.2 i mam do Was pytanie czy dętki mogę założyć od 11.2 ? Ponieważ nie dostałem od sprzedającego dętek?