Skocz do zawartości
adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

witam 

kupiłem przyczepę na której są opony 15,0/55-17 chciałbym założyć jakieś używane z ciężarówki jaki rozmiar byłby odpowiedni ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Rozerwałem w reni 120.54 opnę z tyłu :/, opony były na końcówce więc teraz już chcę wymienić 2. Siedzą tam teraz opony 460/85 R38 moje pytanie brzmi czy wejdą tam opony 520/85 oczywiście R38? I co polecacie mówimy oczywiście o nowych.

izydor6280    484

nie możesz założyć 520/85 bo ci się nie zgra napęd

460/85 to 18.4, szukaj 520/70, jak się nie mylę

zmieści się bez problemu

szukaj tego co zakładają na nowe, dobre ciągniki, czyli conti, michelin, GY, firestone czy trelleborg

Edytowano przez izydor6280

corrado    217

Fakt zapomniałem o tym wszystko szybko bo ciągnik potrzebny żeby założyć 520/85 to z przodu musiał by być 420/85 tak jak w większym modelu. 

corrado    217

Z tym to kolega ma rację, nie ma takich były kiedyś dostępne można jeszcze używki dostać.

corrado    217

Co sądzicie o oponach Fulda ? Znalazłem w dobrej cenie. Pytanie jak się spisują. W osobówkach są dobre jak natomiast wygląda to w oponach rolniczych?

corrado    217

to co masz teraz, 14.9 i zgrywa Ci napęd ???

Aż pójdę sprawdzę jak jest bo już się miesza. 

Wygląda to tak przód mam 420/85 R28 tył 460/85 R38.  Tak więc popierdzieliłem i narobiłem zbędnego zamieszania właśnie wróciła renia 155.54 i faktycznie inne to 20.8 R38 czyli takie jak podałeś na początku. Tylko nadal nie wiem jak Fulda sprawdza się w rolnictwie więc w tej kwestii proszę jeszcze o pomoc. Mogę je mieć taki mi sie wydaje przynajmniej w dobrej cenie więc pytam.

Edytowano przez corrado

izydor6280    484

takie opony zakładali do przyczep i chyba na Johny kilkanaście lat temu, teraz ciężko powiedzieć bo chyba żaden producent ich nie stosuje

danielo91e    0

witam pytanie odnosnie MF6140 ma opony przod 13.6 (380/70 r24) a z tylu 18.4 (460/85 r34) i moje pytanie brzmi czy to napewno jest dobrze bo cos podejrzanie sie to chyba nie bedzie zgrywac??

danielo91e    0

tak tylko tam masz standard podany a tutaj z tylu ma 18.4 w idealnym stanie a nie 16.9 takze przod teraz powinien byc chyba 14.9 i moje pytanie czy jakbym zmienil  tylko przod na (14.9)420/70 r24 i z tylu zostawil (18.4)460/85 r 34 czy by to bylo prawidlowo?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.
    • Przez mikos3456
      Cześć!
      Panowie zakupiłem opony stomila 12.4 do Ruskiego T25. Miałem wcześniej oryginalne 11.2 i mam do Was pytanie czy dętki mogę założyć od 11.2 ? Ponieważ nie dostałem od sprzedającego dętek?