Skocz do zawartości
adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

bialy2005    195

koledzy moze ktos ma doswidczenie czy da sie zaminic opony 23.1 r26 na 28L r26 - szersze ale nie wysokie tak jak 28.1 r26. Bo mysle o takich ale nie wiem jak bedzie z felga czy nie za wąska pod ta opone ?

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    65

no to sobie zmierz felgę i zobacz ile będzie wystawać ;) przy tej wielkości to po 10 cm po obu stronach nie stważa problemu raczej

jacek1296    82

koledzy moze ktos ma doswidczenie czy da sie zaminic opony 23.1 r26 na 28L r26 - szersze ale nie wysokie tak jak 28.1 r26. Bo mysle o takich ale nie wiem jak bedzie z felga czy nie za wąska pod ta opone ?

To tylko 5cali (ok.12,5cm)różnicy,to powinna wejść.U mnie znajomy zmieniał opony w MTZ z 15.5-38(ok.38cm) na 520-38(52cm) i wbił ją na tą samą felgę,ale fakt, że była nienaturalnie ułożona.

Zetor53400    2

Witam panowie , otóż mam do was pytanie , czy jak mam w zetorze 5340 z przodu opone 11.2 24r to czy moge teraz przy zmianie opony zmienić na rozmiar 12.4 24r zostawiając oryginalne felgi ??

bialy2005    195

felgi tak ale czy nie zmini sie przełozenie ? Sprawdz sobie w katalogu czy przypadkiem nie ma innych kół zebatych przy tej oponie o której piszesz. czesto tez jest tak ze jak inny rozmiar z przodu to i z tyłu. ja w 7341 mam 12,4 r 24 a tył 16,9 r30, z tego co wiem jakby załozyc 13,6 r24 to z ty6łu poowinny byc 16,9 r34

Zetor53400    2

No ja u siebie mam teraz z przodu 11.2 r24 a z tyłu 16.9 r30 a teraz chciałbym z przodu mieć 12.4 r24 , ale to wysokośc sie nie zmienia , tylko szerokość , a to chyba nie ma znaczenia w przełożeniu .

nemezis    1

wg fachowców zetora chcąc mieć 12.4 z przodu tył musiałbyś mieć 18.4/30 lub 13,6/36 lub 13.6/38 lub 16.9/34 , ale przy 11.2 można mieć też z tyłu 16.9/28 więc czemu by nie założyć 12.4/24 i tył 16.9/30 ...

Arek    122

Można stosować różne konfiguracje opon ale i tryby też powinno się zmienić żaby zachować proporcje prędkości przedniego napędu.

Zetor53400    2

Musze sie @przemka99 zaptyać co do tych trybów , bo on w proximie zmieniał chyba z 11.2 na 12.4 a z tyłu też ma tak jak ja 16.9 r30 . Ale mi sie zdaje że te 11.2 są za niskie , bo już w paru zetorach takich jak mój to zaobserwowałem że szybko przód sie zdziera , a sasiad ma w 7340, 12.4 i jemu mało sie zdzierają , może te montowane standardowo były za małe , już sam nie wiem <_<

bialy2005    195

przemek dobnrał odpowiednio szersza opone ale o nizszym profilu tak ze srednica kołą sie nie zminiła. U mnie w 7341 tez szybko poleciły przednie opony diagonalne mitasa a znajomy ma radialki to wytrzymaja conajmnij 1,5 raza tyle.

Zetor53400    2

aha , to ciekawe jaki rozmiar zastosował , ja wypatrzyłem za 665zł Petlasy 12.4-24 tylko pytanie teraz czy bede coś musiał kombinować z przednim napędem , oraz czy petlas do dobra opona ?? macie jakieś opinie na temat tych petlasów ??

bialy2005    195

ja mam petlasa włąsnie 12,4 r24 od 2 lat w 7341 dobra wytrzymała opona duzo wolniej sie sciera niz mitas

semos    11

a jakie opony polecacie do nowego CASE JX70?

BKT czy TRELEBOORG ?

czy opłaca się brać do JX 70 opony:

360/70/20 - przód

420/70/30 - tył

czy wystarczą:

320/85/20 - przód

380/85/30 - tył

Podpowiedzcie mi jakie kółka mu założyć? cena całościowa ciągnika się nie zmieni.

Zetor53400    2

no to masz takie same jak u mnie , to powinno być ok ;) a do czego ma być ten case ?? jak do orki i takich uprawowych rzeczy , to weź szersze ,a jak ma być to ciągnik pomocniczy do pielęgnacji i lekkich prac , to lepsze bedą węższe ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@biały2005 chodzi Ci o to żeby opona była szersza, czy również wyższa i szersza?

Generalnie opona 23R26 to jest zakładana na felgę 18" zazwyczaj. Opona 28R26 jest montowana na feldze 23". Zwykłe opony włożone na węższą, niż nominalna, felgę szybciej się wydzierają, bo czoło opony jest wyoblone.

Edytowano przez Profil usunięty

bialy2005    195

wczesniej pytałem w tym temacie o załozenie opon 28 na felgi od 23.1 o to chodziło koledze :) Była plan wymiany 23.1 r26 na 28L R26 czyli były by tej samej wysokosci róznica 10cm ale sporo szersze

Edytowano przez bialy2005

b0gdan    85

a jakie opony polecacie do nowego CASE JX70?

BKT czy TRELEBOORG ?

BKT to budżetowe indyjskie opony z aspiracjami :) A Trelleborg to dawny rolniczy dział Pirelli sprzedany szwedzkiemu inwestorowi

semos    11

a która marka jest lepsza? Kupuje nowy ciągnik i mam wybór pomiędzy tymi dwoma: BKT czy TREELEBORG - cena ta sama.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez keeway
      Witam chce kupic opony do ciagnika mf 135 mam tam felge 28bteraz mam 12.4 i mam zamiar kupic 14.9 i widzialem firmy BKT co o nich sądzicie kupił bym lepszej furmy ale funddusze nie pozwalają
    • Przez keeway
      Witam beda pasowac felgi 14.9 28 do mf 135 bo mam zalozone 12.4 28 i jest jescze peoducent opon rekord i jakies oponie na temat opon kabat
    • Przez Tomas240
      Proszę o pomoc w doborze opon do mojego john deera 6630. Aktualnie mam przód 420/70r28 a tył 520/70r38. Chce wymienić na nowe możliwe jak najwyższe i najszersze nawet 710 na tył. Jak dobrać żeby napęd się zgrywał? 
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.