adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

Arek    218

BKT to budżetowe opony nie najwyższej jakości. Treleborg zdecydowanie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@biały2005 założyć można, tyle, że jak już mówiłem opona będzie bardzo wyoblona w środkowej części czoła. Jak coś to szukaj szerszych, ale nisko profilowych. smile.gif Takie opony można zakładać na mniejsze felgi bez większych problemów. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Witam . Czy opony 16.9R28 będą sie nadawały do zetora 5245? Z przodu są 9.5R24.

Może ktoś widział jak takie zestawienie sprawdza sie w praktyce.Instrukcja niby przewiduje zestawieni 16.9-28 do 9.5-24.

Ciągnik jest głównym ciągnikiem w gospodarstwie.

Ewentualnie może opony 420/70R28?

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Pomocy nie może zaisc na rant felgi opona 650/65 38 Koszmar normalnie z jednej strony zaszło z wielkim trudem cisnienie 3,5 bara i nic.. :( :( :( smarujemy towotem, ludwikiem i nic katastrofa w zakładzie tez załamali ręce niewiele brakuje rant sie zawija ( zamiennik 20,8 w zts) Jak można jescze założyc opona jest z firmy taurus koledzy pomóżcie!!! :( :( :(


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Te taurusy nowe czy stare? Z 15 lat temu ojciec zakładał 16.9 do 7211 i też nie chciały wejść na rant, jakieś nie bardzo wymiarowe były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

te są nówki ale zamienniki 20,8 czyli 650 ale mam ogromny problem z nimi :( :( :( :( :(


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Rozglądam się nad nowymi oponami do Jana, teraz są 14.9 R 24 a chce założyć troszkę szersze, mogę założyć 420/70 R 24 na 100 % a czy 440/65 wchodzą w grę? Wiecie może jakie są ceny takich opon, albo chociaż namiary na dilera Michelina.

 

Wysokości mają odpowiednio 32, 29 i 28 cm czyli mogą być?A może jednak 480/65 powinna być o wysokości 31?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

13,6R28 to inaczej opona 340/85R28

A ta 380/70R28 to jest zamiennik nisko-profilowy.

 

Jedne i drugie pasują na felgi o szerokościach 11-12 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

nie to samo 13,6 jest węższa bo ma 340 mm szerokości

do czego ci takie opony?

Do deutz-a dx6.10

 

A czy 18.4 r38 i 520/70 R38 to to samo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

18,4R38 to inaczej 460/85R38 a 520/70R38 to jest jej zamiennik niskoprofilowy, czyli większa szerokość przy tej samej wysokości opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pasuja. 13.6 to jest 380/70 a 18.4 to 520/70 oczywiscie w zamienniku niskoprofilowym.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Mam możliwość zakupu w dobrej cenie opon 360/70R24, obecnie mam zamontowane 380/70R24. Jest opcja, że uszkodzę przedni napęd? Po przeczytaniu tego postu już zgłupiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

niby tylko 20mm ale to daje jakies 15mm mnijszy promień koła czyli 30mm mnijsza srednica. Jakby to były na 75 to byłoby oki :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Lepiej nie ryzykuj,bo oszczędność na oponach odbije się na wydatkach na napędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Dzięki za sugestie. Z opon rezygnuje, na stronie producenta doczytałem, że pomiędzy 360/70 i 380/70 r24 na obwodzie zewnętrznym jest 20 cm różnicy, to bardzo dużo. Skrzynia PowrQuad nie należy do najtańszych w naprawie :rolleyes: :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

20cm to niemozliwe przeciez 70 to 70% szerokosci wiec nie wie m jak to mozliwe? Ale tak czy inaczej nie ma co ryzykowac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Przesadziłem, jest różnicy około 10cm.

Dowód:

Różnica pomiędzy wysokością opony 360/70 i 380/70 to około 3 cm. Nie chce mi się mierzyć, ale załóżmy, że wysokość opony 360/70 to około 110 cm, a opony 380/70 to 113 cm. Korzystając ze wzoru na obwód koła 2πr

360/70 - 2*3,14*55=345,4 cm

380/70 - 2*3,14*56,5=354,82 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja nie doczytałem pisałem o prominiu i srednicy a ty o obwodzie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Mam takie pytanie. Z przodu mam opony 420/85 r28. Znalazłem opony o rozmiarze 480/65 r28 Czy będą sporo niższe?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Jeśli mam opony przód: 380/85r24(14.9.r24) i tył 18.4r38 to czy mogę założyć opony na przód 420/70r24 i tył 520/70r38 ?

zgodnie z tym co powyżej przeczytałem to tak:

14.9 x 0,85 x 2,54 =32,17 cm

18,4 x 0,85 x 2,54 =39,73 cm

a jak bym zmienił na:

420 x 70% = 29,4 cm

520 x 70% = 36,4 cm

czyli po zmianie miałbym niższe opony i czy jesli równocześnie zmienie przód i tył na niższe i szersze to czy bedzię to miało wpływ na zgranie napędu bo np samego tyłu to chyba raczej nie mogę zmienić na te 520/70 a przód zostawic taki jaki mam.

Wiem że można założyć szersze o tym samym profilu ale myśle ze do ciągnika 125 km zmiania na te 420 i 520 w zupełności by mi starczyła, i jeszcze jedno jesli zminiłbym na tez niższe to jesli źle rozumiem to mnie poprawcie będę miał niższy prześwit pod ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj