adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

bialy2005    582

koledzy moze ktos ma doswidczenie czy da sie zaminic opony 23.1 r26 na 28L r26 - szersze ale nie wysokie tak jak 28.1 r26. Bo mysle o takich ale nie wiem jak bedzie z felga czy nie za wąska pod ta opone ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wiem tylko mi chodzi o to co bedzie z felga


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to sobie zmierz felgę i zobacz ile będzie wystawać ;) przy tej wielkości to po 10 cm po obu stronach nie stważa problemu raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

liczyłem ze moze ktos juz tak robił bo teoria teoria :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

koledzy moze ktos ma doswidczenie czy da sie zaminic opony 23.1 r26 na 28L r26 - szersze ale nie wysokie tak jak 28.1 r26. Bo mysle o takich ale nie wiem jak bedzie z felga czy nie za wąska pod ta opone ?

To tylko 5cali (ok.12,5cm)różnicy,to powinna wejść.U mnie znajomy zmieniał opony w MTZ z 15.5-38(ok.38cm) na 520-38(52cm) i wbił ją na tą samą felgę,ale fakt, że była nienaturalnie ułożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Witam panowie , otóż mam do was pytanie , czy jak mam w zetorze 5340 z przodu opone 11.2 24r to czy moge teraz przy zmianie opony zmienić na rozmiar 12.4 24r zostawiając oryginalne felgi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

felgi tak ale czy nie zmini sie przełozenie ? Sprawdz sobie w katalogu czy przypadkiem nie ma innych kół zebatych przy tej oponie o której piszesz. czesto tez jest tak ze jak inny rozmiar z przodu to i z tyłu. ja w 7341 mam 12,4 r 24 a tył 16,9 r30, z tego co wiem jakby załozyc 13,6 r24 to z ty6łu poowinny byc 16,9 r34


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

No ja u siebie mam teraz z przodu 11.2 r24 a z tyłu 16.9 r30 a teraz chciałbym z przodu mieć 12.4 r24 , ale to wysokośc sie nie zmienia , tylko szerokość , a to chyba nie ma znaczenia w przełożeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak nie jak tak ::) 12,4 bedzie wyzsza od 11.2 bo to liczysz 11.2 x 85% i 12,4 x 85% wyniki beda inne :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

wg fachowców zetora chcąc mieć 12.4 z przodu tył musiałbyś mieć 18.4/30 lub 13,6/36 lub 13.6/38 lub 16.9/34 , ale przy 11.2 można mieć też z tyłu 16.9/28 więc czemu by nie założyć 12.4/24 i tył 16.9/30 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Można stosować różne konfiguracje opon ale i tryby też powinno się zmienić żaby zachować proporcje prędkości przedniego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Musze sie @przemka99 zaptyać co do tych trybów , bo on w proximie zmieniał chyba z 11.2 na 12.4 a z tyłu też ma tak jak ja 16.9 r30 . Ale mi sie zdaje że te 11.2 są za niskie , bo już w paru zetorach takich jak mój to zaobserwowałem że szybko przód sie zdziera , a sasiad ma w 7340, 12.4 i jemu mało sie zdzierają , może te montowane standardowo były za małe , już sam nie wiem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przemek dobnrał odpowiednio szersza opone ale o nizszym profilu tak ze srednica kołą sie nie zminiła. U mnie w 7341 tez szybko poleciły przednie opony diagonalne mitasa a znajomy ma radialki to wytrzymaja conajmnij 1,5 raza tyle.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

aha , to ciekawe jaki rozmiar zastosował , ja wypatrzyłem za 665zł Petlasy 12.4-24 tylko pytanie teraz czy bede coś musiał kombinować z przednim napędem , oraz czy petlas do dobra opona ?? macie jakieś opinie na temat tych petlasów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja mam petlasa włąsnie 12,4 r24 od 2 lat w 7341 dobra wytrzymała opona duzo wolniej sie sciera niz mitas


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a jakie opony polecacie do nowego CASE JX70?

 

BKT czy TRELEBOORG ?

 

 

czy opłaca się brać do JX 70 opony:

 

 

360/70/20 - przód

420/70/30 - tył

 

 

czy wystarczą:

 

320/85/20 - przód

380/85/30 - tył

 

Podpowiedzcie mi jakie kółka mu założyć? cena całościowa ciągnika się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

16,9 r30


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no to masz takie same jak u mnie , to powinno być ok ;) a do czego ma być ten case ?? jak do orki i takich uprawowych rzeczy , to weź szersze ,a jak ma być to ciągnik pomocniczy do pielęgnacji i lekkich prac , to lepsze bedą węższe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@biały2005 chodzi Ci o to żeby opona była szersza, czy również wyższa i szersza?

 

Generalnie opona 23R26 to jest zakładana na felgę 18" zazwyczaj. Opona 28R26 jest montowana na feldze 23". Zwykłe opony włożone na węższą, niż nominalna, felgę szybciej się wydzierają, bo czoło opony jest wyoblone.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wczesniej pytałem w tym temacie o załozenie opon 28 na felgi od 23.1 o to chodziło koledze :) Była plan wymiany 23.1 r26 na 28L R26 czyli były by tej samej wysokosci róznica 10cm ale sporo szersze

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a jakie opony polecacie do nowego CASE JX70?

 

BKT czy TRELEBOORG ?

 

 

 

BKT to budżetowe indyjskie opony z aspiracjami :) A Trelleborg to dawny rolniczy dział Pirelli sprzedany szwedzkiemu inwestorowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a która marka jest lepsza? Kupuje nowy ciągnik i mam wybór pomiędzy tymi dwoma: BKT czy TREELEBORG - cena ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj