adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

yacenty    3838

zależy od felgi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Pawel1801

Podaj szerokość felgi ale raczej nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Zastanawiam się nad kolami do międzyrzędzi do mojego MF teraz stoi na 13,6 R24 przód i 18,4 R34 tył

Jakie będą rozmiary wąskich?? Przy szerokości 9,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Posiadam Farmtraca 80 4WD i przednie opony niestety trzeba wymienić i mam pytanie?

Orginalnie były opony 11.2 R24 lecz one sa zbyt wąskie(ciagnik pracuje przy ładowaczu)

i czy zamiast tych 11.2 R24 mógł bym założyć 12.4 R24 czy wszystko bedzie sie zgadzać dodam że tyle opony to 16.9 R30??

proszę o szybką odp :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

raczej musisz szukac w nikoprofilowych tak zeby srednica zew była taka sam jak w 11,2


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zależy jaką chcesz szerokość, jak 320 to tak jak napisał poprzednik, jak szersze to i profil musi być niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Mam tylko takie pytanie bo ma taki sam problem mam opony 11.2r24 a czy te 320/70R24

bedą pasowac na felege jaką mam teraz i czym one się róznią bo się boje żeby nie wywalić piniędzy w błoto. bardzo dziekuje za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

tym się różnią ze 11.2x25.4=284mm a 320 maja 320mm czyli 36mm szerzej (tak plus mnius - poniewąż rozmiar zależy od konkretnej opony - od producenta itp)

jak wziałbyś jeszcze profil 65 to opona przy zachowaniu tego samego obwodu miałaby dużo większą szerokość


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jesli wg konedaty moj zetor 7211 powinien miec 16.9 - 30, a teraz mam na feldze 16.9 - 28, to znaczy ze mam niestandardową felę na tyle? czy kolo pochodzi z 5211?

mam felgi takie jak tu w linku, wiec wydaje mi sie ze to najczestsze kółka w 7211 B)

http://www.inzer.cz/auto-moto/zemedelska-technika/zetor-7211-9812.html


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie bierzcie konedaty jako jedynego źródła informacji

tam są przede wszystkim maszyny w kompletacji na Finlandię.

bardzo często było tak że ciągniki wychodziły w innych kompletacjach na różne kraje i to ze konedata pisze 16.9-30, a my mamy w ciagniku 16.9-28 o niczym nie świadczy.

Moj traktor miał wpisane na przodzie 14.9r28, a wyszedł w konfiguracji z kołami 14.9r24. Wydawało się nam ze ktoś przekombinował już ciągnik u siebie w gospodarstwie ale dzięki uprzejmości producenta dowiedziałem się, że ciągnik był indywidualnie konfigurowany i z takimi właśnie kołami przyjechał z fabryki do klienta.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tyle że mając ciągnik bez przedniego napędu jest się w "komfortowej" sytuacji że nie ma problemu z doborem ogómienia

 

@pawelec każdy zetor 7211 na Polskę miał felgę 28

 

A na zachodzie to wszystkie ciągniki mają przeważnie jak nie szersze to większej średnicy opony :lol: B) wystarczy popatrzeć na modele sprowadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ciśnienie nie zależy od rozmiaru ale bardziej od typu opony, producenta i od tego co robisz ciągnikiem - nie mniej celowałbym w przedział 1.6-2atm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a ja w pracach polowych obnizylbym do ok. 1 bar jesli to dosyc nowa opona to nawet do 0.8, jak uzywasz ciagnika glownie do prac polowych to z cisnieniem 1.2 (jesli to opona nowoczesnej konstrukcji) mozesz poruszac sie zarowno po polu jak i po drodze. gdy bedziesz jezdzil sporo po drogach, nie tylko rano na pole i wieczorem powrot do 1.5-2 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W instrukcji od agrotrona mam napisane:

1.4 jeśli ciągnik jeździ głównie w polu

1.6 jazda mieszana

1.8 głównie drogi

 

W trudnych warunkach polowych można obniżyć nawet do 1.2, jeśli masz nowoczesne opony niskociśnieniowe to tak jak pisze brzozak2 można obniżyć ciśnienie nawet do 0,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mam pytanie, czy zna ktoś dobry, szerszy odpowiednik opon 12.4 R24 :)

360/70/24 bedzie akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mam pytanie jak wiedzieć co znaczy np w internecie jak wchodzę w jakiś ciagnik dane tehcniczne i opony np 6.00 –16 to ze 6 wysokosc albo jak? albo spotykam się jeszcze z takim czymś jak np R28 proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

R28- średnica osadzenia na fledze (R oznacza radialkę),

to samo 16 przy 6.00-16,

a to 6.00 to dokładnie nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

6.00-16

 

6.00 szerokość opony w calach

16 - śerdnica w calach

 

R28 czyli czyli średnica koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

6-16

6 szerokość opony w calach

16 wielkość felgi (obręczy)

R28 opona radialna pasująca na felgę 28 cali

R to nie średnica tylko oznaczenie opony radialnej

zresztą symbol średnicy to D a r to promień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj