adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

bialy2005    582

według mnie bierz 480/600 nie bedziesz żałował zawsze mniej ugniecie a co do spalania to po mojemu raczej nie beda miały wpływu. Możesz jescze wziasc 420/540 tył jak dobrze pamietam


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@AdrianFanDeutz moj ojciec ma takie buty w nh t6040 i nie ma problemu z brakiem mocy :) mysle, ze w t6020 tez tego nie doswiadczysz.

spalanie w pewnych sytuacjach wzrosnie, w pewnych moze nawet zmalec, jedno jest pewne nie bedzie to zauwazalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

panowie pomocy jeżeli na mojm MF290 mam na tyle 16.9/34 to jakie powinienem załorzyć na przód prosze o pomoc ,jakiś wzór na obliczenie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie ma żadnego wzoru. Opony dobierasz odpowiednio do przekładni ewentualnie przekładnie dobierasz do opon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Wedle konedata w parze z 16,9-34 montowano 13,6-24 standardowo do MF 290, a jakie były przedtem opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

na tyle jw.a na przodzie 11.2/24 i scinało je konkretnie wogle to nie wiem jakim cudem skrzynia się nie rozwaliła.im bardziej się ścinają te opony to gorzej mi skrzynia wyje.

Dzięki wielkie za te dla mnie cenne informacje.Pozdrawiam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

potrzebował bym opon o rozmiarze 12,5-18 (do ładowarki) nie wiecie może czy jakiś inny rozmiar by nie pasował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz szersze zakładać jak Masz miejsce tylko jakie MAsz teraz zwykle czy wzmocnione takie budowlane albo poszukaj używanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

witam nie wiem czy dobrze wtrafiłem ale mam pytanie mam opony w przodzie 11.2 R24 i zastanawiam sie czy moge założyć szersze opony??? bardzo bym prosił o jakąś informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

12,4 r 24 mozesz załozyci nie bedzie problemu jesli o szerszych myslisz to raczej niskoprofilówki . Jakie masz z tyłu ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

biały skad te informacje?

chcesz koledze płacić za naprawe przedniego napędu, sprzęgła lub skrzyni biegów?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

w styłu mam 16.9 R30 a te niskoprofilowe to jakie moge zalozyć

i te co mi podales to problemu z nimi nie bedzie zalorzyć???

 

tylko jak widze inne ciągniki jak mój i mają pozakładane szrsze opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Na przykłądzie zetora moge powiedziec ze smiało mozna ząłożyc 12,4 r24 zamiast 11,2 r24 :( bo sa te opony montowane zamiennie w zetorach a z tyły bez zmian. 13,6 juz wymagaja z tyłu r34 :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale akurat nie wiesz czy nie mają innego przełożenia napędzającego przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

przeciez to już jest inny obwód opony, inne przełożenie więc to może zaboleć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie fabrycznie jest 12,4 r24 i tył 16,9 r30 i przedni naped ciagnie duzo mocnij jest duzo szybszy wiec po mojemy 11,2 r24 bedzie na takim samym przełozeniu tylko bedzie moze równiej ciagneło z tyłem. U mnie na asfalcie lub betonie to zostaje slad po przednich oponach jak mam włączony przedni. Tak jest w zetorze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

siemka :) mam mały problem z doborem rozmiaru opony do tyłu, oryginalnie JD 5080M ma na przodzie 13.6-24 i na tyle 16.9-34 no i teraz chcemy zostawić te 13.6-24 z przodu a do tyłu założyć 13.6-38, jak myślicie będą się te oponki razem zgrywać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Witam kolegów , nie wiedziałem gdzie umieścić ten post to umieściłem go tutaj a mianowicie chciałbym sie dowiedziec jakie maksymalne opony moge wrzócić do mojego MF 6160 jeśli teraz ma 18.4 R 38 - 460/85 R 38 tył i przód 14.9 R 28 - 380/85 R 28opony jakie teraz są są równo z felga i w niedalekiej przyszłości myślę mu założyć max. szerokie jakie tylko wejdą i tak żeby było dobrze<opony nie były "ściągnięte" na feldze i żeby się napędy zgrywały .

 

Pozdrawiam


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

100 konny ciagnik do 580/480 to troche za cienko. 520/70 i 420/70 ma takie zaparcie w glebie ze predzej Ci ciagnik zgasnie niz zakopie na 4 kola :rolleyes: . Po drugie cena takowych opony bedzie sporo mniejsza niz szerszego kpl, po trzecie na 520 mozesz spokojnie siac nawozy i pryskac nie martwiac sie o wygniatanie zboża. Dla mnie wybór jest oczywisty a ty zrobisz jak uważasz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

powiem tak opony wchodzą w grę tylko używki z ponad 50% bieżnikiem , kolega ma w 912 na tyle 520 nawet ładnie wyglądają zaraz lepiej ciągnie powiedział , do siania i oprysków mam mniejsze ciągniki :rolleyes: ten tylko do orki, siewu,prasy rolującej , przyczepy samozbierającej, transportu , także opony szerokie ze względu na łaki , oraz czasem mokre pola , ale także ze względów wyglądowych


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj