adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

yacenty    3838

ja u siebie mam przod 480/65 tył 480/70 i troszke katalogów przeczytałem nim skompletowałem taki zestaw, troszke tez sam liczyłem na kalkulatorach tak aby nie wysypać przedniego napędu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Kumpel w Swojej byłej c-355 miał tynle opony 16 r28 szersze od 14 i ta c-355 w 4 pługach szła na głębokiej orce :lol:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Panowie mam takie pytanie niedługo czeka mnie wymiana tylnych opon w T-25. Obecnie mam rozmiar 12,4 R 28 a chciałbym założyć 13,6 R 28. Czy taka opona będzie pasować i czy nie będzie stwarzać zbyt dużych oporów??z góry dzięki pozdro :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

a ja mam pytanko z innej beczki. jaki rozmiar najbardziej chodzi mi o szerokosc opon uwazacie za optymalny do ciagnika 120km który ma pracowac z pługiem, agregatem up-sie, prasa ( łaki)

 

540, 600, 650 ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

co to za guma 580? jakaś mało spotykana raczej - miałes na mysli 480?

ja bym szukał czegoś w okolicy 520/70 albo 600/65


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

o kurcze, wstyd się przyznać ale zapomniałem o tej wielkosci, ja jednak szukałem węższych kółek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

580 mało spotykana opona ale są takie w produkcji. Mitas produkuje np. oponkę o wymiarze 580/70R38. Kiedyś na allegro stał Ursus 1634 na 580 tył i 480 przód. Byczo wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to ma byc case 115 i praktycznie stndard to 600. 540 bardzo żadko zamawiany i widziłem na tych oponach 125 to dziwnie wygladała jakby felgi za waskie do nich były :) JAkos mysle o 600 bo 580 to wogóle chyba nie ma w wyborze. 650 to chyba juz lekka przesada jak do orki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
co to za guma 580? jakaś mało spotykana raczej - miałes na mysli 480?

ja bym szukał czegoś w okolicy 520/70 albo 600/65

 

Powiedziałbym, że 540 to mało spotykany rozmiar a na 580 chyba większość nowych ciągników 100-150km stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Jaka byłaby maksymalna szerokość tylnich opon do poczciwej c360? będę wdzięczny za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a czy wogóle do jakiegoś ciągnika jest maksymalna szerokość? maksymalną szerokość tylnych kół może ograniczać chyba tylko wysokosć i szerokość felgi, ale felgi można dobrać szersze, spokojnie do c 360 zakładają opony 16,9 , a można z powodzeniem 480/70/28 ale nei wiem czy nie trzeba by lekko poszerzyć rozstawu kół, są i szersze opony tylko czy to ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jesli chodzi o c360 to zakłądasz 16,9 i nie ma problemów nic nie trzeba zmieniac. Znajomy tak ma.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Ferdek07 "maksymalna szerokość" oznacza też, że te opony mają mieć jakieś uzasadnienie, i żeby z ciągnika nie robiły dziwoląga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pytasz o maksymalną szerokość to podaje maxymalną, a mogłeś łaskawie chciaż troche określić swoje wymaganie co do szerokości opon lub prac jakie ma wykonywać, 480/70/28 były by słusznym ogumieniem do 60tki, kiedyś sąsiad założył do 4011 koła od kombajna i tak woził las, chyba od wistuli wcześniej zdjoł błotniki i takim "diabłem" ciągnał po 2 przyczepy ze zdjętym tłumikiem bo wtedy niby mocniejszy był he he

a dlatego 480 bow opcji takie były do lampo 50 , a 480/70 są minimalnie niższe od 16,9, no a jak już chcesz żeby było tak jak fabryka przykazała i nie zmieniały się prędkości na poszczególnych biegach to tylko 420/70/28, ale lepiej 16,9 bo będzie szybszy a szerokość też 420, a tak wogóle to ważne było by również coś szerszego na przód załozyć

 

ps. a kto to w innym temacie napisał że ciągnik to wół do roboty i wazne żeby dobrze robił robote a wygląd jest nieistotny wiec o co Ci chodzi z tym dziwolągiem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Ferdek07 haha Belarus to "wół roboczy" :P

 

Co do C360 to nie musi być tak jak fabryka przykazała; potrzebne mi są szersze opony żeby tak nie siadał np w rotacyjce na podmokłych łąkach. Felg nie chce zmieniać, bo to mimo wszystko kolejne koszty. Raczej coś na te założyć. O przednim komplecie też myślę, tylko żeby można było tym skręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zapomniałem że kolego przede wszystkim ekonomiczne rozwiązania ceni :P a ja tutaj o drogich niskoprofilowych oponach he he, tak jak @Biały2005 napisał 16,9 jeśli chcesz nowe, a jeśli używane to ja bym się pokusił jednak o te 480/70/28 jakbyś gdzieś znalazł tanie i w dobnrym stanie, a na przód kolega załozył 6.50/16 ruskie opony i bardzo lekko się skręca

 

ps. to nie kosisz belarusem? u nas wszyscy mtz-tami koszą 100 obr wom i latasz 1300 obr silnika a spali mniej jak c 360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Ferdek07 po co mi nowe felgi ;)

 

W rotacyjce 1,80 i c360 da sobie radę- przy wożeniu do obory musiałbym Belarusa odpinać od samozbierającej i do rotacyjki podpinać. A tak c360 stoi z rotacyjką a Belarus z przyczepą...w gruncie rzeczy przydałby sie przedni tuz i czołowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a ja mam pytanko z innej beczki. jaki rozmiar najbardziej chodzi mi o szerokosc opon uwazacie za optymalny do ciagnika 120km który ma pracowac z pługiem, agregatem up-sie, prasa ( łaki)

 

540, 600, 650 ??

jesli nie ma pracowac z opryskiwaczem, rozsiewaczem itp. w miedzyrzedziach to teraz czesto spotykana w ofertach nowych ciagnikow (i korzystna cenowo) jest opona o szeokosci 600 mm, jesli to w miare lekki ciagnik (np. 4 cylindrowy) nie potrzeba uzywac blizniakow do pracy z agregatem czy siewnikiem, no i przy plugu, ktory zabiera min. 40 tez sie zmiesci w bruzde, dlatego mysle, ze to najbardziej uniwersalny wybor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Akurat ten ciągnik nie jest taki lekki minimalna waga gołego cignika to 5t z obciażnikami przekracza 6t. Pług bedzie 50cm na korpus tzn z regulacja do 50cm. Własnie nie widziłęm jak wyglada w praktyce orka na takich gumach. Bo chyba 650 to za duzo jak do orki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to jak orzą na 710 ???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja mam w swoim ciągniku 650 z tyłu i pług kryje bez problemu nie widać śladu opon.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o oponach 480/600 do ciągnika 110konnego ? Czy to prawda ze na takich oponach będzie dużo palił i strasznie "zamulał"?, rozważam zakup Hollanda T6020 na W/w oponach jednak ludzie mówia mi że do takich opon taki ciągnik jest zasłaby. w takim bądź razie czy mógłby mi ktos z was moi mili podać jakie fabrycznie opony może załozyć "fabryka" do seri T6000 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj