adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

rafal13113    144
a tak ciezko sobie policzyc? kilka razy juz podawałem łopatologicznie jak sie to liczy

 

 

tylko jakoś nie mogę tego znaleźć mógłbyś rzucić to jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

myslisz ze admin nie ma co robic tylko 5 razy pisac to samo!!!

przeczytaj pare tematow to sie dowiesz jak nie umiesz korzystac z szukajki, mi tez sie nie chce tego podawac, ani szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

bodaj 10 postów wstecz w tym temacie - jejku jakie lenistwo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ogolnie to 2*pi*r, a szczegolowo znajdziesz w tablicach, chyba ze ktos zna wzor uwzgledniajacy wspolczynniki dla opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

dajcie mi melisy, bo juz nie moge dzis normalnie

 

masz koło r24 tak? wiec wiesz jakie jest wysokie, masz profil opony 380/70 - wyliczasz sobie wysokosc gumy, sumujesz i juz - to tak ciezko sobie wymyslec?

do jakiej ty szkoły chodzisz/chodziłes? bierzesz ołówek - rysujesz felge - masz wymiar, dokładasz na nią oponę, masz jej wymiar - więc a+b i masz wymiar koła (felgi z oponą, grubość dętki jest pomijalnie mała)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

liczyłem na gotowe <_< ale cóż jak tak to trzeba będzie liczyć a do szkoły to ZUT czyli AR Szczecin + Politechnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

nie dosc ze len, to jeszcze patentowy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak tak czytam o tym promieniu i felgach to aż zaraz napiszę coś przez co zapewne cholernie niepopularny na AF się stanę <_<-no ale do rzeczy-moim zdaniem dużo ludzi studiujących dzisiaj jeszcze paręnaście lat temu nie miałoby szans na dopuszczenie do matury-może sprecyzuję-nie chodzi mi tutaj o studiujących na polibudach,AR wszelakiej maści czy też dawnych "państwowych" uniwerkach-tam dalej jest zapieprz ale o studiujących na Wyższej..............Marketingu,zarządzania czy czegoś tam jeszcze w Pipidowie Górnym-czyli szkół typu "płacę i wymagam"-miałem ostatnimi czasy okazję porozmawiać z taką osobą (po studiach, na stanowisku,w banku)-zdaje się że akurat ta osoba w życiu książki nie przeczytała !!!

Wiem że nie w temacie ale jakoś powstrzymać się nie mogłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

z tym zapieprzem na państwowych to też byłbym ostrozny.

Kończąc szkołę która wg różnych rankingów była 1 lub w trójce najlepszych szkół w swojej branzy w Polsce nasuwa mi się tylko jedna myśl - współczuję tym którzy kończą 30 czy tez 50 szkołę z tej samej listy.

 

Mam nadzieje ze kolega dobrze zintepretował moje sugestie co do liczenia, bo jak dzis widze co napisałem wczoraj to zauwazyłem ze zrobiłem tam kilka duzych uproszczen ale mam nadzieje ze kolega je dostrzegł i delikatnie skorygował mój pseudo wzór


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
21 lat i politechnika + akademia rolnicza?? studiujesz rownolegle czy jak?

 

równolegle nie ale od nowego roku AR szczecin i polibuda połączyły się tworząc Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny tylko mówiąc komuś że studiuję na ZUCie to nikt nie wie co to jest więc temu tak napisałem ( wiem że nie na temat ale jak pytają to odpowiadam)

 

prezesie wzór wiem mniej więcej jaki ma być tylko z tym że jestem zarejestrowany na AF i można uzyskać to trochę informacji bez szukania godzinami w necie i liczenia w domu i miałem nadzieję że tą informację też uda mi się uzyskać po to w końcu jest forum <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

przeciez to jest 3minuty liczenia na kalkulatorze - zeby było dokładnie, albo 2 minuty w pamieci - z grubsza <_< a na pisanie ile straciłes?

felga 24cale ->60cm -> 380/70 -?25cm do kupy razem daje 110cm - proste?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Mi wyszło coś takiego tak jak mówił @yacenty 3 min liczenia

1cal=25,4mm

25,4*24=609mm

70% z szerokości opony

380*0,7=266

360*0,7=252

Opona 380/70R24 ma wysokość 1141mm

Opona 360/70R24 ma wysokość 1113mm

No chyba że chcesz naprawde dokładnie to możesz jeszcze wyliczyć jeszcze ugięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro

uczelnie panstwowe to tez pomylki chociaz mniejsze niz te prywatne, bo tego w ogole nie powinni uczelnia nazywac (mowie tu o doskonalej wiekszosci, bo sa jakies wyjatki).

caly program nauczania wyzszego nie ma wiekszego odzwierciedlenia w rzeczywistosci, nie kumam zeby przez 7 semestrow uczyc po trylion godzin w tygodniu tylko przedmioty ogolne, a przez 2 semestry po 20 godzin w tygodniu zawodowe, to na pewno nie jest normalne <_< :) to tak jakby chcieli stworzyc armie naukowcow, a nie ludzi do pracy. przedmioty ogolne 3 stopien wtajemniczenia i do tego wymagaja, zeby kazdy inzynier umial mosty budowac.... oczywiscie nie koniecznie ten co jest na budownictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

@brzozak2 masz rację z tym nauczaniem u mnie na Politechnice pierwsze 4 semestry to tylko przedmioty ogólne, semestr 5 i 6 było trochę ciekawiej dopiero od 7 było na temat i ciekawie <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@yacenty,brzozak&darek-ja pisałem o czasie przeszłym a nie o tym co się dzisiaj dzieje-paradoksalnie-kompletnie się z Tobą brzozak nie zgadzam-chodzi o to że naukowców chcą z Was zrobić <_<-i właśnie chwała za to-nie ma chyba nic gorszego jak wąska specjalizacja i właśnie nieznajomość tych jak to nazywasz " przedmiotów ogólnych"-facio który potrafi naprawić elektrownię atomową ale twierdzący że Kopernik też była kobietą :) to przekleństwo naszych czasów.Zdajecie sobie sprawę jak rozległą "wiedzą ogólną" dysponowali inżynierowie w nieco dawniejszych czasach ?Choćby taki jeden Leonardo...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ogolnie to jest bardzo dobrze miec rozlegla wiedze ogolna nie przecze, ale to bardzo malo praktyczne, zamiast czasu spedzonego na mechanice III, czy drganiach II wolalbym sie uczyc tego czego chce, a nie przetrwac pare lat by na koniec liznac to co mnie interesuje i w czym widze przyszlosc, jak dla mnie to archaiczny system. moi rodzice powtarzaja to samo co ty, ale ja mam inny punkt widzenia <_<

pozniej trzeba isc do pracy i przez pare lat uczyc sie zawodu i wszystko od nowa przerabiac po swojemu, swietne. poza tym ja nie mowie o ludziach wybitnych, nawet o tych wybijajacych sie tylko o zwyklych studentach co walcza zeby przetrwac i tak nie wiele z tej wiedzy ogolnej zapamietaja, ale ok.

 

poza tym chcialbym zauwazyc, ze wiekszosc tych bardzo mocno zglebianych przedmiotow ogolnych i tak juz jest traktowana bardziej lajtowo, bo zeby to zrozumiec i przerobic na serio trzeba spedzic wielokrotnie wiecej godzin zarowno na cwiczeniach jak i wykladach, wiec prowadzacy przepuszczaja bo jakby cisneli to z roku uczyliby max. kilkanascie osob. niestety katedry co narobily wielu naukowcow musza obsadzic swoje stanowiska i dla konkretnych przedmiotow nie ma juz miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale się temat z opon wykluł <_<-co do tego że wiedza ogólna mało praktyczna jest to się zgodzę-ale za to jaka fajna :)-zresztą ok. koniec OT widzę że akurat w tej kwestii mamy takie różnice poglądów że nigdy byśmy się nie dogadali-kompletnie niezłośliwe jest to co napisałem-więc lepiej zacznijmy znów o ciągnikach i innych kombajnach pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

toć ja tez nigdy nie pisze zlosliwie <_<

a ten temat przez ostatnie 2 strony i tak zszedl na psy wiec nie ma czego zalowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

jak już piszemy o uczelniach to powiem że u mnie to 3 semestry było ogólnie i bezsensu ale teraz zaczęli gadać coś z sensem i odnośnie mojego kierunku, a kolego brzozak2 z tymi przedmiotami to masz trochę racji ale nie do końca się z tobą zgodzę bo po to idziesz na studia żeby dostać tytuł naukowy czyli chcesz zostać naukowcem <_< a jak chcesz tylko wiedzę z przedmiotów zawodowych to od tego są zawodówki niestety taki mamy system naukowy.

 

Ps ale się bałagan zrobił w tym temacie z opon na oświatę niezła rozbieżność może by założyć oddzielny temat o tym w odpowiednim dziale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
a wie może ktoś jaka jest różnica w obwodzie i wysokości między oponą 380/70/24 a oponą 360/70/24

 

AN-25 AN-21 AN-13

 

360/70R24; 380/70R24 ; 12.4R24; 13.6R24; 12.4-24

 

Promień statyczny 505mm; 526mm; 515mm; 540mm ; 537mm

 

Efektywny obwód toczenia 3382mm; 3611mm ; 3410mm; 3534mm ; 3460mm

 

 

 

Dane pochodzą z katalogu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Słuchajcie, mam taki problem a mianowicie mam na ciągniku opony 580/70R38 tył i przód 480/70R28. Przednie są zjechane i przyszedł czas na nowe, zastanawiam się nad założeniem na przód 540/65R28 i moje pytanie brzmi czy profil 65 szer. 540 będzie odpowiadał profilowi 70 szer. opony 480. Zerkając za nowymi oponami nigdzie nie natrafiłem na opony 540/70R28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

540/65 to odpowiednik 480/70 wiec smiało możesz brac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj