adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

Arek    218

Trochę pokręciłeś z tymi rozmiarami 20.8R38 to oznaczenie wysokoprofilowej opony o szerokości ok 52cm, nowsze oznaczenie to 520/85r38, tak samo 16.9r28 to 420/85r28.

Wg konedata ten model miał opony 16.9-28 i 18.4-38 więc trochę masz pozamieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jesli mam juz z tyłu 20.8 R38 w nowym oznaczeniu 85 R38 to jesli założe 420/85 R28 to chyba powinno grać. dobrze myślę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Skoro na tyle masz o jeden rozmiar większe to i na przodzie powinny być o jeden rozmiar większe czyli 480/85r28 ale chyba trudno dostać taki rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko jest mi się połapać w tych rozmiarach opon zawsze wydawało mi się że wysokość profilu powinna być taka sama czyli tył 85 i przód 85 a szerokość opony może się nie dużo różnić, ale widzę że się myliłem.

Dzięki Arek za pomoc i będę szukał 480/85 lub czeka mnie wymiana 4 opon :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Aaa racja, coś mi się pomerdało, że 16,9 to 480 :wacko:

 

Edit.

Raczej 420/85, 480/70 lub 540/65,R 28 bo to są odpowiedniki 16,9 R28

Z tego skorzystaj http://www.trellebor...ire-dimensions/

 

 

Jednak dobrze wcześniej napisałem.

Jeśli na tyle ma o jeden rozmiar większe założone czyli 20.8 zamiast 18.4 to dla zachowania proporcji na przodzie też powinien o jeden rozmiar większe założyć czyli teoretyczne 480/85.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon55    0

Mam taki problem:

Znalazłem ciagnik case magnum 7120 który ma załozone tylne koła o rozmiarze 710/75R34.

Oryginalne koła dedykowane do tego modelu to 20.8R38.

Czy ciągnik ma załozone odpowiednie ogumienie.

Zauważmy że oba rozmiary mają inny romiar felgi.

Widziałem buszujac po googlach już kilka tych ciagników które maja załozone koła o takim rozmiarze.

Z góry dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

panowie a może wiecie jakie zastosowąc opony do przodu do MTZ zamiast standardowych 11.2-20?????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he niestety. Im większa opona cena rośnie. Możliwe że zrekompensuje się to dłuższą eksploatacją lub zmniejszeniem poślizgu i oszczędnością na paliwie. Ale to drugie jest nie do odczucia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam koledzy.

doradźcie mi czy dobrze wyszukałem zamienniki

 

orginał przód 13.6/28 a chciałbym założyć 440/65 R28 lub 420/70 R28

orginał tył 18.4/38 a chciałbym założyć 540/70 R38 lub 520/75 R38

 

proszę o wasze opinie czy dobrze je dobrałem, a ciągnik to Fendt 611 LS i czy ktoś zna lub ma namiary na kogoś kto handluje używanymi oponami w woj. pomorskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki tomek za radę :) a jak to właściwie jest z tym napędem przednim? on powinien troszkę szybciej nadbierać prawda? jaka jest różnica przód - tył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorgo_pl    13

Koledzy mam pytanie czemu opony o tym samym rozmiarze mają różną średnicę? Kupiłem koła do bizona 18,4/15-30 i jedna opona firmy barum 10pr ma 158cm średnicy bieżnika jest dużo, mam również jeszcze kilka innych opon również barum i mają one 150 cm średnicy, bieżnika jest też sporo. Opony mają chyba po 8 płucien ale to chyba nie powinno mieć wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A jezeli ja mam z przodu opony takie jak producent podaje czyli 13.6r24 ale sa juz lyse a z tylu 15.5r38 a powinny wedlug konedata.net byc 18,4-34 to czy mi napedy napewno sie zgrywaja? Ciagnik to mf 690. Przy wlaczonym napedzie jadac prosto moze nie widac zeby opona sie darla jadac np po kostce ale jak skrecam to juz widac ze przednie sie pchaja po ziemi Czy jest to moze spowodowane tym ze podobno w tym mf naped kreci sie rownomiernie jak by na blokadzie?

Chcialbym teraz wymienic przednie opony ale nie wiem jakie kupic czy oryginalne czy moze troche wyzsze?

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Chciałem się zapytać czy do belarusa zamiast 11.2-20 da są jakieś oponki szersze ? A 320/70r20 i 380/65r20 ? pasują z obwodów no ale nie wiem czy kupiłby takie i zmieścił na felgę chociaż jakby kupił felgę 12 cali to chyba powinno się zmieścić.

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, będę zamawiał DF K 410 100km i ktoś może mi doradzić z jakimi kołami mogę wziąć, ciągnik będzie służył jako pomocniczy prace z ładowaczem, rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, trochę transportu itp. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam problem, bo wujek poprosił mnie o znalezienie mu w internecie opon do ciągnika o rozmiarze 1000(10.00?)-16. 16 to średnica felgi w calach, a te nieszczęsne 1000? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć opisu wymienionych przeze mnie symboli (znajduję jedynie zapisane w innym formacie). Ponadto chciałbym się dowiedzieć, czy opony o rozmiarze 9.00-16 będą pasować? Przepraszam, że zawracam głowę, ale jestem laikiem jeśli chodzi o rolnictwo i po prostu chcę pomóc wujkowi. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj