adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

romek6340    221

11.2 jest niższa od 12.4. Zamiennikiem o większej szerokości dla 11.2 jest  320/70 R 28. 320/85 R28 to jest to samo co 12.4 R28 tylko inne oznaczenie. Chcesz rozmiar szerszą od 12.4 to musisz brać 360/70 R 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Może ma ktoś wiedze jaką maksymalnie wąską opone da sie założyć na felge na której fabrycznie była opona o szerokości 480?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na pewno nie węższą niż sama felga której szerokość jest określona w calach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

380/70 powinna być dobra chociaż nie znamy szerokości felgi ale jeśli obecna opona nie była dołem zwężona na feldze to rozmiar szersza będzie ok. Kolejny odpowiednik to 440/65 ale ta już raczej będzie za szeroka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

380/70 powinna być dobra chociaż nie znamy szerokości felgi ale jeśli obecna opona nie była dołem zwężona na feldze to rozmiar szersza będzie ok. Kolejny odpowiednik to 440/65 ale ta już raczej będzie za szeroka

 

No własnie się tak zastanawiam czy 440/65 była by dobra.

No własnie się tak zastanawiam czy 440/65 była by dobra.

 

Na feldze jest coś W12x28 ale nw czy to jest to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak, to jest rozmiar felgi. Patrzę po katalogach producentów opon do i 380/70 jest dobra ale do 440/65 może być za wąska. Niektórzy dopuszczają taką felgę ale większość nie, zależy od producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Tak, to jest rozmiar felgi. Patrzę po katalogach producentów opon do i 380/70 jest dobra ale do 440/65 może być za wąska. Niektórzy dopuszczają taką felgę ale większość nie, zależy od producenta

 

Dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Czy do Ursusa 1634 można załorzyć 580/70 r38? Teraz są 20.8 r38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Witam posiadam opony 320/85 R24 oraz 320/85 R 38

a

Chciałbym założyc 320/85R32 oraz 320/90 R46  jak to policzyć czy będą napędy się zgrywać ciagnik 4WD

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Witam,w ciągniku JD 3050 mam założone przód 380/70/28 tył 20.8-38 i chcę zmienić przednie opony bo łyse,a tylne chcę zostawić bo dobre.Orginalnie powinno być przód 12.4-28,tył 16.9-38 ale facet od którego kupiłem ciągnik zmienił na te szersze.Nie wiem jakie teraz mam założyć na przód aby zgrały się z tylnymi 20.8-38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

na przodzie masz odpowiednik 13.6, tylko pytanie czy w tym momencie zgrywają się napędy ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Tak jeżdżę od listopada i nic się nie dzieje,na napędzie zaorałem też ok.10 ha i było normalnie,ale przód łysy ina wiosnę będzie lipa-chcę je zmienić a nie będę ładował kasy w nowe bo ciągnik będzie w maju do sprzedaży i nikt mi za nie nie wróci,chce kupić używki ale nie mam pojęcia jaki rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

witam panowie prosilbym o informacje odnosnie zetor 6340 przod opony sa 12,4 -24, a na tyle 16.9-34 ,chodziłoby na tył zalozyc szerokosc tez 12,4 ale jaka wysokosc na 36 , 38 czy 40 cali, nie moge rzadnych info znalezc


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

poszukuje opony do przyczepki zmienika, była tam założona 6.00 -18 i chce założyć jakąś od busa czy ciężarowego 

Edytowano przez karolursus2812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

18 na busach czy ciężarówkach nie widziałem, co najwyżej suv, ale dużej nośności nie będą miały


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilJXU105    8

Witam. Zakupilem renault 681.4s ktory stoi aktualnie na oponach z tylu 15.5 R38 a z przodu 13.6 R24. Chcialbym troche zejsc z szerokosci opon bo to bedzie ciagnik glownie do opryskiwacza a mianowicie z tylu chce zalozyc 13.6 R38 a z przodu 12.4 R24. Czy potrafi mi ktos odpowiedziec czy to bedzie chodzilo i czy nie rozleci mi sie przedni naped? Bo mam obawy ze to sie nie zgra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomix84    0

witam mam pytanie z przodu w John 2850 mam zalożone opony 14,9 R24  . czy mogę założyć opony o wyższym profilu  380 85 R24 czy nic się nie stanie?


witam mam pytanie z przodu w John 2850 mam zalożone opony 14,9 R24  . czy mogę założyć opony o wyższym profilu  380 85 R24 czy nic się nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

Mam za zetorze forterra 10641 opony przód 14.9 R24 a tył 18.4 R38, czy dało by założyć szersze na przód ale żeby się z tyłem zgrywało wszystko i czy felga była by nie za wąska.

 

Edytowano przez kondzio1579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

Witam wiem ze zly dzial ale musze widzieć.  Czym sie roznia opony 28.1R26 a 28LR26 jakie sa roznice 


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

28LR26 ma srednice zew. podobna do 23,1 R26, a 28.1 R26 jest to duzo wieksza opona. 28L to tak jakby niskoprofilowa  28,1 :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj