adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Panowie i Panie, gdzie znajde zamienniki wąskich opon?

konkretnie interesuje mnie dla 520/70r38 i 420/70r28


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tu masz dwa linki

http://opony-rolnicze.sklep.pl/pl/32-44

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Fajna "przeglądarka rozmiarów" i przelicznik. Pokazuje rozmiary opon i różnice według wzorcowej. Wpisz tą co masz, do rzędów szerokość 270 np. i profil 95. Wpisuj coraz większe rozmiary felg aż wymiary średnicy będą przynajmniej zbliżone.Szukaj.

Jeśli chodzi ci o opony do rzędów to na bank wiąże się to ze zmianą felgi. Żeby zachować średnicę przy pierwszej to możliwe że 46 cali będzie za mało.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale ty podałeś opony 16-ki a kolega pyta o 34 i 28 cali.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Panowie i Panie, gdzie znajde zamienniki wąskich opon?

konkretnie interesuje mnie dla 520/70r38 i 420/70r28

 

Żeby admin z googli nie potrafił korzystać :P

 

https://www.google.p...fox-a&gws_rd=cr

 

Pierwszy wynik od góry.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@seweryn20 ostatni post na popr\edniej stronie :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Ale i tak się przyczepię. Kolega wkleił wcześniejszy post Admina a w nim koła R38 i R28. Czyli zakładam że te rozmiary miał na myśli.

Coś poprawił kolega Arek w swoim poście co prawda ale nie sprawdzałem co. Pewnie inny czytał a na inny odpowiedział. Pomyłka ludzka rzecz.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie i Panie, gdzie znajde zamienniki wąskich opon?

konkretnie interesuje mnie dla 520/70r38 i 420/70r28

Przedzwoń sobie do nich

http://www.kolarolnicze.pl/

Coś tobie znajdą, a jak nie to doradzą jakiego koła szukać tak aby to pasowało.

Ja do takich samych kół jak twoje wstawiam 11,2/95/32 i 11,2/95/48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

orginalne koło przód 380/85 R 24 tył 420/85 R 34 w zamienniku opon najbliższe to dla 270/85 to R przód 32 i tył 44 ale różnica i tak wychodzi w przypadku przednich 2,83% a tylnich 0,06% czy te różnice są do przyjęcia?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marwasz199117    106

witam mam opony przód 340/85 r24 i tył 16.9 r34 i czy można założyć na te same felgi na przód 380/70 r24 i tył 480/85 r34?

Edytowano przez marwasz199117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Mam podobny problem jak kolega na górze otóż mam forterrę , która zprzodu ma opony 14.9 R24 (380) , czy na tą samą felgę da się założyć oponę 420 R24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJ6070    0

Mam opony w NH 540/65 R34 tył i 440/65 R24 przód. Chcę dokupić wąskie koła do międzyrzędzi. Czy koła 9,5-32 przód i 9,5-48 tył będą pasować? Wg kalkulatora zamienników te maja po 5,5% różnicy średnic i na przodzie i na tyle. Nie wiem czy ten % różnicy ma być najbardziej zbliżony do opon poprzednich czy między sobą?

A jeśli nie te, to czy może mi ktoś doradzić?

Edytowano przez JJ6070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Witam .Mam taki problem a mianowicie koła orginalne mam 16,9r34 i chciałem do nich blizniaki na szybkosprzegach czy rozmiar13,6r36 bedzie pasował??

Edytowano przez dudas83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

A ja mam pytanie troszke innego rodzaju :) W ciągniku który kupiłem mam 16.9 R28 przód i 460/85 R42 tył... Czy te koła wogóle się zgrywają i przedni napęd na tym nie cierpi? :) Chce założyć do tyłu szersze koła, co najmniej 520, jakie rozmiary na przód i tył szukać, żeby się zgrały i pasowało wszystko ?:) Dodam, że według danych technicznych w tym modelu podstawowe koła to 420/70R28 i 520/70R38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pierwsze powinieneś sprawdzić czy to co masz się zgrywa.

Z matmy jesteś dobry?

http://www.trelleborg.com/pl/wheelsystems/PL/Informacje-techniczne/Mechanical-lead/

Zmierz przełożenie i albo przekształć wzór żeby znaleźć coś do tyłu lub do przodu albo kombinuj metodą prób i błędów.

Na przód opony nie ma problemu o tej średnicy bo odpowiednik to 480/70 i 540/65.

Z tyłem mam dylemat bo opona 18,4R42 to koło 480/80R42.

Więc jeśli taka masz to zamiennikiem będzie 600/65rR42.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Czy do przedniego napędu zamiast opon 380/70 r28 mogę zastosować 420/70 r28 (czy jest duża różnica wysokości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMT_579    0

pomóżcie dobrać opony do IMT 579. w katalogu wyczytałem, żę powinny być 9.5-24 z przodu i 18.4-30 z tyłu.W te chwili każda opona jest inna a z tyłu chociaż o takich samych oznaczeniach to jedna od drugiej jest szersza i żle się ora z pługiem obrotowym. Ktoś mi powiedział ,że z przodu ma założone opony 11.2-24 i jest ok. Ale czy aby napewno? A jak rozczytać takie oznaczenie opony przedniej 14.9/80-24 i jak się ona ma do 9.5-24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

9,5-24 to opona o wysokości około 106 cm. Możesz zamiast niej kupić szerszy odpowiednik odpowiednik 300/70r24.

Chodzi o to by zgrywały się napędy. O ile ta przednia jest napędowa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

Witam. 1.5 roku temu kupiłem Renault 133.54 z oponami prżód 480/70 r28 tył 18.4 r 38 jeżdziłem na tych oponach az do momentu złapania kapcia. Mechanik stwierdził ze niezgrywaja mi sie napedy.

Czy jak założe z tyłu 580/70 r38 a przód bez zmian czyli 480/70 r 28 to bedzie ok?

Tył musze wymienic bo mam strasznie spekane i przyszczypuja mi detke (3 razy łatałem)

 

P.S. dodam ze wczoraj scieło mi frezy od wałka wychodzacego z przedniego napędu. czy to mozę być konsekwencja tego?

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

najbezpieczniej - zadzwoń do producenta i dowiedz się na jakich oponach ciągnik wyszedł z fabryki, wtedy będziesz wiedział przy których oponach ktoś grzebał i jakie jest przełożenie napędów - wtedy będzie można dobrac opony.

Ja tak zrobiłem - dla producenta to żaden problem aby podać konfigurację maszyny jaka wyjeżdża z zakładu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2004    0
Napisano (edytowany)

Wiam,

mam problem z doborem przednich opon do FENDT'a 108LSA

oryginalnie powinno być przód: 11,2-24 tył:16,9-34

ktoś założył na tył: 16,9-30

i teraz moje pytanie jakie opony zalożyć na przód, mam felgę szer.11cali średnica 20cali

 

Czy tyłowi 16,9-30 odpowiada na przód 11,2-20 a może nie jest to takie jednoznaczne?

No i czy ewentualnie na felgę 11cali założę oponę 11,2, która wymaga bodajże 9 lub 10 cali felgę?

Edytowano przez mariusz2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Da radę założyć 20.8R38 na tył i 16.9r24, do ursusa 1224? Co trzeba zmieniać w skrzyni, wujek chce założyć jakieś szerokie a nie chce żeby przód był w górze jak to jest przy oponach 14.9r28 i 18.4r38 (teraz ma takie) (i tak lepiej wygląda od standardowych) czy nawet jakby się dało to oponę chciałby dać opony 480/70r24 i 580/70r38 =D jak szaleć to szaleć proporcja jak w przypadku opon które podałem pierwsze. Felgi z tyłu i tak trzeba zmienić na szersze, dużo felg pełnych jest bez problemu, ale co z przodem bo z przodu opona by była szersza od felgi o 18cm bo 12x24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj