Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DanielMP    11
5 minut temu, alfa napisał:

Panie kolego ja też mam bardzo dobre wykształcenie i nie kierowałem tego bezpośrednio do ciebie tak wykształcenia jak i o kredytach tylko do nas wszystkich 

Cofnij się kolego kilka postów do tyłu pisałem o przerzucie . Masz w tym interes w sensie zarabiasz na tym że mleczarnia kupuje przerzut . Czemu nie na hodowcę?  😉

to jest forum hodowców bydła mlecznego i ja nim jestem, nie ogłupiaj ludzi swoimi wypowiedziami :) swoimi postami próbujesz nas tu wszystkich przekonać że podmiotom skupującym nie kalkuluje się płacić wyższej ceny za surowiec w obecnych czasach, my rolnicy swój rozum mamy i wiemy jaka powinna być cena mleka płacona przez spółdzielnie w obecnych realiach, nie uświadamiaj nas :)

alfa    367
4 minuty temu, DanielMP napisał:

to jest forum hodowców bydła mlecznego i ja nim jestem, nie ogłupiaj ludzi swoimi wypowiedziami :) swoimi postami próbujesz nas tu wszystkich przekonać że podmiotom skupującym nie kalkuluje się płacić wyższej ceny za surowiec w obecnych czasach, my rolnicy swój rozum mamy i wiemy jaka powinna być cena mleka płacona przez spółdzielnie w obecnych realiach, nie uświadamiaj nas :)

Ja nie uświadamiam tylko wiem ile ja mogę odłożyć z krow przy tej cenie to powinien i każdy inny a śmiem  twierdzić że póki w tafiach kolejka na fendty 100 km po 500 netto długa i dopchać się nie można a na prowy listy pełne to wnioskuję ze sytuacja w mleczarstwie jest bardzo dobra 😉

Wiadomość z agroFakt.pl

RusiL    177

@alfa. Sory że tak to odebrałem zwracam honor i rozumiem iż są gospodarstwa źle zarządzane i będą miały ciężko w tych czasach. Ja bardzo dobrze rozumiem obliczenia które podałeś, tyle że mówię cały czas o odpowiedzialności za decyzje która to na tych osobach nie ciąży i tyle w temacie. O przerzucie się nie wypowiadam bo z jednej strony na tym zarabiamy a z drugiej to czyste skur&%+ynstwo że dla innej firmy można zapłacić więcej niż dla własnego dostawcy.

potasmarcin    0

Alfa po twoich wypowiedziach wnioskuję że mleko bedzie w cenie październikowej. I tłumaczysz że sami sobie jesteśmy winni bo co niektórzy przeinwestowali 

alfa    367
9 minut temu, potasmarcin napisał:

Alfa po twoich wypowiedziach wnioskuję że mleko bedzie w cenie październikowej. I tłumaczysz że sami sobie jesteśmy winni bo co niektórzy przeinwestowali 

Tego nie powiedziałem że październikową ale powiem tyle żeby się nie łudzić na 2.3 brutto czy 2.4 na dłuższą metę.  

27 minut temu, RusiL napisał:

@alfa. Sory że tak to odebrałem zwracam honor i rozumiem iż są gospodarstwa źle zarządzane i będą miały ciężko w tych czasach. Ja bardzo dobrze rozumiem obliczenia które podałeś, tyle że mówię cały czas o odpowiedzialności za decyzje która to na tych osobach nie ciąży i tyle w temacie. O przerzucie się nie wypowiadam bo z jednej strony na tym zarabiamy a z drugiej to czyste skur&%+ynstwo że dla innej firmy można zapłacić więcej niż dla własnego dostawcy.

Spoko . A z  przerzutem jest jak mówisz nie wiadomo jak to odebrać.  Chciałbym tylko zeby kolega bogdan wstawił cenę za styczeń z tej sławnej mlecxarni 

krzychu121    835

Czyli szykuje się premia 20-30 groszy do ceny z grudnia? Bo w grudniu nieliczni złapali cenę 2,1 brutto a gdzie tu do 2,3-2,4

alfa    367
Napisano (edytowany)
5 minut temu, krzychu121 napisał:

Czyli szykuje się premia 20-30 groszy do ceny z grudnia? Bo w grudniu nieliczni złapali cenę 2,1 brutto a gdzie tu do 2,3-2,4

Nie o to mi chodziło że będzie premia do grudnia.  Chodziło o to że  najbliższym czasie można w sferę marzen wziąć 2.4 . Nikt też narazie nie placi w Polsce ceny zbizonej do tej kwoty W ogóle widział ktoś co biedronka robi z cenami od dzisiaj? 

Edytowano przez alfa

krzychu121    835
Napisano (edytowany)

Robią to co było wiadome od samego początku. Podnoszą ceny tak że po obniżce vatu i tak będą wyższe niż przed obniżkami 😄 

Czyli na co mamy się nastawiać. Będzie 2 z przodu? Już nie mówię żeby te 2,3-2,5 było ale te 2 -2,1 jak w grudniu mogło by być chociaż do lata 

Edytowano przez krzychu121

Arrek    39
6 minut temu, krzychu121 napisał:

W cenie grudniowej  jest 20 groszy premii także 40 groszy premii jest nierealne 

Arrek    39
8 minut temu, alfa napisał:

Nie o to mi chodziło że będzie premia do grudnia.  Chodziło o to że  najbliższym czasie można w sferę marzen wziąć 2.4 . Nikt też narazie nie placi w Polsce ceny zbizonej do tej kwoty W ogóle widział ktoś co biedronka robi z cenami od dzisiaj? 

Co biedronka robi bo ja nie w temacie ?

Gość   
Gość
Przed chwilą, Arrek napisał:

Co biedronka robi

kupę

krzychu121    835
9 minut temu, alfa napisał:

No jak to nikt. ROSPUDA 😄 a tak na poważnie Sierpc 2,3 płaci, giżycko też coś koło 2,2 no i piatnica z nowym cennikiem 2,1 przy dobrych parametrach więc mlekpol mógłby te 2 zł płacić przy dobrych parametrach 

• Thanks 1

Rrolniik    185
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, alfa napisał:

Już wspomniałem że nikt na to nie pójdzie 

Czemu nikt na to nie pójdzie? Wyliczyć średnią cenę mleka np z 5 lat i zrobić tak że obecne pobory to równowartość tej średniej, cena w przyszłych latach będzie rosła to będzie premia, cena bez zmian płaca bez zmian, a jak nikt na to nie chciał by iść to jak to pisałeś pracy jest pełno i kto inny na te warunki przystanie czyli ładna podstawa i dobra premia jak będą efekty, nie ma efektów nie ma premii.

druga sprawa mleczarnia potrafi przerzucić rosnące ceny gazu, paliwa, płac itp w cene towaru, a wyższej ceny mleka już się nie da w cenę towru wrzucić, normalnie magia. Łapy płaciły za gaz 300tys, obecnie grubo ponad milion i jakoś cudownie ich stać na te rachunki mimo tego że podnieśli cenę mleka, normalnie magia.

Edytowano przez Rrolniik
  • Like 1

alfa    367
15 minut temu, Arrek napisał:

Co biedronka robi bo ja nie w temacie ?

Podwyższa od dziś ceny na produkty od lutego obniży VAT będą zarabiać 5 procent więcej a jak wróci VAT to oczywiście do tej ceny podniesionej . I jak to za pis bywa wszystko wygląda w tvpis pięknie a jak zwykle wszyscy dostaną po d*pie 

• Like 2

Xawier    139
4 godziny temu, alfa napisał:

Wszystko ok ale pytanie podstawowe . Jak zwiększyłbys cenę dla rolnika ? Bo może masz jakiś złoty środek a ani Boras ani sapinski ani Kalinowski tego środka nie znają i trzeba im podpowiedzieć.  Czekam na propozycje a chętnie wspomnę o tej złotej myśli prezesowi może choć raz mnie pochwali . Możemy sobie pisać że będziemy ich jedli w szyję srali itp ale to nic nie da nie ma ceny za produkt nie ma ceny za surowiec.  Na początek należałoby pochwalić pis za zwiększenie zusu wszelakich podatków za zwiększenie ceny transportu opakowań utylizacji i całej reszty.  Bo żeby nie to nie wątpię że liderzy przy obecnych cenach produktów płaciliby ok 2.5 za litr no może trochę się zagalopowałem 2.3 brutto.  I trzeba pamiętać że nigdy nie było tak że koszty rolnikowi rosną to cena mleka rośnie.  Mogłoby tak być żeby w kasie było z 0.5 mld słownie 500 mln  gotówki ale niestety tak nie jest i nigdy nie będzie.  

Musi być i wilk syty i owca cała. Tylko teraz kolego Alfa powiedz jeśli ktoś ma te Fyndy prowy wzięte i cena 1.80 mu nie wystarczy to co ma zrobić? Wiadomo że przeinwestował. Albo taki jak ja sprzęty głownie własne stare większość ale na chodzie (włącznie z Vistulą) koszty rosną (zbiór traw i qq usługę bierzemy) pracy sporo, życie jedno a np ma mnie mleczarnia dymać na parametrach to się odechciewa.  Inflacja realna 10% a dojdzie do 15% a i stopy procentowe podniosą do 7% więc kto ma kredyt to niech go szybko spłaca. Trzeba znaleźć równoagę pomiędzy ceną dal rolnika (jak największą by chciał) mleczarni (tanio kupić mleko drogo sprzedać masło ser itp) a dla konsumenta (tanio kupić). Twoja i moja mleczarnia jest zarządzana przez prezesów z przerośniętym ego  i to jest niewłaściwe.

54 minuty temu, DanielMP napisał:

Tylko powiedz kolego ile wg Ciebie powinno mleko masło ser itp w sklepie kosztować i ile ludzie są  w stanie za to zapłacić?

• Like 6

greg1985    285

Chyba Mlekpol sni na jawie ludzie kończą produkcję czy to starsi bo nie ma następcy czy nawet młodzi nie chcą krów doic bo nie dość że ciężka praca to i opłacalność coraz mniejsza.  U mnie w okolicy nawet ci co nie mają kredytów narzekają że coraz mniej zostaje A urobić się trzeba . Dostawcy im uciekają do Piątnicy Giżycka i grom wie gdzie jeszcze A oni udają że wszystko w pożądku tak ma być.  To powiem tak jeszcze więcej w tym roku ludzi skończy produkcję mleka i będą później latać po całej Polsce szukać towaru. 

Były takie teksty że Piątnica lepiej płaci i odzwyki to się przenieś albo czego się odzywasz twoje miejsce jest w oborze już się skończyły. Narzekają że markety słabo płacą A inwestują wszystkie zyski w budynki . Nie opłaca się to po co inwestować. Lepiej by wyszli na tym jak by tym zyskiem z rolnikiem się podzielili w tych ciężkich czasach by mieli i mleko i producenta mleka 

• Like 4

krzychu121    835

@greg1985 zgadzam się w 100 %. Inwestycje powinny być zastopowane skoro i tak nie są wykorzystane w 100 % moce przerobowe a nadchodzi stabilizacja jak nie spadki w produkcji więc nie ma co przesadzać z inwestycjami zwłąszcza przy tych kosztach. Mlekowita robi dokłądnie to samo. Tylko Darek dąży do wywalenia członków spółdzielni i zrobienia prywatnego folwarku. @Xawier dobrze napisał. Prezesi mają wielkie ego i liczy się tylko to co oni chcą mimo iż niektóre decyzje są kolejnym gwoździem do trumny

• Like 1
  • Thanks 1

Rumen    1

Sprawiedliwe byłoby gdyby prezesi dostawali wypłatę w przeliczeniu na litry mleka, dajmy na to prezes ma wypłatę jako ekwiwalent 20000 litrów mleka o średnich parametrach. 

• Like 1

szymorning    2

Witam, a ja z trochę innym tematem i pytaniem czy opłaca się jeszcze wchodzić w mleko? Prowadzimy gospodarstwo a tak się zastanawiam czy dodatkowo jeszcze wejść w mleko

Strongman    1734
Napisano (edytowany)

Raczej nie bo krowy trzeba trzymać latami, wybierać najlepsze a tak zaczynać od zera to można coś chować na mięso a krowy to nie mięso.

Edytowano przez Strongman

slawek74    8448
szymorning napisał:

Witam, a ja z trochę innym tematem i pytaniem czy opłaca się jeszcze wchodzić w mleko? Prowadzimy gospodarstwo a tak się zastanawiam czy dodatkowo jeszcze wejść w mleko

narpierw zapraszam na pięcioletnie praktyki 😁

• Like 1

Bogdan_ja    1007
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

No jak to nikt. ROSPUDA 😄 a tak na poważnie Sierpc 2,3 płaci, giżycko też coś koło 2,2 no i piatnica z nowym cennikiem 2,1 przy dobrych parametrach więc mlekpol mógłby te 2 zł płacić przy dobrych parametrach 

Rospuda dała za grudzień w najwyższym przedziale pow 30tys po 3 zł litr... Za styczeń ma być  - 50 gr....Czyli 2,5 zł  

A ten filozof dalej pierdaczy jakieś pierdoly i tyle... Cyrk.. 

Sąsiad 2,78 za niecałe 5tys za grudzień ..... Mam fotę faKtury... 

Alfa... poproś ładnie to ci wstawię madralo jak ładnie przeprosisz ze piszesz bzdury i tyle... Wam się pomieszało w głowach od tej" wielkości " i nie widzicie ze inni już płacą a wy ciągle obiecujecie i tyle. 

Najśmieszniejsze były wywody jak to płacą innym lepiej za przerzut żeby zarobić na tym  i swoim zapłacić po nedzne 2 zl litr... Cyrk na kołach... 😁

Olecko płaci 2,2- 2,3 litr... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.