Polecane posty

Marcin441    226
Napisano (edytowany)

Sierpc 4,39 tł 3,73 bi najwyższy próg 2,42 brutto

Edytowano przez Marcin441

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin133    524
2 godziny temu, Łolek napisał:

Liczyłeś po ile wyszło 

Podawalem już wcześniej...1.86 jeszcze brutto😁 Radek jak panienka na wydaniu chciałaby a boi sie

• Like 1

jarecki    2960
32 minuty temu, slawek74 napisał:

przemyśl to co napisałeś

to przez nogę 🤪

po 3 zeta 🤔🙊

ale to dobrze żę dla vatowca 0 % vat czy zle ? 🤦‍♂️

dla vatowca to teoretycznie bez różnicy czy z VAT sprzeda czy bez. a w praktyce jeśli ktoś ma sporą sprzedaż a jeszcze rozlicza się kwartalnie to może sporo namieszać w płynności finansowej bo części czy maszyny czy te i paliwo choć 8%ale trzeba wyłożyć VAT a później długo czekać na jego zwrot.

DanielFarmer    1122
I jaka cena i jaka cena i jaka cena....weźcie coś na biegunkę.Ile zechcą to zapłacą 🤦

jarecki    2960
Napisano (edytowany)
5 minut temu, TomaszKysiski napisał:

dla vatowca to teoretycznie bez różnicy czy z VAT sprzeda czy bez. a w praktyce jeśli ktoś ma sporą sprzedaż a jeszcze rozlicza się kwartalnie to może sporo namieszać w płynności finansowej bo części czy maszyny czy te i paliwo choć 8%ale trzeba wyłożyć VAT a później długo czekać na jego zwrot.

jest różnica i to dużą . Vatowiec otrzyma cene netto przez co straci możliwość odzyskania tego vat 

Edytowano przez jarecki
  • Haha 2

DanielFarmer    1122

Jarek powiedz Ty mi od kiedy to VAT z mleka się odzyskuje?Całe życie ja nie świadomy myślałem że ja go płace 🤔

greg1985    285
Napisano (edytowany)

Na ryczałcie rolnik do mleka dostanie  te 7 % vatu a nawozy kupi za 0 % vatu.

Vatowiec dostanie cenę netto za mleko  czyli bez 5 % vatu i nawozy kupi tez za 0% vatu . Chyba że dostanie te 5% za mleko i później odda to do urzędu skarbowego bo środki do produkcji na 0 vacie no chyba że zainwestuje w jakoś maszynę i nic nie dopłaci chyba że na maszyny też VAT zniosą .

Jak by nie patrzeć vatowiec w plecy . Księgowa wczoraj mówiła żeby kupować teraz przed obnizką vatu i robić zapas podatku na przyszłe miesiące to nie trzeba będzie zwracać do urzędu 

Edytowano przez greg1985
  • Haha 2

leszek1000    1407

A folia chociaż jest z vatem ? to sobie kupie paletę i kasa do mnie wróci 🤣

• Haha 1

Cow_milk    14
10 minut temu, greg1985 napisał:

Na ryczałcie rolnik do mleka dostanie  te 7 % vatu a nawozy kupi za 0 % vatu.

Vatowiec dostanie cenę netto za mleko  czyli bez 5 % vatu i nawozy kupi tez za 0% vatu . Chyba że dostanie te 5% za mleko i później odda to do urzędu skarbowego bo środki do produkcji na 0 vacie no chyba że zainwestuje w jakoś maszynę i nic nie dopłaci chyba że na maszyny też VAT zniosą .

Jak by nie patrzeć vatowiec w plecy . Księgowa wczoraj mówiła żeby kupować teraz przed obnizką vatu i robić zapas podatku na przyszłe miesiące to nie trzeba będzie zwracać do urzędu 

Ten nawóz bez VAT to tylko będzie w teorii.... 

Już teraz dzwonią i się pytają czy coś jeszcze będzie się zamawiać bo ta cena co teraz brutto to będzie netto ot tak nam los poprawili 

PRIMO    5694

Pytanie do dostawców z Ryk. 🤨

Czy możliwe żeby dostawca co miesięcznie oddaje około 30 tysi litrów dostał razem z premią 2,80 za litr?

Dodi    303

Nawet ponad 2,8zł mieli przy takich ilościach. Ja przy 13tyś milem kilka gr mniej.

• Like 1
  • Thanks 1

Marcin133    524
16 minut temu, DanielFarmer napisał:

Jarek powiedz Ty mi od kiedy to VAT z mleka się odzyskuje?Całe życie ja nie świadomy myślałem że ja go płace 🤔

Pewnie liczy w ten sposób że jak inwestujesz i jesteś cały czas na plus czyli masz więcej podatku naliczonego nad należnym 

• Like 1

jarecki    2960
25 minut temu, DanielFarmer napisał:

ty nic nie płacisz tylko państwo Polska za posrednictwem mleczarni płaci rolnikom podatek vat , reszte objasnił Greg1985 

Xawier    139
13 godzin temu, michal_19 napisał:

U mnie wypłata też normalnie dziś , a zebranie było w grudniu.

Do mnie też w końcu dotarła 14 a nie jak zwykle między 10 a 12, ilość 11 tyś tłuszcz 4.45 białko 3.51 non gmo premia lojalnościowa ocena ryczałt 2.09 Lyder

ukaszProcho    79
35 minut temu, Marcin133 napisał:

Pewnie liczy w ten sposób że jak inwestujesz i jesteś cały czas na plus czyli masz więcej podatku naliczonego nad należnym 

Zawsze można sobie zrobić zwrot w postaci kaski na konto 😀

kris91    2349
jarecki napisał:

ty nic nie płacisz tylko państwo

🤔🤔🤔🤔

Bogdan_ja    1008
33 minuty temu, jarecki napisał:

ty nic nie płacisz tylko państwo Polska za posrednictwem mleczarni płaci rolnikom podatek vat , reszte objasnił Greg1985 

Chłopie jaki ty masz rozum że takie pierdoly pocisz.... Toć to szok 🙉

asus921    188
13 godzin temu, AndrzejMikulewicz napisał:

Odejmij premie za grudzień i będziesz wiedział za ile doisz. 

Taki pewny jestes? Rownie dobrze moge odjac premie za listopad i pazdziernik...

jarecki    2960
Napisano (edytowany)
7 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Chłopie jaki ty masz rozum że takie pierdoly pocisz.... Toć to szok 🙉

15 minut temu, kris91 napisał:

🤔🤔🤔🤔

chodzi o to żę podatek vat który płaci mi mleczarnia te 7 % bo jestem RR ale i vatowcom  to jest podateK  po skrócie rządowy zwrot , nie istotne jak się mleczarnia rozlicza ale ten vat jest upraszczając z budżetu państwa  , tak samo jak bydło handlarz płaci mi vat  a o zwrot tego vat skupnik ubiega się w US .            tak po skrócie i upraszczając to to co opisałem wykorzystują mafie vatowskie które wyeliminować chciał rząd .       

Edytowano przez jarecki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Jakie są aktualnie ceny nawozów i w jakich powiatach?
      Zapraszamy do dyskusji.
      Link do kontynuacji tematu:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.