Polecane posty

Marcin441    342

Sierpc 4,39 tł 3,73 bi najwyższy próg 2,42 brutto

 

 

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
2 godziny temu, Łolek napisał:

Liczyłeś po ile wyszło 

Podawalem już wcześniej...1.86 jeszcze brutto😁 Radek jak panienka na wydaniu chciałaby a boi sie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
32 minuty temu, slawek74 napisał:

przemyśl to co napisałeś

 

to przez nogę 🤪

 

 

po 3 zeta 🤔🙊

 

ale to dobrze żę dla vatowca 0 % vat czy zle ? 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla vatowca to teoretycznie bez różnicy czy z VAT sprzeda czy bez. a w praktyce jeśli ktoś ma sporą sprzedaż a jeszcze rozlicza się kwartalnie to może sporo namieszać w płynności finansowej bo części czy maszyny czy te i paliwo choć 8%ale trzeba wyłożyć VAT a później długo czekać na jego zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
5 minut temu, TomaszKysiski napisał:

dla vatowca to teoretycznie bez różnicy czy z VAT sprzeda czy bez. a w praktyce jeśli ktoś ma sporą sprzedaż a jeszcze rozlicza się kwartalnie to może sporo namieszać w płynności finansowej bo części czy maszyny czy te i paliwo choć 8%ale trzeba wyłożyć VAT a później długo czekać na jego zwrot.

jest różnica i to dużą . Vatowiec otrzyma cene netto przez co straci możliwość odzyskania tego vat 

Edytowano przez jarecki
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Jarek powiedz Ty mi od kiedy to VAT z mleka się odzyskuje?Całe życie ja nie świadomy myślałem że ja go płace 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Na ryczałcie rolnik do mleka dostanie  te 7 % vatu a nawozy kupi za 0 % vatu.

Vatowiec dostanie cenę netto za mleko  czyli bez 5 % vatu i nawozy kupi tez za 0% vatu . Chyba że dostanie te 5% za mleko i później odda to do urzędu skarbowego bo środki do produkcji na 0 vacie no chyba że zainwestuje w jakoś maszynę i nic nie dopłaci chyba że na maszyny też VAT zniosą .

Jak by nie patrzeć vatowiec w plecy . Księgowa wczoraj mówiła żeby kupować teraz przed obnizką vatu i robić zapas podatku na przyszłe miesiące to nie trzeba będzie zwracać do urzędu 

Edytowano przez greg1985
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23
10 minut temu, greg1985 napisał:

Na ryczałcie rolnik do mleka dostanie  te 7 % vatu a nawozy kupi za 0 % vatu.

Vatowiec dostanie cenę netto za mleko  czyli bez 5 % vatu i nawozy kupi tez za 0% vatu . Chyba że dostanie te 5% za mleko i później odda to do urzędu skarbowego bo środki do produkcji na 0 vacie no chyba że zainwestuje w jakoś maszynę i nic nie dopłaci chyba że na maszyny też VAT zniosą .

Jak by nie patrzeć vatowiec w plecy . Księgowa wczoraj mówiła żeby kupować teraz przed obnizką vatu i robić zapas podatku na przyszłe miesiące to nie trzeba będzie zwracać do urzędu 

Ten nawóz bez VAT to tylko będzie w teorii.... 

Już teraz dzwonią i się pytają czy coś jeszcze będzie się zamawiać bo ta cena co teraz brutto to będzie netto ot tak nam los poprawili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Pytanie do dostawców z Ryk. 🤨

Czy możliwe żeby dostawca co miesięcznie oddaje około 30 tysi litrów dostał razem z premią 2,80 za litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Nawet ponad 2,8zł mieli przy takich ilościach. Ja przy 13tyś milem kilka gr mniej.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
16 minut temu, DanielFarmer napisał:

Jarek powiedz Ty mi od kiedy to VAT z mleka się odzyskuje?Całe życie ja nie świadomy myślałem że ja go płace 🤔

Pewnie liczy w ten sposób że jak inwestujesz i jesteś cały czas na plus czyli masz więcej podatku naliczonego nad należnym 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
25 minut temu, DanielFarmer napisał:

Jarek powiedz Ty mi od kiedy to VAT z mleka się odzyskuje?Całe życie ja nie świadomy myślałem że ja go płace 🤔

ty nic nie płacisz tylko państwo Polska za posrednictwem mleczarni płaci rolnikom podatek vat , reszte objasnił Greg1985 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
13 godzin temu, michal_19 napisał:

U mnie wypłata też normalnie dziś , a zebranie było w grudniu.

Do mnie też w końcu dotarła 14 a nie jak zwykle między 10 a 12, ilość 11 tyś tłuszcz 4.45 białko 3.51 non gmo premia lojalnościowa ocena ryczałt 2.09 Lyder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
35 minut temu, Marcin133 napisał:

Pewnie liczy w ten sposób że jak inwestujesz i jesteś cały czas na plus czyli masz więcej podatku naliczonego nad należnym 

Zawsze można sobie zrobić zwrot w postaci kaski na konto 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
jarecki napisał:

ty nic nie płacisz tylko państwo

🤔🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
33 minuty temu, jarecki napisał:

ty nic nie płacisz tylko państwo Polska za posrednictwem mleczarni płaci rolnikom podatek vat , reszte objasnił Greg1985 

Chłopie jaki ty masz rozum że takie pierdoly pocisz.... Toć to szok 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
13 godzin temu, AndrzejMikulewicz napisał:

Odejmij premie za grudzień i będziesz wiedział za ile doisz. 

Taki pewny jestes? Rownie dobrze moge odjac premie za listopad i pazdziernik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
7 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Chłopie jaki ty masz rozum że takie pierdoly pocisz.... Toć to szok 🙉

 

15 minut temu, kris91 napisał:

🤔🤔🤔🤔

chodzi o to żę podatek vat który płaci mi mleczarnia te 7 % bo jestem RR ale i vatowcom  to jest podateK  po skrócie rządowy zwrot , nie istotne jak się mleczarnia rozlicza ale ten vat jest upraszczając z budżetu państwa  , tak samo jak bydło handlarz płaci mi vat  a o zwrot tego vat skupnik ubiega się w US .            tak po skrócie i upraszczając to to co opisałem wykorzystują mafie vatowskie które wyeliminować chciał rząd .       

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj