Polecane posty

pedro2    4014
1 godzinę temu, PolonezAtu napisał:

I mleczarnia nie robi problemów tylko daje niższą cenę i normalnie odbierają ? Ja miałem z rok temu pozaklasowe dwa albo trzy miesiące to listy zaczęli wysyłać że przyślą lekarza weterynarii i wstrzymają mi odbiór mleka.

Kontrole to u niego normalna rzecz, 2 msc doi w pk, przyjeżdża instruktor ze zjebką że będzie wstrzymane to się poprawi na chwilę i potem abarot. Chłopak sam ogarnia, nie wyrabia, ale mimo wszystko plany na nową oborę robi 🙈 

A tak swoją drogą ile potrącenia będzie za pk?

..

logan3512    105

Po czwartym powiadomieniu wstrzymują i weterynaria wysyła cię z mlekiem do ich laboratorium jak średnia wyjdzie dobrze to wznawiają odbiór. Teraz jest łatwiej bo w mleczarni można zlecić dodatkowe badania i wyjść z pozaklasowego

hassi37    18

Mekovita tradycyjnie tłuszcz w dół  w ciągu miesiąca  z 4.25 na 3.85 przy braku wycieleń i sporo krów pod zasuszenia  no bo za maj dołożyli 10 gr to trzeba jebnać na parametrach polityka Lydera nie wspomnę o parametrach z federacji jakie są różnice.

Wiadomość z agroFakt.pl

chuck00    197

Zadzwoń do skupu i zarządaj powtórnego zbadania parametrów. Wczoraj rozmawiałem z nimi w tej sprawie. 

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

hassi37    18

I co pomoże ten telefon czy zaczną się jazdy z komórkami lub z bakteriami.

robert1226    583
Napisano (edytowany)

I dla tego wszystkie mleczarnie je.....ą dostawców bo się jeden z drugim boi odezwać bo go czymś postraszą , na każdym kroku trzeba ich pilnować i gonić złodziei za każdą nieprawidłowość że strony mleczarni dopominać się o swoje , gdyby wszyscy się odzywali by czuli oddech rolnika na plecach to by się z nim liczyli , ale do tego trzeba większości facetów z jajami co się nie boją , bo dziewczynkę postraszą i ta siedzi cicho .

Edytowano przez robert1226
  • Thanks 1

michal_19    99
23 minuty temu, hassi37 napisał:

Zadzwoń ,u mnie parametry wróciły do normy po telefonach.

kr9292    942
13 godzin temu, robert1226 napisał:

I dla tego wszystkie mleczarnie je.....ą dostawców bo się jeden z drugim boi odezwać bo go czymś postraszą , na każdym kroku trzeba ich pilnować i gonić złodziei za każdą nieprawidłowość że strony mleczarni dopominać się o swoje , gdyby wszyscy się odzywali by czuli oddech rolnika na plecach to by się z nim liczyli , ale do tego trzeba większości facetów z jajami co się nie boją , bo dziewczynkę postraszą i ta siedzi cicho .

Nie wiesz co mówisz. W pojedynkę możeez co najwyżej grzecznie poprosić o ponowne próby

• Like 1

Dzikusss    159
Napisano (edytowany)

zgłaszałem dzwoniłem mam to już gdzieś krowy zaczynają wyjazd zostało się już aby 15 do końca roku i koniec z krowami i bydłem 

Edytowano przez Dzikusss
  • Like 1
  • Sad 1

Mateusz1q    707
20 minut temu, Dzikusss napisał:

zgłaszałem dzwoniłem mam to już gdzieś krowy zaczynają wyjazd zostało się już aby 15 do końca roku i koniec z krowami i bydłem 

Gratuluję możliwości życia bez krów

• Haha 1

robert1226    583
3 godziny temu, kr9292 napisał:

Nie wiesz co mówisz. W pojedynkę możeez co najwyżej grzecznie poprosić o ponowne próby

Przeczytaj uważnie , i samemu można coś zdziałać częste zwracanie im uwagi że mnie okradają też przyniesie skutek , bo jak nikt nic nie powie to robią co chcą.

chuck00    197
17 godzin temu, hassi37 napisał:

Nic się nie zacznie, jeśli przedstawisz normalnie sprawę i zarządzasz kolejnej próby. Sami tak w skupię doradzają. 

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

kr9292    942
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Przeczytaj uważnie , i samemu można coś zdziałać częste zwracanie im uwagi że mnie okradają też przyniesie skutek , bo jak nikt nic nie powie to robią co chcą.

Znam kilku co już nie doją przez to

robert1226    583

Zadzwonić do mleczarni powiedzieć swoje racje , upomnieć się o swoje i wszystko ok , ale jak gościu zadzwonił wyzwał wszystkich po kolei od cięcia na bramie po prezesa włącznie co drugie słowo to ku.... albo chu... czy wyp......  to się nie dziwię że ich potem czołgali , grzeczni ,stanowczo i za każdym razem upomnienie telefoniczne jak coś odwala.

Dziad932    238
5 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Gratuluję możliwości życia bez krów

A co to takiego , z każdego gówna jest wyjście i można pomyśleć nad innym planem na życie 

• Like 1
  • Thanks 1

Bercik92    1158
Dziad932 napisał:

Będzie pan wolnym człowiekiem 👍

"wolnym" no chyba że ma się żonę czy dzieci więc jest się uwiazanym😉😜

• Haha 1

MKrajes    113
Dnia 16.05.2022 o 11:56, Kierownik napisał:

nie no pięknie jebia na parametrach w mlekucie. prawie 0.4 tłuszczu mniej xd

0,4 oby według lydera tł 3,64 gdzie federacja 4,21. tego już nawet kabaretem nazwać nie można jak parametry z d*py wzięte sobie przysyłają 

• Sad 1

Mateusz1q    707
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, MKrajes napisał:

0,4 oby według lydera tł 3,64 gdzie federacja 4,21. tego już nawet kabaretem nazwać nie można jak parametry z d*py wzięte sobie przysyłają 

Wolisz 2,15 netto przy tłuszczu 3,6 czy 2,05 netto przy tłuszczu ,4,21?

Edytowano przez Mateusz1q

komizmo    2041

Ja osobiście bym wolał żeby poprostu nie kradli

• Like 1
  • Thanks 1

slawek74    8475

z tego co się czyta to to złodziejstwo jest w całej mleko..icie i to na ogromną skalę musicie się jakoś zorganizować na początek to bym radnych przycisną....

MKrajes    113
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Wolisz 2,15 netto przy tłuszczu 3,6 czy 2,05 netto przy tłuszczu ,4,21?

To że dadzą premię i przytną na tłuszczu nie oznacza że weźmiesz więcej. Weźmiesz tyle samo lub mniej ale dajesz przyzwolenie na robienie cię w wała i jeszcze się z tego cieszysz. 

krzychu121    839

No mlekowita dy.a bez mydła swoich dostawców. Według cennika cena odbiega od najlepszych a jeszcze na parametrach przycinaja.  Wiadomo ktoś musi mieć taką cenę  jak w cenniku bo w gazetach i innych mediach trzeba się pochwalić a że reszta jest jeba.a na kilka-kilkanascie groszy to już nie ważne. Chociaż z tego co zauważyłem to mlekowita ucina parametry wszędzie tylko nie w wysokim mazowieckim. Chyba że nikt stamtąd się nie chwali. Popieram Sławka. Zbierzcie się i zrobcie dym. Opisac w gazetach ich magiczne sztuczki itd i może się coś zmieni 

Bogdan_ja    1008
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

z tego co się czyta to to złodziejstwo jest w całej mleko..icie i to na ogromną skalę musicie się jakoś zorganizować na początek to bym radnych przycisną....

To jest mafia... Dlatego ja zawsze przestrzegałem i przestrzegam przed łączeniem sie w takie molochy gdzie już nie ma w praktyce żadnej kontroli i tyle.... Na szczęście sporo mleczarni się obroniło i teraz widać że ma to sens. 

logan3512    105

Jeszcze dwa trzy lata temu większość tu krzyczała że mleczarnie powinny się połączyć a teraz sami widzicie że nie było by to za dobre

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Jak kształtują się ceny rzepaku na skupach? W jakich cenach podpisujecie kontrakty na cenę rzepaku 2022?
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny rzepaku w ciągu najbliższych miesięcy?
      Kontynuacja tematu cen rzepaku 2021:

• Przez superfarmer02
      Jakie są aktualnie ceny nawozów i w jakich powiatach?
      Zapraszamy do dyskusji.
      Link do kontynuacji tematu:

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2022? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z roku 2021:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.