Polecane posty

lolq1660    189
DanielFarmer napisał:

Lider jest tylko jeden 🤣

IMG-fb6ea6eb2e9339fff312bfd9ff91f1e6-V.jpg

to żeś mnie ciśnienie podniósł tymi chu*ami

  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

Zależy jakie harmonogramy spłaty. Na minusie sa ci wszyscy co brali stała wielkość raty a nie raty malejące bo wtedy na początku spłaca się praktycznie same odsetki. W ratach malejących spłaca się stala część kapitału plus odsetki które z każdym miesiącem maleją. Kto wziął 5 czy nawet 3 lata temu kredyt i go już trochę spłacił to będzie żył oczywiście nie mowa o kredycie na 25 lat. Chociaż nie wiem czy rolnicy nawet takie biorą bo to szmat czasu. 

A z nadplacaniem to chyba w każdym kredycie możesz wystąpić z wnioskem raz w roku o nadpłatę i też to się będzie lepiej opłacało w kredytach z malejącymi ratami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Lyder to lyder. Niedługo jakąś halę będzie musiał prezes pobudować na te medale i te wszystkie statuetki 😄 

A tak poza tematem. Mlekpol za marzec 2,13 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
krzychu121 napisał:

Hipotecznych na 25 lat nie brałem więc może i jest inaczej.  Ale na maszyny zdarzyło się, plus brałem kredyt suszowy i wiem co było na kartce z harmonogramem spłaty. Na początku wysokie odsetki a im bliżej końca spłaty tym odsetki coraz mniejsze , aż praktycznie zerowe. Ale to kredyty do max 5 lat były jak to wygląda przy dłuższym okresie czy w innych bankach niż BS to nie wiem 

po prostu miałeś raty malejące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
14 minut temu, krzychu121 napisał:

Lyder to lyder. Niedługo jakąś halę będzie musiał prezes pobudować na te medale i te wszystkie statuetki 😄 

A tak poza tematem. Mlekpol za marzec 2,13 netto. 

Ilość i parametry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

lekko ponad 40 tyś, co do parametrów to jak dobrze pamiętam b 3,56 a tł 4,47

13 minut temu, dabrowskit napisał:

po prostu miałeś raty malejące

zgadza się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
34 minuty temu, krzychu121 napisał:

Hipotecznych na 25 lat nie brałem więc może i jest inaczej.  Ale na maszyny zdarzyło się, plus brałem kredyt suszowy i wiem co było na kartce z harmonogramem spłaty. Na początku wysokie odsetki a im bliżej końca spłaty tym odsetki coraz mniejsze , aż praktycznie zerowe. Ale to kredyty do max 5 lat były jak to wygląda przy dłuższym okresie czy w innych bankach niż BS to nie wiem 

Namieszałeś ... są kredyty z ratą stałą gdzie kapitał najpierw mały spłacasz a odsetki dużo wyższe . W miarę spłacania kwota odetek maleje a kapitału rośnie . Łączna rata stała tzn niezmienia się (przy tym samym oprocentowaniu.)

 

No i kredyt malejący tzn ten co Piszesz rata zmienna -malejąca,  rata kapitalowa przez cały okres ta sama, a rata odsetkowa coraz mniejsza . 

Ten drugi lekko tańszy  bo kapitał szybciej się oddaje , im dłuższy okres kredytu tym korzystniejszy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

Obora uruchomiona w lipcu a kredyt po spłacie w tym miesiacu kapitał ponad 12miesięcy do przodu. Warunek spłacamy dużo wiecej kosztem nie kupowania nowego samochodu i maszyn chociaż by się przydały ale to może poczekać na lepsze czasy

Karencja się nie liczy 😉

A tak na poważnie inflacja jest 10% według gusu a prawdziwa to pewnie z 20% i ty nadplacasz kredyt co masz na 5-6 % ? Miesiąc temu pisałeś że po tych cenach paszy trzeba zacząć ograniczać dawkę, nie lepiej było zrobić zapas śrut po dobrych cenach? przecież wiadomo że taniej w tym roku to nie będzie napewno, jak rzepak ponad 4 tyś kontraktują, zaoszczędzisz 40-50 tyś na odsetkach a przepłacisz 150 tyś na paszy 🙆 i Ty jeszcze się tym chwalisz, nie rozumiem tej logiki

Edytowano przez Marcin441
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Karencja była rok i się skończyła w pażdziernik 2021. Kupuję gotową pełnoporcjówke i koncentrat więć raczej nierealne się zamagazynować. Zresztą trzeba mieć odpowiednie warunki gdzie to zmagazynować. a na moje magazyny dopiero robi się mapa do celów projektowych. wiem doskonale że to co napisałeś to jakieś rozwiązanie. Ale warunki i jeszcze raz warunki trzeba mieć

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

Właśnie i ja mam plan rzepakowki kupić w tym roku po zniwach na cały rok ale jeden proponował mi kontrakt na lipiec po 2000 netto podpisałem 2 auta tylko narazie bo może będzie coś taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mlekovita w tym miesiącu się postarała po interwencjach tel i wypowiedzeniem parametry cudownie podskoczyły 4.24 tł 3.42 bi cena 2.21 za kwiecień  ma być cos ok 2.40 o ile parametry nie spadną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Co do stóp procentowych... Gospodarka już powoli dostaje zadyszki więc kolejne podwyżki stóp zaorają ją kompletnie. Chodzi o wzrost gospodarczy. Prawie wszystkie firmy, a na pewno te które operują dużymi pieniędzmi kredytują nie tylko inwestycje, ale także działalność bieżącą. Na niskich stopach można dzięki temu zarabiać nie angażując swoich środków. Jak myślicie, nawet firmy milionerów, gdy stopy skoczyły by do 10%, albo nawet 20% o czym niektórzy tu marzą to wyciągną swoją kabzę i zaczną finansować firmę ze swoich zgromadzonych środków? W niepewnych czasach? Kiedy w każdej chwili może załamać się popyt? 

Nie. Tacy ludzie w najlepszym wypadku zwiną firmę i zostawią środki na wysokich lokatach, a szybciej to przewalutują kasę na jakiś poważny pieniądz i sp***dolą na hula gula żeby jeszcze pożyć. O ile już tego nie zrobili. Wysokie stopy to koniec inwestycji i zaoranie polskiej gospodarki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Przyzwyczaili się do kredytów za darmo a teraz płacz....jeszcze 10 lat temu takie stopy byłyby czymś normalnym a dziś ojojoj.Pamietam jak rodzice brali kiedyś na 12proc....ja sam w 2012 roku miałem na 8 procent i tragedii nikt nie robił.Taka sytuacja jak była ostatnio jest nienormalna.Bez obrazy ale ludzie na kawałki etatu stawiali domy ,kupowali mieszkania bez zastanowienia bo przecież kredy jak za darmo to trzeba brać.Bez żadnego zaplecza finansowego.Ta kredytami rozbuchana sytuacja gospodarcza musiała się tak skończyć.To normalne.Nie liczcie na szybki spadek stóp.
  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Sam płaciłem ponad 8, też dałem radę, ale nie mów że 10 czy 15 referencyjnej to normalna sytuacja. W strefie euro od lat stopy były bardzo niskie i jakoś nikt nie mówił że to nienormalna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

W mieście zarabia najniższą krajową a ma telewizor za 5tys i więcej albo telefon za 3tys. I ktoś myśli że za gotówkę kupione 😂

  • Like 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Strefa euro po to trzyma niskie stopy żeby zachęcać państwa do zmiany waluty, jak już wszyscy zmienią wtedy się podniesie i będzie cacy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353
8 minut temu, karol091193 napisał:

W mieście zarabia najniższą krajową a ma telewizor za 5tys i więcej albo telefon za 3tys. I ktoś myśli że za gotówkę kupione 😂

A dlaczego by miał nie mieć, wie doskonale że i tak to nie jest jego, że prawdopodobnie nie spłaci to bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys62    12

Sierpc 

4,4 3,7 44k

2,44 net 

cena za mleko oddane w marcu 

Edytowano przez Krzys62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
2 godziny temu, karol091193 napisał:

W mieście zarabia najniższą krajową a ma telewizor za 5tys i więcej albo telefon za 3tys. I ktoś myśli że za gotówkę kupione 😂

Tak. I razem z Passatem za 15tyś mytym i pucowanym pięć dni w tygodniu stanowią ich cały dobytek. Kończą raty i biorą nowy na raty. Pomijam mieszkanie bo nie każdy ma swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
51 minut temu, Krzys62 napisał:

Sierpc 

4,4 3,7 44k

2,44 net

Za marzec?

U lidera przy tych parametrach wyszłoby 2.15 netto 

U mnie 3.25, tł 3.9   1.98netto🙄 prawie 60k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Na FB piszą że mlekowita też zaczęła zapraszać dostawców na podpisanie umowy. Podobna umowa tylko do wglądu na miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mnie gamonie jeszcze nie zaprosili ale ja to Polska C więc pod koniec kwietnia pewnie jakiś gołąb coś przyniesie o jaśnie panującego Dariusza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Sierpc 3,9 tł 3,49 bi 2,50 brutto ryczałt 165 tyś l

Edytowano przez Marcin441
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj