Polecane posty

Bercik92    2201
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Ciekawe jakie plany na odbudowę Ukrainy mają nasi czempioni Mlekpolu Mlekovita i Polmlek może czy myślą o przejmowaniu mleczarni w zachodniej Ukrainie tam to surowca będzie opór i tani jak wygrają wojne

nie ma co liczyć na szybkie rozwiązanie konflitku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Krzychu121 właśnie piatnica poszalała z ilością.  Ciekawe czy nie będzie tego żałować no ona może nie ale starzy dostawcy już pewnie tak 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Człowieku potrafisz czytać? -25 względem grudnia czyli -25 a nie bierzesz z kosmosu 35. 

Cena na pazdziernik/listopad/grudzień byla caly czas taka sama.

SM MLEKOVITA INFORMUJE ZE CENA NA STYCZEN 2023 ZOSTAJE OBNIZONA O 25 GROSZY NA PREMII DODATKOWEJ W POROWNANIU DO CENY Z GRUDNIA. 

Mowia że najgłupsi zostają na gosp i jak widać wyżej żywy tego przykład. Jakby miało być taniej 35 względem grudnia to by tak napisali  

A Ty człowieku umiesz rebusy lydera rozwiązywać? Przeanalizuj wcześniejsze smsy, dzisiaj: SM MLEKOVITA INFORMUJE ZE CENA NA STYCZEN 2023 ZOSTAJE OBNIZONA O 25 GROSZY NA PREMII DODATKOWEJ W POROWNANIU DO CENY Z GRUDNIA

ostani dzień września: za miesiąc październik NAGRODA ROCZNA W POSTACI PREMII TRZYNASTKI W WYSOKOŚCI 10GR

ostatni dzień października : SM Mlekovita utrzymuje premię dodatkową 10gr na miesiąc listopad, cena mleka pozostaje bez zmian

ostatni dzień listopada :SM Mlekovita utrzymuje premię dodatkową 10gr na miesiąc grudzień, cena mleka pozostaje bez zmian

Gdzie masz smsa z ostatniego dnia grudnia czyli z dzisiaj że ta premia pozostaje?

Widziałem umowę podpisaną kilka dni temu i według umowy cena za styczeń miała być taka jak w grudniu ale bez tych 10gr czyli jak ktoś miał 3zł to wychodziło z cennika 2,9zł i dodatkowo nowe progi ilościowe się pojawiły.

4 godziny temu, MariuszDe napisał:

A ja Ci napisze że inaczej byś myślał jakby dzisiaj cena nie skoczyła do ponad 3zl tylko by rosła po parę groszy i wynosiła np 2,2-2,5.taka prawda każdy się przyzwyczaja do dobrego oczywiście wiem że to jest ciężka praca bo sam mam mało coraz mniej ale jeszcze mam...

nie masz racji, 2,2 to tylko na opłaty robienie. Ja odszedłem rok temu i kto wtedy odszedł to każdy coś kupił, zrobił a u tych co się zostali (oprócz wybrańców) i w styczniu startowali z progu 1,6-1,7zł a obecnie za listopad dostali 2,2-2,3 cisza, nic nie widać, nic nie kupili i nic nie zrobili i z kim bym nie rozmawiał to każdy pluje sobie w brodę że nie odszedł byle gdzie. Uwierz że jak dostałem w styczniu w mlekovicie 2,1 to nawet nie wiesz jaki to był oddech względem roku 2021 gdzie miałem średnią poniżej 1,4zł.

Dodatkowo w tym roku koszty rosły ale i cena rosła, jak od nowego roku cena będzie spadać a koszty nie spadną to ta cena 2,2 będzie tragedią dla wielu.

Edytowano przez Rrolniik
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Raczej ty sie mylisz w SMS ie masz zabrana premie roczną 10gr czyli te trzynastki itp. I zabrali 15gr z premii dodatkowej 1.07 na 0.92. Ja tu widzę jak byk 25 gr. A nie 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@Zenonim pokaż smsa, u mnie jak byk że z premii dodatkowej -25gr a o trzynastce cisza. te 1,07 to premia dodatkowa? bo w umowie którą widziałem premia dodatkowa to 0,87 było. ile miałeś za listopad za litr?

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Przerabiał ktoś wypowiedzenie w polmleku w ostatnim czasie?

Edytowano przez przemo93pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

czyli co innego dostałeś niż inni. pewnie treść zależy od oddziału, jeśli faktycznie -25 to zawsze lepiej niż -35 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
damianzetor9540 napisał:

20 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Pierwszy kwartał u nas było więcej 10-25gr zależnie od miesiąca,w kwietniu skok mlekpolu był i na chwilę nas wyprzedzili ,każdego miesiąc nie analizowałem ale u nas co miesiąc parę gr do góry i raczej znów muz przodu w którymś momencie,np w sierpniu policzyłem to u nas więcej...teraz wrzesień 20 gr mlekpol to myślę że dopiero nas wyprzedzili....także do tej pory myślę że doilem na plus....Poza tym daruj sobie te prowokacyjne posty bo do tej wiosny z mlekovitą wąchałes tyły nawet tego dziadowskiego Mlekpolu przez wiele wiele lat.O Piatnicy nie wspomnę.Poczekajmy na pierwszy większy kryzys eksportowy....

Jak tak dobrze macie to skąd te nerwy. :DPrzed kryzysem eksportowym to przyjdzie kryzys krajowy, a która mleczarnia żyje tylko z kraju to nie muszę mówić 

Kto miał rację Damianku? Skąd te nerwy w postach wyżej ? Karma wraca PS. Wszystkim szczerze współczuję obniżek poza Panem Damianem 😇 Piona 🤚

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

2 godziny do końca roku a więc składanie  życzeń czas zacząć 😁cóż można życzyć wszystkim i sobie chyba tego żeby ceny nie były przynajmniej gorsze niż w dobrym dla mleczarstwa  mijającym 2022 roku-cen co najmniej 2,5zl. Szczęśliwego Nowego 2023 roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

W Zakopanem sponsorem sylwestra  jest Mlekowita także wiecie kto za to płaci chłopy i stąd te obniżki 😂😂 . Miłej zabawy 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

A ja Wam życzę lekko już sponiewierany polskim winem z okolic Zamościa spełnienia marzeń o oborach wolnostanowiskowych, przyczepach samozbierających, Niuholandach  6-cylindrowych po 300 netto i ceny mleka z której zostaje na godne gospodarzenie, Szczęśliwego Nowego Roku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

A nie Donalda? :d wiceminister rolnictwa juz ciśnie ich na tt. Na sprawy rolnictwa mają  wywalone a głupotami to pierwsi się zajmować 

Edytowano przez ubogiwladek
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

Też mi się wydaje że to Tuska wina skubany wkradł się na scenę przed występem i rozdał tęczowe opaski...😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmlekowy    1
5 godzin temu, przemo93pl napisał:

Przerabiał ktoś wypowiedzenie w polmleku w ostatnim czasie?

Właśnie panowie  pomóżcie bo -30 gr i za styczeń wyjdzie 2.13 :(😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369
8 godzin temu, Polmlekowy napisał:

Właśnie panowie  pomóżcie bo -30 gr i za styczeń wyjdzie 2.13 :(😞

A to w czym problem nie da się teraz od nich odejść?kolega z rok temu odchodził to wypowiedzenie 3msc i tyle...a coś się pozmieniało u nich teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj