Polecane posty

HackerHC    5
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Taka jest bazowa. Plus do niej 57 gr we wrześniu premi okresowej. W październiku do ceny bazowej 67 groszy. Do tej premi 7 gr za kontraktację. Odejmuję się kilka gr za przedział ilościowy. I dodaję lub odejmuję za parametry. Parametry bazowe 3,4 i 4,1. 

Za październik jak się parametry utrzymają 3,5 i 4,3 wyjdzie 2.91 netto. We wrześniu 10 groszy mniej. Minus 2 gr na udział 

Jeśli to co piszesz w sprawie premii jest pewne, to w październiku będzie około 3,10 netto gdyż nie wziąłeś po uwagę, że bazowa za październik wyniesie 2,36 (nowy kwartał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Zapomniałem że cena bazowa się zmieni. Więc jak cena bazowa będzie 2,36 to premia będzie 47 groszy. W smsie jest treść że cena za październik wzrasta o 10 gr względem września. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
55 minut temu, pedro2 napisał:

Jo. Kołchoz się robi 🙈 dzierżaw szuka, jakby dał po półtoraku za ha to może by na emeryturę człowiek poszedł 🤪

Hmm... Ciekawe skąd on wziął na to pieniążki 🤭🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
1 godzinę temu, Qwazi napisał:

Oj Sławek przecież czytałeś to jak dokładnie podałem ilości i moje zeszłoroczne cyfry

 

Nic nie ukrywam. Porównania procentowe wydaje się, że dają jasny obraz. Kwoty to magia małych cyfr albo większych. Myślę, że zakłamuje 

Może ja Wam napiszę parę cyferek za rok 2021 na 15 krowach. Ilość mleka 94 tys, średnia cena 1,43,sredni koszt jednego litra 0,81,sredni dochód miesięczny rozłożony na 2 osoby 3965zł. Daje to zysk rzędu 43% z każdego litra mleka. Samo mleko dało 1645 zł na osobę miesięcznie, a pozostała część to dopłaty, cielęta, jałówki, wybrakowane krowy. Chociaż akurat wybrakowane krowy obniżają przychód  

Wkleiłem tego posta jeszcze raz. Specjalnie dla Sławka i Roberta😜😀

Łoj ale ja napisałem do Sławka , i miałem na myśli to że% daje lepszy obraz niz cyferki , i jeszcze tu na forum nie można pisać dokladnie co i jak bo jak masz mało to cię zaraz od małorolnych będą nazywać , jak masz dużo to od bambrow zachłannych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
12 minut temu, Bercik92 napisał:

Hmm... Ciekawe skąd on wziął na to pieniążki 🤭🤪

Na fyndach panie na fyndach 😂😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Ale chyba jego brat zajmuje się agrotechnikiem... 🤔

 

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
1 minutę temu, robert1226 napisał:

Łoj ale ja napisałem do Sławka , i miałem na myśli to że% daje lepszy obraz niz cyferki , i jeszcze tu na forum nie można pisać dokladnie co i jak bo jak masz mało to cię zaraz od małorolnych będą nazywać , jak masz dużo to od bambrow zachłannych itp.

Mogą mnie nazywać małorolnym. Nie przeszkadza mi to. W 98 roku kupiłem 7,40ha z domem i oborą ze stodołą gdzie był dach, mury i ziemia zamiast posadzki. Do tego był c330, pług, kultywator, rozrzutnik i wóz konny. Trzy lata żyłem z kredytu jednocześnie robiąc wszystko, żeby to zaczęło działać. Teraz mam 29 ha własne, ładne budynki, wszystkie potrzebne mi maszyny poza kombajnem, sieczkarnią i siewnikiem do kukurydzy oraz wozem paszowym ( ale i tak na teraz nie miałbym go jak używać ) oraz 3 ciągniki ( w tym ten c330, który kilka lat temu wyremontowałem i zmodyfikowałem za niemal 25 tys ). Niektóre maszyny kupiłem nowe ale większość używanych. Wszystkie są sprawne i spełniają swoje zadania. Narobiłem się z tym wszystkim ale mam satysfakcję. Nie ukrywam też, że duży zastrzyk finansowy dała mi uprawa, której nienawidzę i już od kilku lat zaniechałem ( na szczęście). Uprzedzając domysły nie była to marihuana tylko ogórki 😜. Więc może i jestem małorolny ale zbudowałem to wszystko praktycznie od zera. Dzieci chodziły do szkoły i pomagały kiedy mogły. Żona oczywiście pracuje ze mną. Teraz oboje studiują a ja mogę spokojnie dać sobie spokój z rozwojem

A dla ciekawostki dodam, że mój syn w tym roku zrobił jak ja i też kupił gospodarstwo. Ale on ma trochę inne myślenie. Mam nadzieję, że się tak nie natyra jak ja

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jego sprawa skąd wziął. Kiedy buduje kolejną 2,5x większą w krótkim czasie to chyba się opłaca. Agrotechnik brata. Andrzej ma tam chyba "tylko" handel używki i usługi trzaska. Nie mało. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
Dnia 28.09.2022 o 22:04, Xawier napisał:

Czyli dziesięć gospodarstw po 30szt może spokojnie zrezygnować

Za jakiś czas się okaże kto się zwinie.

Niepewne czasy są. Już po nie jednej dużej oborze wiatr hula 

  • Like 1

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banan3512    20
To za październik w Mlekovicie ile wyjdzie za litr przy dostawie 20-30 tyś litrow i srednich parametrach?
To za październik w Mlekovicie ile wyjdzie za litr przy dostawie 20-30 tyś litrow i srednich parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
40 minut temu, arosaw100 napisał:

Za sierpnia w osm łowicz dostałem 2.47 brutto przy 3.4t.3.3.3b

Nie walnąłeś się w tych parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
arosaw100 napisał:

Za sierpnia w osm łowicz dostałem 2.47 brutto przy 3.4t.3.3.3b

jeszcze ilość bo to też ma wpływ na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
Dnia 29.09.2022 o 19:59, pedro2 napisał:

Jo. Kołchoz się robi 🙈 dzierżaw szuka, jakby dał po półtoraku za ha to może by na emeryturę człowiek poszedł 🤪

Tylko współczuć pozostaje chłopu 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
1 minutę temu, pedro2 napisał:

Raczej podziwiać. Kupił lata temu dwa pgry z bardzo dobrą ziemią

On pewno już tylko zarządza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

No toż krów nie doi.Od lat.Tam kasa poszła spoza rolnictwa z handlu maszynami i bardzo rozwiniętych wszelakich usług.To trochę inne realia.On ani na polu ani w oborze nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
3 minuty temu, DanielFarmer napisał:

No toż krów nie doi.Od lat.Tam kasa poszła spoza rolnictwa z handlu maszynami i bardzo rozwiniętych wszelakich usług.To trochę inne realia.On ani na polu ani w oborze nie pracuje.

To tak samo jak w agrocentrum 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
9 godzin temu, Banan3512 napisał:

To za październik w Mlekovicie ile wyjdzie za litr przy dostawie 20-30 tyś litrow i srednich parametrach?
To za październik w Mlekovicie ile wyjdzie za litr przy dostawie 20-30 tyś litrow i srednich parametrach?

3.0 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
3 godziny temu, radekz200 napisał:

On pewno już tylko zarządza?

I do zarządzania trzeba mieć łeb przy takim kołchozie i bez roboty się urobi 😉 Ma pracowników


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/mleczarnie-przed-tragicznym-wyborem-beda-pacic-kary-albo-nie-odbiora-mleka/

 

Bardzo ciekawy temat poruszył przedstawiciel OSM Giżycko. 

Co w przypadku kiedy mleczarnia nie będzie odbierać mleka??? 

 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj