Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

piątnica ma progi ilościowe ? coś kiedyś nie było że mieli znieść ?

Bo kiedyś znieśli i przez parę lat nie było, teraz są i największy próg to powyżej 40tyś, za który jest plus 10 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julki3    8
11 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Dominik dobrze mówi 10 gr więcej w Piątnicy względem lipca

Lipcu było 45gr premii, a za sierpień 50gr to jakie 10gr więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
9 godzin temu, dominik1703 napisał:

Bo kiedyś znieśli i przez parę lat nie było, teraz są i największy próg to powyżej 40tyś, za który jest plus 10 groszy

I to są sprawiedliwe progi ilościowe. 10 groszy różnicy między największym i najmniejszym. Tak, wiem, zaraz duzi się odezwą że oni kredyty i ludzi zatrudniać, wiem...

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
16 godzin temu, robert1226 napisał:

Sierpc się ocknął i za sierpień +20 gr względem lipca .

No i jeszcze do oceny z +1 grosza na +2 grosze ho ho ho 

Mazurowski wrócił z urlopu i zaraz cena do góry, złoty chłop po prostu 😂😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83
8 godzin temu, niesamowity90 napisał:

I to są sprawiedliwe progi ilościowe. 10 groszy różnicy między największym i najmniejszym. Tak, wiem, zaraz duzi się odezwą że oni kredyty i ludzi zatrudniać, wiem...

Progi się właśnie zmieniły, różnica 15 gr, potrącenie na udział też z 10 na 5gr czyli +5gr więcej do ręki. Dopłata rynkowa +50gr do litra za sierpień a o co w niej chodzi nie wiem pierwsze słyszę o niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli1357    0
radekz200 napisał:

Za to polmlek za wrzesień 14 gr 👍👍


To jaka cena bo szatańskie liczby to chyba nie w tej proszkowni. Oddajemy to tej samej a mi przyszło plus 10 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
7 godzin temu, dejmian90 napisał:

Mlekovita biednie jakoś za wrzesień 

mi wyjdzie okolo 2,80 brutto, nie tak az biednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ale sms z propagandą od Lydera był. Mają prąd gaz i wszystkie środki do produkcji i gwarantują odbiór mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
12 godzin temu, Marcin441 napisał:

No i jeszcze do oceny z +1 grosza na +2 grosze ho ho ho 

Mazurowski wrócił z urlopu i zaraz cena do góry, złoty chłop po prostu 😂😉

A tak z ciekawości ile teraz ocena  od sztuki kosztuje , ja w tamtym roku zrezygnowałem za bardzo mnie wkurzali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, radekz200 napisał:

Dwójka z przodu a potem szatańskie cyfry 😂😂

Ja też mam dwójkę z przodu 😎a potem ... chujnia 🤨

Edytowano przez Dziad932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
10 minut temu, robert1226 napisał:

ile teraz ocena  od sztuki kosztuje

brutto bez upustów 17 zł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
Dnia 28.08.2022 o 14:13, Marcin441 napisał:

Piszesz bzdury a jak nie potrafisz obronić swoich słów to "nie chce Ci się tłumaczyć". W rzepaku 28-30 % białka jest jelitowego w soi 30-35%, dlatego pytam skąd w finezji ma być "ponad połowa". Żeby tyle uzyskać musiałaby być to prawie sama rzepakowa chroniona która ma 62%udp i 33% bo (jest po 2970 zł netto) albo soypass 60% udp i 46 %bo (teraz jest po 4800 netto). Stosują to? Wątpię.

W poprzednim poście porównałem koszt białka z jednej i drugiej a nie pasze 1:1. Bo to właśnie białko jest najbardziej koszto twórcze w paszy. Chwalisz kupną bo nie masz pojęcia do zrobienia własnej paszy.

IMG_20220828_141800.jpg

Każdy niech sam oceni czy to drogo czy nie 

Dodają oni środki które transportują białko na jelito. Zmienia się matryca białka skąd takie wyniki. A że to ujowe białko tylko przetransportowane na jelito to inna sprawa. W składzie jest też gluten czyli czyste białko w dużej części jelitowe i masz kupę miejsca na śmieci. 7mj w treściwej to bardzo mało.

A jak by tu jakiś alfa albo inny napisał że agrocentrum kupuje soję statkami i ma niższa cenę to można go wyśmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj