Polecane posty

krzychu121    3825

Takie legendy chodzą. U mnie na okolicy też tylko likwidację. Zaraz ktoś napisze że u niego to na 200-300 sztuk kilka obory powstaje i zastapia z nawiązką tych co likwidują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575
8 minut temu, komizmo napisał:

No jak gdzie , w Polsce przecież 😂

Gdzie jest ta polska , bo w naszym Kaczogrodzie nic się nie opłaca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
50 minut temu, dejmian90 napisał:

Ssanie to jest teraz ma jałówki wysokocielne. Towar moment schodzi w oczach. Ja miałem pod zacielenie od lutego  do lipca 7 sztuk i zanim jeszcze były badane na cielność to 5 już zamówione. W grudniu będzie ładny prezent pod choinkę bo 2 już pojadą. 

Gdzie takie ssanie. U mnie w wielkopolsce to po cenie zywca wystawiaja... Wystawilem 6 sztuk, po 8200 i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
45 minut temu, asus921 napisał:

Gdzie takie ssanie. U mnie w wielkopolsce to po cenie zywca wystawiaja... Wystawilem 6 sztuk, po 8200 i cisza

Podlaskie, co się rozsądnego pojawi na olx to 2, 3 dni i nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Sprzedaję nadmiar jałowek od kilku lat i co roku latem  ta sama historia ,zainteresowanie znikome , przyjdzie listopad i wszystko znika nawet krowy trzycwiartkowe aby ze 20l było na dobę i cielna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Jeśli jesteś pod oceną to porównaj sobie wydajności jałówek cielących się czerwiec-lipiec i tych cielących się październik-listopad, przy średniej stada pod 12 tyś jest 1 000 litrów mniej od sztuki za laktacje jeśli wycieliła się w lato 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

No to mamy podwyżkę w Mlekovicie tłuszcz z 4,2 na 3,7 białko z 3,2 na 2,9 a wszystko w ciągu tygodnia bez zmian w stadzie.......!

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7250
6 godzin temu, asus921 napisał:

Gdzie takie ssanie. U mnie w wielkopolsce to po cenie zywca wystawiaja... Wystawilem 6 sztuk, po 8200 i cisza

Pewnie finansowanie też potrzebne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132
5 godzin temu, grzesiekxy napisał:

No to mamy podwyżkę w Mlekovicie tłuszcz z 4,2 na 3,7 białko z 3,2 na 2,9 a wszystko w ciągu tygodnia bez zmian w stadzie.......!

Obstawiam że w takim tempie do końca roku to tłuszcz będę miał ok 1 a białko coś ok 0,5. Mi to brak słów cały czas chodź i się wykłócaj a i tak gówno można im zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Zapraszamy do Mlekpolu 🤣 u mnie teraz parametry rosną. To chyba od was biorą 😛

  • Haha 2
  • Confused 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3825

Wcześniej pisalem ze koło 2,6 netto mi wyjdzie przy tym progu . Tyle że białko lepsze o jakieś 3 jednostki ale tłuszcz słabszy o 2. Więc Tobie powinno wyjść kolo 6 gr mniej. Więc +/- 2,55 netto . Oczywiście zależy też od końcówki parametrów więc może być jeszcze te 2-3 grosze różnicy 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Weterynaria się obudziła, jeszcze kontrolować będzie najbardziej upierdliwa baba w województwie... I będzie patrzeć, czy jakaś płytka nie jest obita, bo nie może być, czy jakieś elementy nie są pordzewiałe, czy nie mam chińskich części... A przed nią był facet, który aby tylko rzucił okiem, czy zwierzęta mają dobrostan i jest higiena doju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575
4 godziny temu, krzychu121 napisał:

Wcześniej pisalem ze koło 2,6 netto mi wyjdzie przy tym progu . Tyle że białko lepsze o jakieś 3 jednostki ale tłuszcz słabszy o 2. Więc Tobie powinno wyjść kolo 6 gr mniej. Więc +/- 2,55 netto . Oczywiście zależy też od końcówki parametrów więc może być jeszcze te 2-3 grosze różnicy 

O to ty masz białko 6,2  a tłuszcz tylko 2,2 coś chyba na e tak z żywieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3825

Na zdrowy chłopski rozum takie parametry co podałeś to są niemożliwe. 

U nas jednostka w mleku to 0,1 . Może u ciebie inaczej się liczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantango    15
Dnia 28.07.2022 o 16:57, grzesiekxy napisał:

No to mamy podwyżkę w Mlekovicie tłuszcz z 4,2 na 3,7 białko z 3,2 na 2,9 a wszystko w ciągu tygodnia bez zmian w stadzie.......!

Świeta prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj