Polecane posty

damianzetor9540    2705
16 godzin temu, krzychu121 napisał:

napewno? To przy dobrych parametrach typu 3,5-3,6 i tł 4,5-4,6 i powyżej 30 tyś 2.9 brutto powinno być. Trochę nie chce mi się wierzyć zwłaszcza że jeszcze nie dawno znajomy mówił że ma niecałe 2,6 brutto przy 3,5 i 4,5 

Ale takich parametrów nie uświadczysz na fakturze, zapomnij. 

A czysto teoretycznie wychodzi tak ja zetor napisał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Pany ile ta Mlekovita płaci za tłuszcz i białko bo przyszedł mi SMS pierwszy od kilku msc, że na czerwiec tl 13gr białko 15. No i na lipiec ta premia 10 gr. 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jak teraz jest z wypowiedzeniem w mlekovicie? 6 msc i kończysz w dowolnym momencie roku czy tak jak było kiedyś że kończy się dostawy z końcem roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantango    15
2 godziny temu, Zenonim napisał:

Pany ile ta Mlekovita płaci za tłuszcz i białko bo przyszedł mi SMS pierwszy od kilku msc, że na czerwiec tl 13gr białko 15. No i na lipiec ta premia 10 gr. 

Tl16 bi 22

14 minut temu, kr9292 napisał:

Jak teraz jest z wypowiedzeniem w mlekovicie? 6 msc i kończysz w dowolnym momencie roku czy tak jak było kiedyś że kończy się dostawy z końcem roku?

W dowolnym chyba że kończysz całkowicie produkcję to 2 tygodnie 

1 minutę temu, fantango napisał:

Tl16 bi 22

W dowolnym chyba że kończysz całkowicie produkcję to 2 tygodnie 

Ty kończysz a żona zaczyna też 2 tygodnie 

Edytowano przez fantango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
1 godzinę temu, marcianjargit napisał:

Czy was w osm Krasnystaw też macie takie słabe wyniki ?

Biorą przykład z lidera 🤒 tak parametry z badania na badanie w dół a karma bez zmian 🤦 smsy co miesiąc przychodzą że plus 10 gr do ceny a parametry w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154
56 minut temu, GucioJUMZ napisał:

Biorą przykład z lidera 🤒 tak parametry z badania na badanie w dół a karma bez zmian 🤦 smsy co miesiąc przychodzą że plus 10 gr do ceny a parametry w dół 

U mnie to samo,jeszcz troche i spłacam kare i zmieniam mleczarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
16 godzin temu, Zenonim napisał:

Pany ile ta Mlekovita płaci za tłuszcz i białko bo przyszedł mi SMS pierwszy od kilku msc, że na czerwiec tl 13gr białko 15. No i na lipiec ta premia 10 gr. 

Pewnie jesteś gdzieś z oddziału z południa kraju, tam zawsze mieli dziwaczny cennik niż centrala. 

Cennik Wloszczowej 

Screenshot_20220628-101223_Instagram.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3893
23 minuty temu, dabrowskit napisał:

dawno już przecież wiadomo. Za lipiec niby plus 15

Myślem że będzie podwyżka według GUS a tu trochę słabiej. Dziś rada,? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
12 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Pewnie jesteś gdzieś z oddziału z południa kraju, tam zawsze mieli dziwaczny cennik niż centrala. 

Cennik Wloszczowej 

Screenshot_20220628-101223_Instagram.jpg

Dobrze wiedzieć, bo mi tego nie wysłali :D Ostatni cennik o 5 groszy na białku niższy, wczoraj sms o 5 groszy dodatkowej premii za czerwiec, ale do litra, nie do białka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
14 godzin temu, fantango napisał:

 

W dowolnym chyba że kończysz całkowicie produkcję to 2 tygodnie 

Ale nigdzie nie ma o tym w umowie, że jak kończysz to 2 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
Dnia 23.06.2022 o 21:05, Marcin441 napisał:

Sierpc 3,97 tł 3,55 bi 179 tyś l 2,60 brutto ryczałt 

Jak ty to robisz, że masz takie wysokie białko u mnie co próba to coraz niżej ostatnio 3,25, a już się nie wypowiem co im jeść daję 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

No ale to było za maj, czerwiec będzie już słabszy ok. 3,45. A tak ogólnie to najważniejsze żywienie energia aminokwasy no i ważna genetyka. Jak miałem trochę obdojone stado w zeszłym roku to trzy miesiące miałem tł 4,4-4,5 i bi 3,8-3,9. Dużo pomaga kukurydza w shredlage'u, ziarno w niej jest praktycznie ześrutowane a to zwiększa wykorzystanie skrobi, skrobia w energię, a energia w białko, długie cięcie kukurydzy zwiększa ilość włókna a włókno ilość tłuszczu. Jak masz możliwość to tnij kukurydze shredlagem. Ale teraz upały to nie zwracam za bardzo uwagi na parametry, staram się utrzymać ilość mleka 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Pewnie jesteś gdzieś z oddziału z południa kraju, tam zawsze mieli dziwaczny cennik niż centrala. 

Cennik Wloszczowej 

Screenshot_20220628-101223_Instagram.jpg

Według tego cennika to miałbym jakieś 10 gr mniej niż w Radomsku 🤨🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
2 godziny temu, Dziad932 napisał:

Według tego cennika to miałbym jakieś 10 gr mniej niż w Radomsku 🤨🙆‍♂️

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, nawet jeśli nie policzy się premii, której na cenniku nie ma, bez dodatku dla członka spółdzielni i federacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, lusjan napisał:

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, nawet jeśli nie policzy się premii, której na cenniku nie ma, bez dodatku dla członka spółdzielni i federacji :D

No bez premii policzyłem , bo skąd mam wiedzieć że coś dodają 🤦‍♂️ , chłopie jest cennik i według niego liczę 

3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Wstaw cennik Radomska i zaraz będzie wszystko jasne 

Jak ktoś ma to może wstawić , ja chyba już wyrzuciłem ale będzie po 2 zł a według tego wyżej 1,85 - 1,90 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
5 godzin temu, Dziad932 napisał:

Według tego cennika to miałbym jakieś 10 gr mniej niż w Radomsku 🤨🙆‍♂️

To policz jeszcze raz bo z cennika jak nie liczyc to ok 2.4 nawet przy bieda parametry i najmniejsza ilość ryczałt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Według tego powyżej  1,95 netto przy ilości poniżej 15 tys i niskich parametrach (tłuszcz 4 białko 3) bez bycia członkiem spółdzielni, bez kontroli użytkowości, bez klasy extra, co w Włoszczowie nie występuje, więc w sumie te 4 grosze trzeba też dodać, i bez schłodzonego mleka... Z tego co kojarzę to nie masz wysokiej wydajności, więc pewnie parametry sporo wyższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HackerHC    5
29 minut temu, martin0000 napisał:

Mlekpol +10gr za lipiec

Czyli cena GUS  +33gr, a premia  -23 gr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj