Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12182
krzychu121 napisał:

1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Jakby z zaskoczenia przyjeżdżali to myślę że trochę rankingi i wydajnosci się zmienily🤣ja  tam zawsze sobie przeliczam ilość mleka w zbiorniku na sztuki

Sama prawda. Widzę to po okolicy gdzie przyjeżdżają. Zawsze godzinę później niż gospodarz robi obrządek a na dodatek sam gospodarz robi o godzinę wcześniej  udoj poprzedzający próbny udoj. Także tego 😄 moze nie wszędzie tak jest ale u mnie na okolicy tak to wygląda. Albo jak krowa przychoruje i słabiej się doi to przepisują wynik poprzedni plus parę litrów. To akurat sam znajomy się wygadał  że tak robi żeby być numer 1 na okolicy z ponad 11 tys a ile ze zbiornika wychodzi to nie wiem  :)

i Ty tak wszystko wiesz 🤔 a wczoraj sie kolegi czepiali ...🙋‍♂️😉


ale niektórzy ból czterech liter mają 🙈

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Ja wiem to od znajomego i to u niego tak się dzieje. Nie z 2 czy 5 ręki bo komuś coś się wydaję. To co na tych karteczkach jest wpisane a rzeczywistość to w większości przypadków dwa różne światy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12182

To rób i Ty tak 🙋‍♂️😁


mogą se robić to że ludzi oszukają w niczym im nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Widać w książce kto ma R przy wyniku, mi na pucharach nie zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

Jak kupujesz jałówki z takiego stada to karty ci pokażą ale wydruk z systemu zarządzania stadem to już tajemnica poliszynela. Szczególnie u tych "dużych" z zaprzyjaźnionymi zootechnikami na etacie. Ważne dla hodowcy powinno być co w portfelu zostaje z tych 305 dni laktacji i jak poprawia się cechy genetyczne na przyszłość.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
10 godzin temu, Xawier napisał:

Widać w książce kto ma R przy wyniku, mi na pucharach nie zależy

Co z tego że też mam R jak raz tylko zootechnik zapytał się o fakturę a mleczarnie chyba nie udostępniają takich danych do federacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

Potwierdzenie ilości mleka oddanego do punktu skupu. U nas mleczarnia wydaje zaświadczenie o ilości litrów oddanych w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja mam oddane do mleczarni 200 litrów od szt więcej niż w federacji. W dodatku federacja podaje kg a mleczarnia litry więc jeszcze bardziej się rozjeżdża. Ale co się dziwić przecież udój raz w miesiącu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

1 L mleka waży ok 1,03 kg czyli na 100 tys. L wychodzi 103 tys.kg. Rozumiem że można poić cielaki itd. ale jak komuś brakuje dużo więcej niż 10% to na pewno nie jest rzetelny w przekazywaniu informacji. U mnie federacja ma 140kg więcej niż mleczarnia średnio od sztuki czyli jakieś 1,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Lyder premia jubileuszowa z okazji 30lat marki Mlekovita w wysokości 10 groszy za miesiąc lipiec

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

To mlekowita zrównała się z mlekpolem czy przegoniła z cena?  bo tyle tych premii że ciężko się połapać co do czego. 

Swoją drogą na 30 lecie nie powinni dziadowac i dać wam chociaż te 30 groszy premii 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

napewno? To przy dobrych parametrach typu 3,5-3,6 i tł 4,5-4,6 i powyżej 30 tyś 2.9 brutto powinno być. Trochę nie chce mi się wierzyć zwłaszcza że jeszcze nie dawno znajomy mówił że ma niecałe 2,6 brutto przy 3,5 i 4,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

przy tych parametrach i wszystkich dodatkach powinno na ryczałcie wyjśc koło 2.75-2.80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

napewno? To przy dobrych parametrach typu 3,5-3,6 i tł 4,5-4,6 i powyżej 30 tyś 2.9 brutto powinno być. Trochę nie chce mi się wierzyć zwłaszcza że jeszcze nie dawno znajomy mówił że ma niecałe 2,6 brutto przy 3,5 i 4,5 

Według moich obliczeń powinno być 2.88 🙂

Czerwiec +ok 11gr , lipiec + 10 także już jest 2,8 z tych 2.6 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Wrzuć cennik i napisz co i jak. Ciekawy jestem bo wychodzi na to że będzie lepiej jak w mlekpolu. Chociaż my nie znamy jeszcze ceny na lipiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj