Polecane posty

Bercik92    2200
Panowie jaka będzie cena w mlekpolu za czerwiec w porównaniu z majem? + czy -? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12161
kocmen24 napisał:

Ziemi będzie . Po żniwach jak sprzedadzą ludzie to zboże za te marne srebrniki w stosunku do cen nawozów i zapłacą za kombajn to im nie starczy na następne zasiewy. Kolega ma firmę sprzedaje nawozy kupuje zboże itd. dużo ludzi poprostu nie kupuje nawozów lub je mocno ogranicza co zresztą widać na polach. A nawozy tańsze nie będą . Może azoty w sierpniu trochę stanieją i tyle. 

dzisiaj staniało 🤭😜


krzychu121 napisał:

Może masz zle informacje bo mało prawdopodobne to co piszesz. Pierwszy przy tych 60 krowach musi mieć koło 15 tys średniej od sztuki a drugi lekko ponad 6 tys. Tak na szybko wyliczając. To albo jedzie tylko na trawie i kukurydzy tnąc koszta albo ma z połowę stada zasuszonego i stąd taka niska srednia. Wątpię żeby doszedł do takiego stada nie mając pojęcia o hodowli bo przecież też trzeba mieć i budynki i park maszynowy żeby to obrobić.

może nie 60 a 68 dla przykładu i jest to możliwe co kolega pisze 👍


FarmerDyzio napisał:

chłopie ale po co takie rzeczy na forum piszesz ?

a po co pytasz 🤔 normalne rzeczy kolega podaje jak ludzie gospodarzą nie podał żadny nazwisk ani innych danych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888
32 minuty temu, Bercik92 napisał:

Panowie jaka będzie cena w mlekpolu za czerwiec w porównaniu z majem? + czy -? 🤔

Pisaliśmy o tym kilka postów wcześniej . 

 

29 minut temu, slawek74 napisał:

 

 

może nie 60 a 68 dla przykładu i jest to możliwe co kolega pisze 👍

 

 

 

Pisał o 60, bo tak mu zootechnik powiedział który wszystko wie. Więc albo trzymamy się faktów albo zaraz zacznie się dodawanie krów żeby ,,normalna '' średnia wyszła a nie z kosmosu. Więc jak ma niby ta średnią koło 12,5 tys to musi mieć lekko ponad 70 dojnych. Swoją drogą ciekawe wyliczenia przedstawił. Jak tak u siebie średnia liczy to szkoda się pytać jaka jest rzeczywista a nie ta z papierka. Inna sprawa jakby do mnie taka osoba przyjeżdżała i rozpowszechniała informację to po kolejnej wizycie chodziła by w okularach. Niby według ciebie normalne rzeczy że rozpowiada o kimś a jak się ciebie o coś zapyta jak u ciebie z wydajnością, parametrami i cena to wielką  tajemnica

 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Nie wymyślaj swojej matematyki bo Ci to nie wychodzi chłopie, w Polsce wydajność podaje się za laktację czyli 305 dni, przyjmując że ma ok. 150 dd w stadzie czyli średnią ze zbiornika x dni laktacji i to jest wydajność w laktacji, podałem że na dziś ma 60 krów w doju i 5 tyś litrów i są to dokładne dane. Jeśli średni dd miałby w stadzie 100 to wydajność byłaby niższa niż 12,7 tyś a jeśli np. 200 to wyższa niż 12,7 tyś, przy aktualnej średniej ze zbiornika.  Nie masz pojęcia widze jak to liczą w federacji 

P.S. na książce z federacji pewnie przeczytałeś że dane za 2021 rok i przeliczasz wydajność krów na lata 😂😂🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888

Nie ośmieszaj się bo coraz to coś nowego piszesz. Obal to co wyżej napisałem. 2,5 tys x365 dni = 912 tys podzielone przez 60 krów i masz wydajność ponad 15 tys. Nie znasz wszystkich faktów a bajki piszesz. Chciałeś pokazać jaki ten co ma 60 sztuk jest za***isty a ten co ma 220 nie potrafi gospodarzyć bo ma mało mleka a faktów nie znasz. Może ten drugi też ma ponad 12 tys wydajności tyle że teraz ma większą część stada zasuszona.  Nie będę już spamowal bo dyskusja bez sensu 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Marcin441

W Polsce wydajność za laktację  305 dni z federacji ,ta która jest w książce i która się wszyscy posługują  = ilość mleka urojonego przez stado w ciągu roku podzielone przez średnioroczny stan krów w stadzie!

 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
2 godziny temu, leszek1000 napisał:

 

Ciekawe jak liczą taką krowę 😂. Jak już ją zasuszyłem a jeszcze 305 dni nie doiła

IMG20220623090713_BURST000_COVER.jpg

Liczą 260 dni, nie przeliczają na 305 ile by wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, Xawier napisał:

Liczą 260 dni, nie przeliczają na 305 ile by wyszło

Niestety, a powinni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

czemu mają przeliczać? tyle oddała w laktacji i koniec. To idąc tym tokiem rozumowania jak ubędę sztukę w 50-60 dniu laktacji to też powinni jej przeliczyć na 305 dni i dalej córka też ma wtedy mieć w kartach "wyliczoną" wydajność matki i dalej i dalej i dalej i tak zaraz zrobimy jakieś błędne koło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Niestety, a powinni. 

Ta sztuka w ciągu roku będzie przecież doić ok 320 dni także będzie miała teoretycznie pow 13tys wkładu w średnia stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Bo liczą pełną laktację do 305 dni. Jeżeli jedna przekroczy te 305 dni to powyżej, tylko wpisują do wydajności życiowej. 

IMG20220623151051.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co to komu te wyliczenia federacji wydajności krów 🤔 , tu widzę tylko atak jeden na drugiego która obora ma większą wydajność  . A tak spokój by był ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Tu akurat nie jest czcionka pogrubiona 

Ja już ostatnio powiedziałem, że system muszą poprawić😂  

Tu macie, powyżej 305 dni nie liczą do średniej. A jak ma poniżej to musze się ich spytać. Te wydajności roczne odnoszą się do 305dni, dobrze mówię ? 😁

IMG20220623151628.jpg

1 godzinę temu, MKrajes napisał:

czemu mają przeliczać? tyle oddała w laktacji i koniec. To idąc tym tokiem rozumowania jak ubędę sztukę w 50-60 dniu laktacji to też powinni jej przeliczyć na 305 dni i dalej córka też ma wtedy mieć w kartach "wyliczoną" wydajność matki i dalej i dalej i dalej i tak zaraz zrobimy jakieś błędne koło 

Jak już sprzedałeś sztukę, to wylatuje z systemu. Zostaje tylko historia 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12161
Dziad932 napisał:

Po co to komu te wyliczenia federacji wydajności krów 🤔 , tu widzę tylko atak jeden na drugiego która obora ma większą wydajność  . A tak spokój by był ...

może poto żebyś pomyślał i się nad sobą zastanowił 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Też się nad sobą zastanów , ma chłopak rację te wszystkie rankingi te wyliczenia według niewiadomego wzoru jedno wielkie sciemiactwo i sztuczny wyścig szczurów.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
7 godzin temu, krzychu121 napisał:

Nie ośmieszaj się bo coraz to coś nowego piszesz. Obal to co wyżej napisałem. 2,5 tys x365 dni = 912 tys podzielone przez 60 krów i masz wydajność ponad 15 tys. Nie znasz wszystkich faktów a bajki piszesz. Chciałeś pokazać jaki ten co ma 60 sztuk jest za***isty a ten co ma 220 nie potrafi gospodarzyć bo ma mało mleka a faktów nie znasz. Może ten drugi też ma ponad 12 tys wydajności tyle że teraz ma większą część stada zasuszona.  Nie będę już spamowal bo dyskusja bez sensu 

Nie wiesz to nie pierd**l 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jakby z zaskoczenia przyjeżdżali to myślę że trochę rankingi i wydajnosci się zmienily🤣ja  tam zawsze sobie przeliczam ilość mleka w zbiorniku na sztuki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Leszek1000 kilka postów wyżej napisałem jak to jest liczone.

Najprościej jak to się da i kazdy litr jest liczony do średniej laktacyjnej stada.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Jakby z zaskoczenia przyjeżdżali to myślę że trochę rankingi i wydajnosci się zmienily🤣ja  tam zawsze sobie przeliczam ilość mleka w zbiorniku na sztuki

Sama prawda. Widzę to po okolicy gdzie przyjeżdżają. Zawsze godzinę później niż gospodarz robi obrządek a na dodatek sam gospodarz robi o godzinę wcześniej  udoj poprzedzający próbny udoj. Także tego 😄 moze nie wszędzie tak jest ale u mnie na okolicy tak to wygląda. Albo jak krowa przychoruje i słabiej się doi to przepisują wynik poprzedni plus parę litrów. To akurat sam znajomy się wygadał  że tak robi żeby być numer 1 na okolicy z ponad 11 tys a ile ze zbiornika wychodzi to nie wiem  :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj