Polecane posty

Dream1990    169

Przerzut w ciągu 2 tygodni ok. 30 gr w dół. Mleko w proszku do 2 zł w dół. Rynek nie wytrzymuje presji cen, ludzie ograniczają zakupy mocno. Prąd na giełdzie (dla dużych przedsiębiorców to wyznacznik ceny) doszedł do poziomu ponad 1070 zł/MWh, dużo znanych firm na ten rok ma cenę w granicach 400 zł.  Biedronka zrobiła "tarcze inflacyjną" która zamroziła podwyżki wyrobów mleczarskich we wszystkich sieciach. Co nas czeka? Oprócz suszy prawdopodobnie spadki cen. A koszty nasze rosną praktycznie codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
danielhaker napisał:

4 godziny temu, slawek74 napisał: z tego co się czyta to to złodziejstwo jest w całej mleko..icie i to na ogromną skalę musicie się jakoś zorganizować na początek to bym radnych przycisną.... W bialskim oddziale to samo?

a tego dokładnie nie wiem okoliczni dostawcy nie chcą się zbytnio wypowiadać na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Jak nie chcą podwyższać niech liczą się z mniejszą ilością towaru. Ja krowie nie wytłumaczę że kupiłem mniej nawozów bo w tym roku drogo, do tego sucho się robi. Trawa azot dostała, a plon bez szału...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Dużo osób pisze że ma ok 2,5zła jak litry zgadzają się u was mierzycie lub wszycie mleko umnie jak jeden kierowca jedzie różnica 1-2l na 1000 a u drugiego zawsze brakuje z 10l 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Toż masz odpowiedź: że kierowca kombinuje. Dzwoń do skupu i zgłaszają sprawę, oczywiście jeżeli masz legalizację baniaka😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

10 l na 1000 to tylko 1% a więc wszystko w marginesie  błedu  nie wiem czy coś osiągnie tym dzwonieniem ale próbować mozna a nawet trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

to w poprzedniej mleczarni na 350l brakowało do 20litrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
MariuszDe napisał:

10 l na 1000 to tylko 1% a więc wszystko w marginesie  błedu  nie wiem czy coś osiągnie tym dzwonieniem ale próbować mozna a nawet trzeba. 

szkoda tylko że ten margines jest zawsze na naszą niekorzyść, bo przecież gdyby było +- 1% to by nikt dymu nie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w tamtym roku jak był pełen zbiornik też było raz 1050 a raz 1070, czyli 1% raz do góry raz do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
Dnia 19.05.2022 o 13:15, danielhaker napisał:

W bialskim oddziale to samo?

Ale czemu nie mogą dać realnej ceny pod rzeczywiste parametry, tylko takie kombinacje by w cenniku dobrze to wyglądało? To tak samo jak z handlarzami bydłem. Jeden daje 9,50 i waga się zgadza, a drugiego chwalą bo płaci 10zł, a żaden nie wie że 50kg na wadze ucina

 

Zestawiłem wszystkie próby w swojej mleczarni z poprzedniego roku z wynikami próbnych udojów (tylko te zbliżone daty prób) i różnica wynosi 0,03% na tłuszczu i 0,02% na białku, czyli de facto granica błędu

W bialskim oddziale też. Też miałem w tamtym roku problemy z niskim tluszczem , badalem na własną rękę, przedstawiłem kierownikowi skupu i po miesiącu parametry wróciły do normy. Grunt to się nie awanturować tylko spokojnie przedstawic sprawę... Ale kto ma pod oceną to jest w miarę ok, przynajmniej u kolegów się zgadza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Podejrzewam że albo się utrzyma albo będzie w dół. Jak były podwyżki to już od początku miesiąca się prześcigali i chwalili kto ile dołożył a teraz cisza. Najgorzej jak pozabierają premie i cena wróci do 2 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mavo1    0

Posiada ktoś z was może aktualny cennik mlekpolu i mógłby go wrzucić na forum lub podesłać na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2408    43
12 minut temu, mavo1 napisał:

Posiada ktoś z was może aktualny cennik mlekpolu i mógłby go wrzucić na forum lub podesłać na priv.

jeśli jesteś dostawcą mlekpolu to masz w domu cennik,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mavo1    0

Nie jestem, dla porównania, zastanawiam się nad zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
karol091193 napisał:

To jest jakaś różnica w porównaniu do cennika z kwietnia? 🤔 Skoro pisze ze obowiązuje od 1.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
12 minut temu, Bercik92 napisał:

To jest jakaś różnica w porównaniu do cennika z kwietnia? 🤔 Skoro pisze ze obowiązuje od 1.05.

Weszły nowe przepisy i teraz każda spółdzielnia jest zobowiązana podawać wcześniej cenę skupowanego mleka, anie dopiero na koniec miesiąca w którym skupuje to mleko. W związku z tym Mlekpol będzie co miesiąc za pomocą e-maila informował dostawców jaka jest cena mleka, czyli będzie wysyłać aktualny cennik i możesz z tą ceną się zgodzić lub też nie. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
51 minut temu, karol091193 napisał:

Weszły nowe przepisy i teraz każda spółdzielnia jest zobowiązana podawać wcześniej cenę skupowanego mleka, anie dopiero na koniec miesiąca w którym skupuje to mleko. W związku z tym Mlekpol będzie co miesiąc za pomocą e-maila informował dostawców jaka jest cena mleka, czyli będzie wysyłać aktualny cennik i możesz z tą ceną się zgodzić lub też nie. 

A co jeżeli się nie zgodzisz na ta cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BananBanan    4

I jak uważacie ten cennik z ceną średnią z GUS lepiej sie sprawdzi niz dotychczasowy. Taki mało przejrzysty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj