Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
logan3512    140

Po czwartym powiadomieniu wstrzymują i weterynaria wysyła cię z mlekiem do ich laboratorium jak średnia wyjdzie dobrze to wznawiają odbiór. Teraz jest łatwiej bo w mleczarni można zlecić dodatkowe badania i wyjść z pozaklasowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Mekovita tradycyjnie tłuszcz w dół  w ciągu miesiąca  z 4.25 na 3.85 przy braku wycieleń i sporo krów pod zasuszenia  no bo za maj dołożyli 10 gr to trzeba jebnać na parametrach polityka Lydera nie wspomnę o parametrach z federacji jakie są różnice.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zadzwoń do skupu i zarządaj powtórnego zbadania parametrów. Wczoraj rozmawiałem z nimi w tej sprawie. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

I co pomoże ten telefon czy zaczną się jazdy z komórkami lub z bakteriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
Napisano (edytowany)

I dla tego wszystkie mleczarnie je.....ą dostawców bo się jeden z drugim boi odezwać bo go czymś postraszą , na każdym kroku trzeba ich pilnować i gonić złodziei za każdą nieprawidłowość że strony mleczarni dopominać się o swoje , gdyby wszyscy się odzywali by czuli oddech rolnika na plecach to by się z nim liczyli , ale do tego trzeba większości facetów z jajami co się nie boją , bo dziewczynkę postraszą i ta siedzi cicho .

Edytowano przez robert1226
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
23 minuty temu, hassi37 napisał:

I co pomoże ten telefon czy zaczną się jazdy z komórkami lub z bakteriami.

Zadzwoń ,u mnie parametry wróciły do normy po telefonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
13 godzin temu, robert1226 napisał:

I dla tego wszystkie mleczarnie je.....ą dostawców bo się jeden z drugim boi odezwać bo go czymś postraszą , na każdym kroku trzeba ich pilnować i gonić złodziei za każdą nieprawidłowość że strony mleczarni dopominać się o swoje , gdyby wszyscy się odzywali by czuli oddech rolnika na plecach to by się z nim liczyli , ale do tego trzeba większości facetów z jajami co się nie boją , bo dziewczynkę postraszą i ta siedzi cicho .

Nie wiesz co mówisz. W pojedynkę możeez co najwyżej grzecznie poprosić o ponowne próby

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199
Napisano (edytowany)

zgłaszałem dzwoniłem mam to już gdzieś krowy zaczynają wyjazd zostało się już aby 15 do końca roku i koniec z krowami i bydłem 

Edytowano przez Dzikusss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie pan wolnym człowiekiem 👍

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
20 minut temu, Dzikusss napisał:

zgłaszałem dzwoniłem mam to już gdzieś krowy zaczynają wyjazd zostało się już aby 15 do końca roku i koniec z krowami i bydłem 

Gratuluję możliwości życia bez krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
3 godziny temu, kr9292 napisał:

Nie wiesz co mówisz. W pojedynkę możeez co najwyżej grzecznie poprosić o ponowne próby

Przeczytaj uważnie , i samemu można coś zdziałać częste zwracanie im uwagi że mnie okradają też przyniesie skutek , bo jak nikt nic nie powie to robią co chcą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
17 godzin temu, hassi37 napisał:

I co pomoże ten telefon czy zaczną się jazdy z komórkami lub z bakteriami.

Nic się nie zacznie, jeśli przedstawisz normalnie sprawę i zarządzasz kolejnej próby. Sami tak w skupię doradzają. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Przeczytaj uważnie , i samemu można coś zdziałać częste zwracanie im uwagi że mnie okradają też przyniesie skutek , bo jak nikt nic nie powie to robią co chcą.

 

Znam kilku co już nie doją przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Zadzwonić do mleczarni powiedzieć swoje racje , upomnieć się o swoje i wszystko ok , ale jak gościu zadzwonił wyzwał wszystkich po kolei od cięcia na bramie po prezesa włącznie co drugie słowo to ku.... albo chu... czy wyp......  to się nie dziwię że ich potem czołgali , grzeczni ,stanowczo i za każdym razem upomnienie telefoniczne jak coś odwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Gratuluję możliwości życia bez krów

A co to takiego , z każdego gówna jest wyjście i można pomyśleć nad innym planem na życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dziad932 napisał:

Będzie pan wolnym człowiekiem 👍

 

"wolnym" no chyba że ma się żonę czy dzieci więc jest się uwiazanym😉😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
Dnia 16.05.2022 o 11:56, Kierownik napisał:

nie no pięknie jebia na parametrach w mlekucie. prawie 0.4 tłuszczu mniej xd

0,4 oby według lydera tł 3,64 gdzie federacja 4,21. tego już nawet kabaretem nazwać nie można jak parametry z d*py wzięte sobie przysyłają 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, MKrajes napisał:

0,4 oby według lydera tł 3,64 gdzie federacja 4,21. tego już nawet kabaretem nazwać nie można jak parametry z d*py wzięte sobie przysyłają 

Wolisz 2,15 netto przy tłuszczu 3,6 czy 2,05 netto przy tłuszczu ,4,21?

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

z tego co się czyta to to złodziejstwo jest w całej mleko..icie i to na ogromną skalę musicie się jakoś zorganizować na początek to bym radnych przycisną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Wolisz 2,15 netto przy tłuszczu 3,6 czy 2,05 netto przy tłuszczu ,4,21?

To że dadzą premię i przytną na tłuszczu nie oznacza że weźmiesz więcej. Weźmiesz tyle samo lub mniej ale dajesz przyzwolenie na robienie cię w wała i jeszcze się z tego cieszysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

No mlekowita dy.a bez mydła swoich dostawców. Według cennika cena odbiega od najlepszych a jeszcze na parametrach przycinaja.  Wiadomo ktoś musi mieć taką cenę  jak w cenniku bo w gazetach i innych mediach trzeba się pochwalić a że reszta jest jeba.a na kilka-kilkanascie groszy to już nie ważne. Chociaż z tego co zauważyłem to mlekowita ucina parametry wszędzie tylko nie w wysokim mazowieckim. Chyba że nikt stamtąd się nie chwali. Popieram Sławka. Zbierzcie się i zrobcie dym. Opisac w gazetach ich magiczne sztuczki itd i może się coś zmieni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

z tego co się czyta to to złodziejstwo jest w całej mleko..icie i to na ogromną skalę musicie się jakoś zorganizować na początek to bym radnych przycisną....

To jest mafia... Dlatego ja zawsze przestrzegałem i przestrzegam przed łączeniem sie w takie molochy gdzie już nie ma w praktyce żadnej kontroli i tyle.... Na szczęście sporo mleczarni się obroniło i teraz widać że ma to sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Jeszcze dwa trzy lata temu większość tu krzyczała że mleczarnie powinny się połączyć a teraz sami widzicie że nie było by to za dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
4 godziny temu, slawek74 napisał:

z tego co się czyta to to złodziejstwo jest w całej mleko..icie i to na ogromną skalę musicie się jakoś zorganizować na początek to bym radnych przycisną....

W bialskim oddziale to samo?

7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Wolisz 2,15 netto przy tłuszczu 3,6 czy 2,05 netto przy tłuszczu ,4,21?

Ale czemu nie mogą dać realnej ceny pod rzeczywiste parametry, tylko takie kombinacje by w cenniku dobrze to wyglądało? To tak samo jak z handlarzami bydłem. Jeden daje 9,50 i waga się zgadza, a drugiego chwalą bo płaci 10zł, a żaden nie wie że 50kg na wadze ucina

 

Zestawiłem wszystkie próby w swojej mleczarni z poprzedniego roku z wynikami próbnych udojów (tylko te zbliżone daty prób) i różnica wynosi 0,03% na tłuszczu i 0,02% na białku, czyli de facto granica błędu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj