Polecane posty

szymek    75

ilość 6tysiecy Tluszcz 4.16 białko 3.14 vatowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
2 godziny temu, TomaszKysiski napisał:

już wczoraj miałeś fakturę?

Fakturę tak, ale żadnego aneksu z nowym cennikiem nie przywiózł.

No to mlekovita zostawiła nas w tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
2 godziny temu, szymek napisał:

cena za kwiecień 2.16 mlekovita

To dla ryczałtowca 2,3 wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Dnia 3.05.2022 o 18:59, Damianek20 napisał:

Pytanie poza ceną do ludzi co sieją żyto na kiszonkę a później kukurydzę.

Czy można kisić żyto jak jeszcze się nie wyklosiło ? Czy muszę czekać . Bo czas ucieka a chciałbym siać kukurydzę i też zrobić dobrą z żyta kiszonkę .

 

 

Dnia 3.05.2022 o 19:24, Damianek20 napisał:

Serio lepiej jak się nie wyklosiło ? 

Nie zależy mi aż tak na ilości bo pozbyłem się sporo bydła więc nawet 15 bel jest wystarczające z 70 arów 

jak w bele to tuż przed wyjsciem osci , jak sieczkarnią to w pełni wykłoszenia , czym wczesniej tym bardziej energetyczna pasza tak samo jak z trawą . Im puzniej sie kosi tym ma wiecej suchej masy i włukna . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Rrolniik napisał:

To dla ryczałtowca 2,3 wyjdzie :)

Ale w podstawowym cenniku szału nie ma? Premia premia super ale cennik podstawowy jakie stawki za  jednostki tłuszczu i białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Panowie ile cenić jałóweczki waga 650-700 kg wycielenia czerwiec wydajność matek 8-10 tys i mam 12 sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703
DanielFarmer napisał:

Piątnica premia 45gr ,czyli marzec +10

ubiegłeś mnie😁


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki napisał:

Dnia 3.05.2022 o 18:59, Damianek20 napisał: Pytanie poza ceną do ludzi co sieją żyto na kiszonkę a później kukurydzę. Czy można kisić żyto jak jeszcze się nie wyklosiło ? Czy muszę czekać . Bo czas ucieka a chciałbym siać kukurydzę i też zrobić dobrą z żyta kiszonkę .     Dnia 3.05.2022 o 19:24, Damianek20 napisał: Serio lepiej jak się nie wyklosiło ?  Nie zależy mi aż tak na ilości bo pozbyłem się sporo bydła więc nawet 15 bel jest wystarczające z 70 arów  jak w bele to tuż że przed wyjsciem osci , jak sieczkarnią to w pełni wykłoszenia , czym wczesniej tym bardziej energetyczna pasza tak samo jak z trawą . Im puzniej sie kosi tym ma wiecej suchej masy i włukna .

czym wcześniej to więcej białka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

być możę i białka, kilka lat temu zrobiłem z żyta kiszonke było całkowicie jeszcze zamkniete w pochwach lisciowych to żadna trawa i kiszonka z qq nie dała tyle mleka co ta kiszonka z zyta a mieszałem ją z słomą żytnią dodatkowo , izrael ma najlepszą technike rolniczą i tam robią gps z przenżyta być to sprawa klimatu tam ale wydajnosc mleczną mają najlepszą na swiecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
Napisano (edytowany)

Faktury jeszcze nie ma. Ale kwota przelewu / ilość wychodzi 2,37/litr netto T4,3 B3,4 ilość ponad 25tys. Mlekpol. Nie jest źle 

Edytowano przez kat
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Nic dziwnego skoro mamy super prezesa z 40 letnim stażem na tym stanowisku 😀😜 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
10 godzin temu, slawek74 napisał:

od 6.5 do 8tys zależnie od sztuki

Chyba bardziej 8 tys plus i to bez papierów. Po 6 z hakiem to ostatnio wyjeżdżają u mnie stare zdezelowane krowy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Chyba bardziej 8 tys plus i to bez papierów. Po 6 z hakiem to ostatnio wyjeżdżają u mnie stare zdezelowane krowy.

Ty zdezelowanej krowy chyba nie widziałeś, fakt cena za dobre krowy jest niezła za te słabsze też ale nie po 6 tysi bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, pawlak2507 napisał:

Ty zdezelowanej krowy chyba nie widziałeś, fakt cena za dobre krowy jest niezła za te słabsze też ale nie po 6 tysi bez przesady

No fakt trupów to ja nie sprzedaje po prostu zmiana pokoleniowa to jakieś kontuzje, gorsze mleko, niezadowalająca wydajność, Dziś sprzedałem taką nie za chudą ale i nie zapasioną z zapaleniem po wycieleniu którego nie wyleczyłem  na czysto 650 kg po 10 zł. Tydzień temu chudszą ale większą po 9 zł za 6300 zł.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj