Polecane posty

czesio1612    102

co obstawiasz że coś dodatkowo dadzą? teraz przy podpisywaniu nowych umów mówią tylko o premii 20gr i tej podwyżce do tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Jeśli by tak było Czesiu to mamy obniżkę względem marca.Taki scenariusz byłby tragiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12047

oby wam podnieśli jak najwięcej 👍 wtedy i nam będzie lepiej 😀👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695
Dnia 1.05.2022 o 11:40, michal_19 napisał:

Mlekovita

IMG_20220501_113725.jpg

 

Dnia 1.05.2022 o 12:48, lamboEVO100 napisał:

57 gr ? A nie było 37 gr i dołożyli 10 gr? 

20 gr było od dawien dawna w cenniku, dołożyli 10 na marzec, w kwietniu dwa razy, raz 17 potem 10, to razem daje 57. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    1996

Pytanie poza ceną do ludzi co sieją żyto na kiszonkę a później kukurydzę.

Czy można kisić żyto jak jeszcze się nie wyklosiło ? Czy muszę czekać . Bo czas ucieka a chciałbym siać kukurydzę i też zrobić dobrą z żyta kiszonkę .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Witam na waszym łez padole po mojej grubo ponad rocznej nieobecności. Jak tam w mleczarstwie się powodzi w obecnych czasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
17 minut temu, Damianek20 napisał:

Pytanie poza ceną do ludzi co sieją żyto na kiszonkę a później kukurydzę.

Czy można kisić żyto jak jeszcze się nie wyklosiło ? Czy muszę czekać . Bo czas ucieka a chciałbym siać kukurydzę i też zrobić dobrą z żyta kiszonkę .

 

Najlepiej jak się jeszcze nie wyklosilo tylko  że teraz to bedziesz miał mniej towaru 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zajebiście, współczuję tym co zrezygnowali ogółem całe te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    1996
6 minut temu, radekz200 napisał:

Najlepiej jak się jeszcze nie wyklosilo tylko  że teraz to bedziesz miał mniej towaru 😛

Serio lepiej jak się nie wyklosiło ? 

Nie zależy mi aż tak na ilości bo pozbyłem się sporo bydła więc nawet 15 bel jest wystarczające z 70 arów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
4 minuty temu, Damianek20 napisał:

Serio lepiej jak się nie wyklosiło ? 

Nie zależy mi aż tak na ilości bo pozbyłem się sporo bydła więc nawet 15 bel jest wystarczające z 70 arów 

To jak masz co kosic to kos bo jak się wyklosi to już słoma 😛 najlepszy moment na koszenie to jak zaczyna wypuszczać kłosy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    1996
Napisano (edytowany)
6 minut temu, radekz200 napisał:

To jak masz co kosic to kos bo jak się wyklosi to już słoma 😛 najlepszy moment na koszenie to jak zaczyna wypuszczać kłosy 

A ile ma leżec po skoszeniu ?

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
2 minuty temu, Damianek20 napisał:

A ile ma leżec po skoszeniu ?

To chyba bedziesz widział 😛 ale chyba bedziesz widział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    1996
1 minutę temu, radekz200 napisał:

To chyba bedziesz widział 😛 ale chyba bedziesz widział 

Nie mam swojej prasy a robię to pierwszy raz, trawe trzymałem 2 dni 

IMG_20220503_193858.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
53 minuty temu, Damianek20 napisał:

Nie mam swojej prasy a robię to pierwszy raz, trawe trzymałem 2 dni 

IMG_20220503_193858.jpg

😮😮😮 To teraz się nie dziwię że żyto na kiszonkę przed sianiem kukurydzy da radę zebrać . A i nie dziwne że ziemia droższa w innych częściach kraju jak 1,5 plonu można zebrać.

U nas na warmi dopiero żyto połowę wysokości tej ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Centrum też jakoś żytko bez rewelacji w dodatku robi się sucho....chyba jutro trzeba wodę puścić. Najlepiej jak zaczyna się kłosic zawsze to przypada na +-15tego. W tamtym roku akurat nie miałem żyta ale zawsze na 15tego juz miałem posiana kuku po życie. W tym roku będzie raczej później chociaż pogoda potrafi nadrobić stracony czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    491

Żyto musi trochę poleżeć bo za wcześnie nie można belować bo ma dużo wody w sobie i będzie gnój . Nawet jak się wydaje podsuszone to i tak jeszcze soki puści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

No fakt, to żyto z foto mega 👀 u nas na Podlasiu 15cm max, a gdzie bez nawozu to i całkiem zaraz owies je przegoni...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    1996
1 godzinę temu, sebe1033 napisał:

😮😮😮 To teraz się nie dziwię że żyto na kiszonkę przed sianiem kukurydzy da radę zebrać . A i nie dziwne że ziemia droższa w innych częściach kraju jak 1,5 plonu można zebrać.

U nas na warmi dopiero żyto połowę wysokości tej ma .

To żyto jest słabe wysokość ok 60 cm bo nie miałem kasy na nawóz i dałem tylko 100 kg saletry na 70 arów tyle że pole dobrze utrzymane co drugi rok sporo obornika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Włoszczowa znów tnie na tłuszczu, za pierwszą połowę nie wysłali wyników, człowiek zagoniony nie zapytał i teraz na fakturze widzi czemu nie wysyłali...

15-30tys, b. 3.57, t. 4.07, 2.18 netto, w tym 3 gr na udział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    907

A co do żyta to nie powinno wypuścić kłosa ?, bo słyszałem opinie że w kłosie jest najwięcej białka ( np zbieranie zbóż na GPS) ?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

to niech mleczarnie spojrzą na GDT teraz to i u mnie mućki też zrobią zjazd 8.5% z ilością mleka

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj