Polecane posty

Supersebusiek    328
1 godzinę temu, danielooo8441 napisał:

mlekovita 4,29tł. 3,62 bi. 2,21brutto rr 16k. litrów

Coś kręcisz z tą ceną , max 2 zł to może ci wyszło .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

aha czyli kazdy ma rr😅 panowie podpowiedzcie czy coś takiego przejdzie- jedna obora, dwa stada w odzielnych "boksach" jedna hala udojowa, dwa zbiorniki na mleko, czy przejdzie to w weterynarii jak bym chciał założyć własne stado?

Myślę że tak, są tacy co mają jeden zbiornik i jedną oborę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
18 minut temu, Supersebusiek napisał:

Coś kręcisz z tą ceną , max 2 zł to może ci wyszło .

A co Ty tam oddajesz że wiesz? Przeliczyłem i tak jak napisał tak z cennika również wychodzi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
21 minut temu, Supersebusiek napisał:

Coś kręcisz z tą ceną , max 2 zł to może ci wyszło .

Ja w mlekovicie miałem 20tys, białko 3.48 i tłuszcz 4.13 i po 2.13 wyszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 minuty temu, Supersebusiek napisał:

Tak się składa , że sprzedaje  i wiem . 

To zacznij doić w klasie extra a nie poza. U mnie tluszcz 4.4 białko 3.4 30+ ryczałt 2.23 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Może ty doisz w poza klasie mądralo i kombinujesz z kierowcą to ci wychodzi , u mnie tłuszcz 4,6 , białko 3,5  , 2,06zł  , jestem na vacie , sprzedaż powyżej 50 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
3 minuty temu, Supersebusiek napisał:

Może ty doisz w poza klasie mądralo i kombinujesz z kierowcą to ci wychodzi , u mnie tłuszcz 4,6 , białko 3,5  , 2,06zł  , jestem na vacie , sprzedaż powyżej 50 tyś .

No i wszystko jasne. Jesteś na VAT dolicz do tego 7% vatu i masz cenę RR

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

aha czyli kazdy ma rr😅 panowie podpowiedzcie czy coś takiego przejdzie- jedna obora, dwa stada w odzielnych "boksach" jedna hala udojowa, dwa zbiorniki na mleko, czy przejdzie to w weterynarii jak bym chciał założyć własne stado?

Można nawet z jednego zbiornika i krowy razem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Supersebusiek napisał:

Może ty doisz w poza klasie mądralo i kombinujesz z kierowcą to ci wychodzi , u mnie tłuszcz 4,6 , białko 3,5  , 2,06zł  , jestem na vacie , sprzedaż powyżej 50 tyś .

Taki duży gospodarz, takimi pieniędzmi obraca i pół forum wie ile to on wydał na nową Manitou i rozrzutnik annaburger a nie odróżnia ceny vat o ryczałt z 7% 😅🤣

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
lolq1660 napisał:

takich rzeczy to jeszcze nie słyszałem

co najmniej 4 gospodarstwa znam co dwóch gospodarzy w jednej oboże

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Tyle forsy z wypłaty, a paznokcie z nerwów ożarte 😁

Edytowano przez komizmo
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
2 godziny temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

To chyba jesteś tutaj na forum największym producentem mleka 

No gdzie, nie wszyscy z forum podają cene mleka, są więksi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Nie oszukujmy się to co na fakturze za mleko  jest A to co zostaje w kieszeni po opłaceniu wszystkiego to wiadomo że tak kolorowo nie jest ale idzie żyć.  Fakt że straszą że będzie jeszcze drożej mam nadzieję że cena za mleko też jeszcze podskoczy. Niby tarcza antyinfacyjna ma być przedłużona do końca roku A nie do lipca czy sierpnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23
4 godziny temu, slawek74 napisał:

co najmniej 4 gospodarstwa znam co dwóch gospodarzy w jednej oboże

Tam u was to podobno są ewenementy co z jednej obory oddają do 2 mleczarni 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Nie oszukujmy się to co na fakturze za mleko  jest A to co zostaje w kieszeni po opłaceniu wszystkiego to wiadomo że tak kolorowo nie jest ale idzie żyć.  Fakt że straszą że będzie jeszcze drożej mam nadzieję że cena za mleko też jeszcze podskoczy. Niby tarcza antyinfacyjna ma być przedłużona do końca roku A nie do lipca czy sierpnia 

tą tarcze to niech se w d*pę wsadzą,,,,,w polsce paliwo procentowo najbardziej zdrożalo od wybuchu wojny w całej UE ,ta tarcza to chwyt marketingowy 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Cow_milk napisał:

Tam u was to podobno są ewenementy co z jednej obory oddają do 2 mleczarni 😂

Znam osobiście co z jednej obory biorą 3 mleczarnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
6 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Taki duży gospodarz, takimi pieniędzmi obraca i pół forum wie ile to on wydał na nową Manitou i rozrzutnik annaburger a nie odróżnia ceny vat o ryczałt z 7% 😅🤣

Kup ty i się pochwal , jak masz taką cenę za mleko , a nie cudzymi oborami się chwalisz , dziecinada na tym forum już się zrobiła , czas się zwijać z tej strony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj