Polecane posty

massey235    327
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Za marzec?

U lidera przy tych parametrach wyszłoby 2.15 netto 

U mnie 3.25, tł 3.9   1.98netto🙄 prawie 60k

Najlepsze jest to że BWM .tu wszystko jest najdroższe czy to słoma czy sianokiszonka .jałówki .itd bo mlekovita ....a ta mlekovita wali w h*ja aż miło .byle jakie małe mleczarnie dawno 2 zł netto jest 

Edytowano przez massey235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Skoro każdy gospodarz w wiosce krzyczy że on najbogatszy we wsi to stać żeby drogo płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, massey235 napisał:

Najlepsze jest to że BWM .tu wszystko jest najdroższe czy to słoma czy sianokiszonka .jałówki .itd bo mlekovita ....a ta mlekovita wali w h*ja aż miło .byle jakie małe mleczarnie dawno 2 zł netto jest 

Dla mnie to mlekovita to jest fenomenem , jeżeli chodzi o opinię o mleczarni. W Grajewie , aby tylko cos wyszło nie tak , to od razu robienie wielkich afer i jazda od dostawców. A mlekowita jebie jak tylko może na wszystkim swoich dostawców I tam zawsze Cichosza... A jak pojedziesz do gospodarzy na bwm to wychwalać się nie mogą prezesa i mleczarni😁

Co ma takiego  Darek? A czego brakuje Edkowi?🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855
28 minut temu, Primula94 napisał:

Dla mnie to mlekovita to jest fenomenem , jeżeli chodzi o opinię o mleczarni. W Grajewie , aby tylko cos wyszło nie tak , to od razu robienie wielkich afer i jazda od dostawców. A mlekowita jebie jak tylko może na wszystkim swoich dostawców I tam zawsze Cichosza... A jak pojedziesz do gospodarzy na bwm to wychwalać się nie mogą prezesa i mleczarni😁

Co ma takiego  Darek? A czego brakuje Edkowi?🤣

Kurde prawda 🤣 nawet ostatnia sytuacja z umowami. Sam dałem się wrobić w to, że są delikatnie mówiąc nie do przyjęcia, a okazało się, że dosłownie 2 punkty do zmiany żeby była naprawdę fajnie dla dostawców napisana i problemów żadnych nie widzę. O cenniku nie wspominam bo jak dla mnie to jest chore tak go komplikować, ale cena jest na tą chwilę do przyjęcia. A dostawcy mekovity sami na forum się chwalą ze brakuje pół procenta lub więcej na parametrach i nic z tym nie robią i takiego szumu na ten temat nie ma, a zajechać do BWM to Mlekpol i Piątnica fuuu.... A mlekovita pięknie i ładnie. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Nie mają gazetki dobry gospodarz to skąd mają wiedzieć że Borawski dobry? A w mlekovicie jest o od razu wszystko wiadomo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

no przecież mamy echo, w którym to też same ochy i achy jaki to prezes dobry😆😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3780
2 godziny temu, Primula94 napisał:

Dla mnie to mlekovita to jest fenomenem , jeżeli chodzi o opinię o mleczarni. W Grajewie , aby tylko cos wyszło nie tak , to od razu robienie wielkich afer i jazda od dostawców. A mlekowita jebie jak tylko może na wszystkim swoich dostawców I tam zawsze Cichosza... A jak pojedziesz do gospodarzy na bwm to wychwalać się nie mogą prezesa i mleczarni😁

Co ma takiego  Darek? A czego brakuje Edkowi?🤣

Darek ma ze 3 pokoje medali i statuetek a o nagłówkach z ,,liderem mleczarstwa '' nie wspomnę. 😄 

Dla większości może liczą się te statuetki i to że należą do tego ,,elitarnego grona dostawców'' mlekowity. Oczywiście nie wszyscy bo są niektórzy niezadowoleni ale to ułamek dostawców  w przeciwieństwie do mlekpolu 😄 Piszę to w żartach ale coś jest na rzeczy bo naprawdę mlekowita ma najwięcej dostawców a ,,niezadowolonych'' najmniej mimo jakiś lojalnościówek, konkretnego krojenia na parametrach i ceny bez szału. 

Z tego co osobiście zaobserwowałem to tam gdzie dostawcy zaczynają dochodzić swoich praw to dziwnym trafem zaczyna cena iść w górę. 

Zaczynając od sierpca i ich średniej ceny jesienią aż nagle zaczęło robić sie głośno ile to prezes bierze wypłaty i premii. Tak samo zarząd. I nagle dziwnym trafem cena szybko zaczęła iść do góry.

We włoszczowie to samo. Zaczęli ich opisywać w gazetach bo radni chcieli przejrzystości to żeby uciszyć sprawę , nagle cena do góry.

W kole podobnie choć nie tak chojnie już było i jak ucichło na ich temat to cena spadła. 

Zapomniałem o łowiczu i zmianie zarządu. Już prawie bankrut był a tu nagle dorównał ceną średniakom. 

O mlekpolu nie muszę wspominać i buncie radnych. Zaraz się cennik zmienił i cena z piatnicą się zrównała. Nie ważne że za 3 miesiace było w dół jak wszystko ucichło 😄 

Pewnie jeszcze kilka by się takich spółdzielni znalazło. A o mlekowicie cisza. Jakieś nieliczne artykuły z aferą podrabiania dat na produktach. Które szybko są zamiatane pod dywan. W sumie wcześniej wstawione zdjęcie wiele wyjaśnia dlaczego tak sie dzieje 

O rykach mi sie jeszcze przypomniało jak przycisnęli dostawców to konta usuwali na af ci którzy nie pochlebnie o nich pisali . Zabronili wstawiać cennik i wogóle się wypowiadać szerzej na ich temat 😄 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Odnośnie kredytów to np . Szwecja daje rolnikom kredyty inwestycyjne oprocentowane 2%w okresie 10 lat.To jest dopiero atrakcyjny kredyt bez prowizji.Mozesz też w banku zakontraktować zboża i kasę dostajesz wcześniej na środki do jego wyprodukowania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Mlekpol za marzec przedział 25-50 tys. l tł. 4,33 bi. 3,4 cena: 2,22zł/l  RR z tego 2 gr. Na udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A mnie zastanawia skąd Lyder bierze kase na dodatkowe premie teraz. Jak zobaczyli że mleka ubywa to dołożyli tylko skąd ją wzieli: wcześniej nie dokładali bo nie mieli czy dzielili między siebie(premie 13stki 14stki itp albo jakieś wyjazdy itp) a teraz naglę kasa się znalazła an niemałą premię (chociaż cena i tak ogólnie szału nie robi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766
21 minut temu, Xawier napisał:

A mnie zastanawia skąd Lyder bierze kase na dodatkowe premie teraz. Jak zobaczyli że mleka ubywa to dołożyli tylko skąd ją wzieli: wcześniej nie dokładali bo nie mieli czy dzielili między siebie(premie 13stki 14stki itp albo jakieś wyjazdy itp) a teraz naglę kasa się znalazła an niemałą premię (chociaż cena i tak ogólnie szału nie robi)

Przejdź się do sklepu jak na przestrzeni ostatnich 2-3 miesięcy drożeją sukcesywnie produkty to chyba logiczne że coś nam z tego zostanie też

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Mlekovita przedział 6-10 tyś tłuszcz 4,18 białko 3,23 2,04 zł brutto. 

Wie ktoś na czym będą polegać te nowe umowy które mamy podpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
4 minuty temu, dejmian90 napisał:

Mlekovita przedział 6-10 tyś tłuszcz 4,18 białko 3,23 2,04 zł brutto. 

Wie ktoś na czym będą polegać te nowe umowy które mamy podpisać?

To polmlek lepiej płaci 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
4 minuty temu, slawek74 napisał:

Radek ale Ty masz chyba większą ilość 🤔 to i cena wyższa 🙋‍♂️

Nie zaglądaj mi do portfela 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

powyżej 10tys chyba w każdej mleczarni są niskie ceny


Ja Ci nie zaglądam 🙋‍♂️ tylko zwróciłem uwagę że przed kolegą dejmian90 się przechwalałeś 🙋‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
55 minut temu, radekz200 napisał:

To polmlek lepiej płaci 😂

Jakbym kiedyś nie oddawał do nich to bym Ci uwierzył.  

Edytowano przez dejmian90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
36 minut temu, czesio1612 napisał:

Piątnica tl 4.57 bi 3.73 2.62 brutto rr minus udział

Ładnie, ale w Sierpcu tooo.... 😂😁📈

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

aha czyli kazdy ma rr😅 panowie podpowiedzcie czy coś takiego przejdzie- jedna obora, dwa stada w odzielnych "boksach" jedna hala udojowa, dwa zbiorniki na mleko, czy przejdzie to w weterynarii jak bym chciał założyć własne stado?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    491

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Wielkanocnych. Dużo zdrowia , szczęścia i wytrwałości 😊

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj