Polecane posty

greg1985    496

Nie no bydło ogólnie na rzeź drożeje, cielaki drożeją, mam ugadane kupca na pszenżyto 3 tony po 1.5 tyś zł. Może po świętach  jeszcze kilka ton sprzedam. Mleko też drożeje. 

Z drugiej strony prąd kilka stów do góry, środki do produkcji ostro do góry. Pasze koncentrat miesiąc temu 2600 zł brutto na jutro 3900 zł brutto paliwo i nawozy już nie wspomnę. Wypłata 10 ładnie się prezentuje do puki się nie znajdzie z fakturami do opłacenia.  Kredytu nie mam ale współczuję tym co mają plus do tego programy z Unii i zobowiązania z tym związane . Coś zostaje może kiedyś się uspokoi . Mysle ze dobre czasy byly przed wybuchem epidemii COVID. Wszystko było w miarę stabilne i w rozsądnej cenie 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
42 minuty temu, greg1985 napisał:

Nie no bydło ogólnie na rzeź drożeje, cielaki drożeją, mam ugadane kupca na pszenżyto 3 tony po 1.5 tyś zł. Może po świętach  jeszcze kilka ton sprzedam. Mleko też drożeje. 

Z drugiej strony prąd kilka stów do góry, środki do produkcji ostro do góry. Pasze koncentrat miesiąc temu 2600 zł brutto na jutro 3900 zł brutto paliwo i nawozy już nie wspomnę. Wypłata 10 ładnie się prezentuje do puki się nie znajdzie z fakturami do opłacenia.  Kredytu nie mam ale współczuję tym co mają plus do tego programy z Unii i zobowiązania z tym związane . Coś zostaje może kiedyś się uspokoi . Mysle ze dobre czasy byly przed wybuchem epidemii COVID. Wszystko było w miarę stabilne i w rozsądnej cenie 😉

Sam jestem pesymista co do przyszłości produkcji mleka ale z tymi kredytami nie ma co tak przesadzać.  Zwłaszcza jeśli chodzi o rolnictwo i kredyty na 3-5 czy 7 lat i kredyty wzięte z głową a nie ponad stan że przy praktycznie zerowych stopach spłacalo się raty. Ten rok jeszcze będzie jako taki dla rolnictwa bo kto mial trochę gotowki to z większością produktów do produkcji mleka się zabezpieczył na ten rok i aż tak mocno tych podwyżek nie odczuje. Najgorzej z pelnoporcjowkami bo ich na cały rok się nie nakupi . Przyszły rok to będzie hardkor jeśli ceny produktów nie spadną a cena mleka nie zbliży się do 3 zł. 

Ci co  mają kredyty hipoteczne i na 25 lat to dopiero rwa włosy z głowy. Ostatnio byl u mnie znajomy i tak pogadaliśmy trochę  to mówił że  żałuję bardzo ostatniej decyzji i wzięcia kredytu jesienią na kupno i remont domu.  Jak brał miał do spłaty około 700 tys a teraz dostał nowy harmonogram na mln zł a stopy jeszcze będą szły w górę i to nie mało. Tacy ludzie są dopiero w tarapatach. Młode małżeństwa które niedawno pobrały kredyty żeby mieć swój kawałek podłogi a może się okazać że niedługo nawet kawałka podłogi nie będzie tylko setki tys do spłaty. 

Kiedyś to wychamuje i jebn.e tylko pytanie kiedy. Moim zdaniem najwcześniej pod koniec 2023 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994
4 godziny temu, dominik1703 napisał:

Przedział 10-20 tyś białko 3,32 tłuszcz 4,42 2,30 netto. Jaki "vacik"? Przecież napisałem że to cena netto. Na udziały 10 groszy. No ale jak to możliwe że ta Rospuda nie płaci po 2,7? Przecież przerzut drożeje i drożeje a cena dlaczego idzie dół?

No to masz tyle samo na rączkę co płaci malutka firma co ma chyba 300 dostawców.... I tyle samo co ja u nędznego prywaciarza... 😁😁😁😁😁

No płaciła 3 zł... A Piątnica niecałe 2,zl... 😁😁😁😁

Zobacz ile ludkow tu nie ma nawet 2 zl teraz.... 😜

A koszty idą i to nie koniec... Inflacja swoje tyz robi... 

Co to jest dziś te 2 zl za litr 🤔

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Bogdan_ja napisał:

No to masz tyle samo na rączkę co płaci malutka firma co ma chyba 300 dostawców.... I tyle samo co ja u nędznego prywaciarza... 😁😁😁😁😁

No płaciła 3 zł... A Piątnica niecałe 2,zl... 😁😁😁😁

Zobacz ile ludkow tu nie ma nawet 2 zl teraz.... 😜

A koszty idą i to nie koniec 

Tylko że ja te 10 groszy kiedyś tam odzyskam a ty niekoniecznie. Powoli jakoś ta cena rośnie, no ale lepiej żeby po trochu rosła niż miała by pier**lnąć o o 70 groszy z miesiąca na miesiąc jak w Rospudzie 😂. Nawet nie wiesz jak mnie ciekawi ile płaciła w czasach "kryzysu", kiedy to przerzut był tani jak barszcz😂😂😂. A tak dla przypomnienia w Piątnicy cena się trzymała, i jakieś tam premie były 😄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

Mnie nie boli że tyle płaci bo ja tyz jestem zależny od ceny jaka mogę dostać u konkurencji... 😜

A Piątnica u mnie nie jedzie i w sumie dobrze bo po co jak nie płaci więcej 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
11 godzin temu, krzychu121 napisał:

Sam jestem pesymista co do przyszłości produkcji mleka ale z tymi kredytami nie ma co tak przesadzać.  Zwłaszcza jeśli chodzi o rolnictwo i kredyty na 3-5 czy 7 lat i kredyty wzięte z głową a nie ponad stan że przy praktycznie zerowych stopach spłacalo się raty. Ten rok jeszcze będzie jako taki dla rolnictwa bo kto mial trochę gotowki to z większością produktów do produkcji mleka się zabezpieczył na ten rok i aż tak mocno tych podwyżek nie odczuje. Najgorzej z pelnoporcjowkami bo ich na cały rok się nie nakupi . Przyszły rok to będzie hardkor jeśli ceny produktów nie spadną a cena mleka nie zbliży się do 3 zł. 

Ci co  mają kredyty hipoteczne i na 25 lat to dopiero rwa włosy z głowy. Ostatnio byl u mnie znajomy i tak pogadaliśmy trochę  to mówił że  żałuję bardzo ostatniej decyzji i wzięcia kredytu jesienią na kupno i remont domu.  Jak brał miał do spłaty około 700 tys a teraz dostał nowy harmonogram na mln zł a stopy jeszcze będą szły w górę i to nie mało. Tacy ludzie są dopiero w tarapatach. Młode małżeństwa które niedawno pobrały kredyty żeby mieć swój kawałek podłogi a może się okazać że niedługo nawet kawałka podłogi nie będzie tylko setki tys do spłaty. 

Kiedyś to wychamuje i jebn.e tylko pytanie kiedy. Moim zdaniem najwcześniej pod koniec 2023 

Co do zakredytowanych to zawsze mogli zmienić warunki kredytu i zamrozić oprocentowanie na te 5 lat. Przez 5 lat dużo może się zmienić a ci co przespali moment kiedy stopy zaczęły rosnąć no niestety trochę są sami sobie winni. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Lyder 15-20 tysięcy tł 4.5 bi 3.4 ryczałt non gmo ocena lojalnościowa cała 2.17zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Xavier Ty masz HF czy inne rasy? Zawsze ci sie zgadzaja parametry? Az w oczy kluje jak na mlekovite. U mnie 0.5% tluszcz i 0.1% bialka roznicy. W tym miesiacu ogolna proba ze zbiornika poszla przy okazji oceny, razem z pieczatka federacji itd. Czekam na wynik z mlekovity, zobaczymy co na to powiedza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994
11 godzin temu, kokoman0 napisał:

Co do zakredytowanych to zawsze mogli zmienić warunki kredytu i zamrozić oprocentowanie na te 5 lat. Przez 5 lat dużo może się zmienić a ci co przespali moment kiedy stopy zaczęły rosnąć no niestety trochę są sami sobie winni. 

To tak można poważnie? 🤔Bo pierwsze słyszę... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
9 godzin temu, asus921 napisał:

@Xavier Ty masz HF czy inne rasy? Zawsze ci sie zgadzaja parametry? Az w oczy kluje jak na mlekovite. U mnie 0.5% tluszcz i 0.1% bialka roznicy. W tym miesiacu ogolna proba ze zbiornika poszla przy okazji oceny, razem z pieczatka federacji itd. Czekam na wynik z mlekovity, zobaczymy co na to powiedza...

Kolorowo mam w oborze. Wg federacji koło 5% jest tłuszcz. po kilku rozmowach przez telefon i osobiście jakoś udąło się  z 4.0-4.1 podnieść na 4.5 ale dziś dzwoniłem z życzeniami na święta i tłuszcz spadł na 4.3 więc wraca do 'normy'. Daj znać jak wyjdzie wynik ( próbka poszła do lab Mlekowity czy federacyjnego czy do obu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Tylko należy pamiętać, że kredyt z stałą stopą jest droższy. Akurat w moim przypadku gdy tylko zaczęły rosnąć stopy procentowe, to od razu zmieniłem umowę na stałe oprocentowanie na najbliższe 5lat. W tamtym momencie było to około 400zł więcej za ratę a teraz jestem drugie tyle do przodu jak nie lepiej a wszystko dalej jeszcze ma rosnąć 😁

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No to proponuję spróbować zmienić kredyt na stałą stopę, bo nie we wszystkich bankach łatwo to idzie😁

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
4 minuty temu, robert1226 napisał:

Cena z faktury czy wyliczeń,?

Wypłata przez ilość + 2 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994
1 godzinę temu, kokoman0 napisał:

No ale co to za wyjście jak to jest wyższe oprecentowanoe.... To nie zamrożenie tylko płacisz więcej na własne życzenie.... Co i kogo to ratuje? 

Nie widzę tu ratunku dla zakredytowanych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj